Małopolska Noc Naukowców

Ostatni piątek września to tradycyjnie hołd składany nauce.
Nie inaczej było i w tym roku, bowiem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Małopolskiej Nocy Naukowców. Klasy młodsze wyjechały zwiedzać tarnowskie szkoły, a klasy starsze udały się do Krakowa.

Zwiedzając III Liceum, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. J. Szczepanika oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie, dzieci mogły uczestniczyć w pokazach i doświadczeniach fizycznych, chemicznych, a także przeżyć przygodę z matematyką i robotyką. Zwieńczeniem wieczoru była wizyta w radiu RDN, gdzie uczniowie podziwiając studia nagrań
i obserwując działania dziennikarzy, dowiedzieli się wiele na temat pracy redakcyjnej.

Młodzież z klasy VIII oraz gimnazjum uczestniczyła w wykładzie dotyczącym zjawisk fizycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim.