Rok szkolny 2020/2021

Pieczemy pierniczki

W oczekiwaniu  na Święta Bożego Narodzenia dzieci z klasy „0” postanowiły upiec ciasteczka na klasową choinkę. 
Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Po upieczeniu zdobiły pierniczki według własnego pomysłu. Efektem ciężkiej pracy były pełne tace kolorowych pierniczków.


Odwiedził nas Św. Mikołaj

W piątek  4 grudnia 2020r. dzieci z oddziału rocznego wychowania przedszkolnego odwiedził Św. Mikołaj, który dla każdego dziecka przyniósł wymarzony prezent. 


  WYWRÓŻYĆ PRZYSZŁOŚĆ

Andrzejki to niezwykły czas wróżb i zabaw. Tego dnia dzieci dowiedziały się ciekawostek związanych z wróżbami andrzejkowymi. W czasie zabaw i wróżb  nie zabrakło lania wosku przez klucz, a z  uformowanych figur „przepowiadaliśmy przyszłość”. Zabawy były różne dzieci losowały karty z imieniem swojego wybranka , dowiedziały kim zostaną w przyszłości.  Każdy zabrał monetę, którą wrzucił do fontanny szczęścia myśląc przy tym o swoim najskrytszym marzeniu. Wróżby pobudziły wyobraźnię dzieci i pozwoliły przenieść się w świat fantazji i marzeń. Oczywiście wszystkie wróżby należy traktować z „przymrożeniem oka” .


OBCHODZIMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z klasy „0” uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały bajki o misiach. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci:, konkursy, quizy, zagadki, zabawy ruchowe. A na koniec uroczystości wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. 

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspaniałej zabawy.


      11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada dzieci z Oddziału Rocznego Przygotowania przedszkolnego uroczyście świętowały 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Poznały historię  naszego kraju, przypomniały sobie symbole narodowe, wykonały prace plastyczne, a także odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

 Udział w akcji “Śniadanie Daje Moc”

W dniu 6 listopada dzieci z klasy 0 przystąpiły do akcji “Śniadanie Daje Moc”.

Dla dzieci był to szczególny i kolorowy dzień.  Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały zdrowe śniadanie, śniadanie, które daje MOC. Poznały zasady zdrowego odżywienia się oraz zasady prawidłowego zachowania się przy stole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w podjętej akcji. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. 

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Promocja zdrowia oraz wyrabianie zdrowych nawyków to bardzo ważna rzecz. Realizując ten cel dzieci z klasy „0”uczestniczyły w zajęciach poszerzając swoją wiedzę na temat warzyw. Uwieńczeniem cyklu zajęć była inscenizacja wiersza J. Brzechwy „ Na straganie” w wykonaniu uczniów klasy 0.


RUCH TO ZDROWIE!

Zabawy na świeżym powietrzu korzystnie wpływają nie tylko na zdrowie i kondycję dzieci ale także na ich umiejętność funkcjonowania w grupie i budowania relacji. Dlatego też dzieci
z klasy „0 aktywnie spędzają czas w piękne,  słoneczne dni września.


AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zaopatrzone w worki i rękawice zaangażowały się w tę akcję, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Dzieci z uśmiechem, pełne zapału do pracy porządkowały teren wokół szkoły i ogrodu przedszkolnego.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, fascynujących przygód.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil aby ten nadchodzący rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń.