Wystawa pt. „Świat się zmienia”

W ramach tematu: „Świat się zmienia” w klasie II zorganizowana została klasowa wystawa starych przedmiotów domowego użytku.

Uczniowie przynieśli  zabytkowy już aparat telefoniczny, wagę szalową, lampę naftową, podkowę dla konia, żelazko z duszą i inne. Dzięki uprzejmości wychowawczyń z naszego przedszkola wystawa wzbogaciła się o rekwizyty wykorzystywane w starych, wiejskich gospodarstwach takich jak: niecka do zarabiania chleba, prasa do sera, łopata chlebowa, maselnica, tarka do prania i inne. Uczniowie mieli okazję poznać w jaki sposób używano tych przedmiotów i porównać ze współcześnie wykorzystywanymi sprzętami.  Z dużym zaciekawieniem słuchali starych przebojów odtwarzanych przez wciąż działający, czterdziestoletni radioadapter.

Do obejrzenia wystawy  zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z klas młodszych.