„Przerwa na czytanie”

W dniu 14 maja nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem: „Przerwa na czytanie”. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”. Wydarzenie to odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
W bicie rekordu  zaangażowała się cała społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Uczniowie podczas III długiej przerwy czytali przyniesione do szkoły lub wypożyczone z biblioteki książki w specjalnie zorganizowanych kolorowych miejscach wypoczynkowych. Akcja nietypowego spędzenia  przerwy miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integrację uczniów i pokazanie, że po książkę możemy sięgnąć w każdej sytuacji i każdym miejscu.
W akcji wzięło udział 108 uczniów.