Math Challenges – II Gminny Konkurs Matematyczny w Języku Angielskim

19 lutego 2020 roku odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „Math Challenges” w Języku Angielskim, którego uczestnicy po raz kolejny musieli wykazać się zarówno umiejętnościami matematycznymi, jak i dobrą znajomością języka obcego.

Pod koniec ubiegłego roku uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych gminy Dębno przystąpili do etapu szkolnego. Wyłonieni wówczas zwycięzcy spotkali się dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze, by w etapie gminnym stawić czoła zamkniętym i otwartym zadaniom matematycznym, których treść zapisana została w języku angielskim.

W drugim etapie wzięło udział 14 uczniów, a każdy z nich pracował indywidualnie.

Najlepszymi z najlepszych okazali się:

I miejsce – Mikołaj Suchan (kl.8) i Katarzyna Ogiela (kl.8)  ze Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

II miejsce – Szymon Kot (kl.7) i Sebastian Ostręga (kl.8) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Łysej Górze

III miejsce – Michał Bojdo (kl. 8) ze Szkoły Podstawowej w Jaworsku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom!