I gminny konkurs matematyczny „Math Challenges” + ZADANIA I SŁOWNIK POJĘĆ

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się I gminny konkurs matematyczny w języku angielskim „Math Challenges”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7, 8 i III gim.

Etap szkolny odbył się w grudniu w szkołach macierzystych,
a 13 lutego 2019r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze uczniowie zmierzyli się zadaniami na etapie gminnym.

Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznych
o różnym stopniu trudności, które w całości zostały sformułowane
w języku angielskim. Były to zadania zamknięte i otwarte. Udział
w konkursie wymagał od uczestników zapoznania się z typowym angielskim słownictwem matematycznym.

Dzięki udziałowi w tym konkursie uczniowie mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania matematyczne i językowe oraz wziąć udział w prawdziwej przygodzie intelektualnej.

Na podium stanęli:

Miejsce I – M. Kochan, klasa 8, Publiczna Szkoła Podstawowa
w Syfczynie

Miejsce II – Radosław Curyło, klasa 8, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach

Miejsce III – Tomasz Pabiś, klasa 8, Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Łysej Górze

Dziękujemy Dębińskiemu Centrum Kultury za ufundowanie nagród, a wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy!

Pliki do pobrania:

Zadania Math challenges etap szkolny