UPAMIĘTNIJ ROZMOWY Z NAJSTARSZYMI CZŁONKAMI RODZINY

PRZEDSIĘWZIĘCIE „OPOWIEDZ MI BABCIU, OPOWIEDZ MI DZIADKU” ORGANIZOWANE JEST W RAMACH PROJEKTU: „KULTURALNIE, PO NASZEMU” REALIZOWANEGO PRZEZ OSP PRZY FINANSOWYM WSPARCIU POWIATU BRZESKIEGO

1. 1. Zadaniem uczniów jest przygotowanie nagrań pod hasłem: „OPOWIEDZ MI BABCIU, OPOWIEDZ MI DZIADKU…”.
  2. Uczniowie podczas rozmów z najstarszymi członkami swych rodzin wykonują krótkie nagrania utrwalające opowieści o dawnym życiu na wsi, ważnych wydarzeniach z przeszłości, wojnie, pracy na roli, obowiązki domowe, nagranie wspomnień rodzinnej opowieści, historii z dzieciństwa( np. jak to było, gdy babcia lub dziadek chodzili do szkoły itp…)
  3. Jeśli dziadkowie nie chcieliby być nagrywani, ale coś opowiedzą, to można zrobić nagranie , na którym uczniowie dyskutują o tym, co im opowiedzieli dziadkowie.
  4. Nagrania zapisane na pendriv’a należy przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 15 LISTOPADA 2019r.
  5. Wszystkie nagrania będą zamieszczone w archiwum biblioteki szkolnej jako zapis wspomnień najstarszych mieszkańców Łysej Góry.