ROK SZKOLNY 2019/2020

Magia świąt Bożego Narodzenia 

Czas oczekiwania na święta, to czas pełen radości, szczególny dla każdego z nas. Przygotowując się do Wigilii klasowej dzieci z klasy „0” miały okazję piec pierniki a później je dekorować. Podczas wspólnej Wigilii klasowej dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia.  Następnie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łysej Górze spotkali się przy choince śpiewając kolędy, pastorałki składając sobie świąteczne życzenia.
W tym roku podczas ,,Godziny kolęd” naszą grupę reprezentował duet : Maria Wróbel i Karol Matura z pastorałką „Gore gwiazda Jezusowi” oraz Liliana Nosek
,,Nie płacz Jezu’’.


Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa LKS „KŁOS

Dnia 18 grudnia w naszej szkole dzieci z klasy „0” rozegrały Turniej  Piłkarski o Puchar Prezesa LKS „KŁOS”. Turniej dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, pozwolił aktywnie spędzić czas. Zachęcił do gry w piłkę wielu miłośników tego sportu. Na zakończenie turnieju wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Wygrane drużyny dyplomy , puchary oraz piłki. Nagrody ufundowane zostały przez LKS „KŁOS”.  DZIĘKUJEMY!


Rodzinny konkurs plastyczny: „Kartka Bożonarodzeniowa”

     Konkurs zorganizowany został dla dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Prace, które wykonały dzieci wraz ze swoimi rodzicami, zachwycały swą oryginalnością
i pomysłowością. Do konkursu przystąpiło 11 rodzin. Każdy
z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek.


Zajęcia otwarte dla rodziców

Dnia 12 .12.2013 r. odbyły się  zajęcia otwarte dla rodziców połączone z wykonywaniem ozdób bożonarodzeniowych. Dzieci
i Rodzice aktywnie w nich uczestniczyli. Wspólnie wykonali wspaniałe  ozdoby, które zdobią naszą klasową choinkę. 


UDZIAŁ W PROJEKCIE: MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

      W ramach realizacji projektu: „Mały Miś w świecie wielkiej  literatury” dzieci z klasy „0” wykonały zadanie nr 3 PLAY WITH LITTLE TEDDY BEAR. Na zajęciach języka  angielskiego wspólnie z p. Eweliną przygotowały „Misiowy słownik obrazkowy” zawierający ilustracje haseł związanych z bajkami i baśniami. 


Spotkanie z Mikołajem!

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego. Upragnionego gościa dzieci przywitały wierszem i piosenkami. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.


Andrzejki-magia wróżb!

W piątek 29 listopada  nasza klasa, zamieniła się w salę  wróżb i czarów. Ten dzień był niezwykle bajkowym spotkaniem z magią. Andrzejki były kolejną okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.


 

Obchodzimy Dzień Pluszowego Misia

25.11. obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia”.
Z tej okazji dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przyniosły w tym dniu swojego ulubionego pluszaka. Na zajęciach poznały historię związaną z tym świętem, wykonały misie z płyt cd oraz bawiły się i tańczyły do „misiowej” muzyki . 


Śniadanie daje moc

Dnia 8.11.2019 uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Dzięki rodzicom dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego oraz klas 1-3, mieliśmy okazję zjeść pyszne i zdrowe śniadanie, które składało się z pomysłowo wykonanych kanapek, koktajlów owocowych i soków. Zaprezentować  krótki występ słowno-muzyczny o zdrowym żywieniu, a także obejrzeć występy swoich starszych kolegów, podczas których wszyscy przypomnieli sobie co trzeba jeść aby zdrowym być.


Udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Twórczość Juliana Tuwima uczy i bawi od najmłodszych lat”

Jak co roku w Publicznym Przedszkolu im. Juliana Tuwima
w Porąbce Uszewskiej odbył się konkurs recytatorski. Naszą placówkę reprezentował Karol Matura w wierszu pt. ,,Lokomotywa”.
W nagrodę za występ otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.


W piękny listopadowy dzień, dzieci  z rocznego przygotowania przedszkolnego odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Łysej Górze. Poznały księgozbiór biblioteczny, ze szczególnym uwzględnieniem i pokazem różnorodnych książek dla najmłodszych. Wykonali grupowa pracę plastyczną o tematyce jesiennej a następnie  udali się na wspólne czytanie książek do Łysogórskiego parku, gdzie spotkali Panią Jesień, która czytała bajki i wiersze.  


Wizyta na cmentarzu

Dnia 30 października dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z wychowawcą udały się na cmentarz. Dzieci wspólnie odmówiły modlitwę i zapaliły znicze. W ten sposób uczciły pamięć o bohaterstwie poległych w walce o wolność.


„Zdrowo jem, więcej jem”- ROBIMY SAŁATKĘ JARZYNOWĄ

W ramach realizacji projektu pt.  „Zdrowo jem, więcej wiem” dzieci
z klasy „0” postanowiły zrobić pyszną sałatkę jarzynową.              
Przy tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników za pomocą zmysłów. Każdy,  zaopatrzony w  deskę do krojenia i nożyk, przystąpił  do krojenia wcześniej ugotowanych przez rodziców  warzyw. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały
i doprawiały sałatkę jarzynową. Sałatka była naprawdę bardzo smaczna.


RODZINNY PIKNIK SPORTOWY

W niedzielne popołudnie, 29 września  na terenie boiska sportowego ,,Kłos” w Sufczynie odbył się piknik sportowy, w którym uczestniczyły rodziny dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Uczestnicy tego pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Organizatorem pikniku był Klub Sportowy KŁOS Łysa Góra.

Ważnym elementem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. ,,Mamo, tato potrenujmy”. Wszystkich uczestników tego konkursu nagrodzono dyplomami
i upominkami.


ODWIEDZIŁ NAS PAN POLICJANT

W miesiącu wrześniu  przybył do nas Pan Policjant. Podczas pogadanki pan policjant wytłumaczył dzieciom między innymi jak należy zachować się na jezdni  oraz w okolicach przejścia dla pieszych. Następnie wytłumaczył  jak zachować się podczas spotkania z nieznaną osobą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

 

 

 

 

 

 

 


SPRZĄTAMY ŚWIAT

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również dzieci
z rocznego przygotowania przedszkolnego zaopatrzone w rękawice i worki zagazowały się w tą akcję.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil aby ten nadchodzący rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości satysfakcji i zadowolenia 
z dokonań swoich dzieci.