ROK SZKOLNY 2014/2015

Już wkrótce wakacje

„Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole, nową drogą pójdziemy odważnie…”

Tymi słowami dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zakończyły swoją edukację przedszkolną. Nie obyło się bez wzruszeń i łezki w oku, bowiem pierwszy etap życia małych absolwentów już za nimi.
Wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów w I klasie.


Świętujemy Dzień Dziecka

Dnia 1.06. br. z okazji Dnia Dziecka udaliśmy się do ,,Lililandu” do Brzeska, aby w radosnej atmosferze świętować ten niezwykły dzień. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji: m. Inn. zjeżdżalnie, tory przeszkód, ruchome kładki, czy też baseny z kolorowymi piłeczkami – więc o nudzie nie było mowy.


II miejsce w XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków

Dnia 27 maja br. dzieci z 8 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Dębno, walczyły o puchar Wójta Gminy Dębno, w turnieju sportowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Biadolinach Szlacheckich. Dzieci brały udział w pięciu konkurencjach, m.in. rzut do celu, przejście przez tunel czy skoki na kangurku. Emocji było co niemiara. Nauczyciele i rodzice głośno dopingowali swoich faworytów. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali piękne sportowe postawy. Udowodnili, że potrafią wspólnie dobrze się bawić, walczyć do końca i kibicować sobie nawzajem.


Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Dnia 26.05.2015 dzieci z klas 0 – 4 miały możliwość uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim było spotkanie z autorem wielu rymowanych książek dla dzieci, panem Wiesławem Drabikiem. Spotkanie odbyło się w Publicznej Bibliotece w Łysej Górze, a jego organizatorem była pani Dorota Prokop. Pan Wiesław jest z wykształcenia inżynierem, a z zamiłowania poetą, piszącym tylko dla dzieci. Jak sam wspomina, pisanie książeczek dla najmłodszych czytelników jest prawdziwym wyzwaniem i sprawia mu ogromną przyjemność.
Podczas spotkania autor wprowadził dzieci w niezwykły świat bajek, których bohaterami były zwierzęta. Ponadto, same mogły tworzyć śmieszne historie – ,,rymując” wspólnie z autorem. Na koniec chętne dzieci miały możliwość zakupu książki autorstwa pana Drabika lub zdobyć jego autograf.


Spotkanie ze strażakiem

Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym. Dlatego, dnia 25. 05 br. w szkolnej świetlicy, odbyło się spotkanie z przedstawicielem straży pożarnej z Brzeska, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0 – 3. W trakcie spotkania dzieci poznały specyfikę trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, jak również poznały sposoby udzielania pierwszej pomocy.


Rysujemy portret mamy

W związku z ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku konkursem plastycznym pt. ,,Portret mamy” dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zaprosiły swoje mamy, aby własnoręcznie wykonać ich portret. Efekty w postaci pięknie wykonanych prac, będzie można podziwiać w galerii MOK w Brzesku.


Warsztaty plastyczne z Rodzicami

W środę 13 maja dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z Rodzicami wzięły udział w warsztatach plastycznych, których celem było wykonanie makiety pt. ,Szkoła za sto lat”. W tym dniu nasza sala zamieniła się w pracownię artystyczną. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i dzięki temu powstało wspólne dzieło.
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za uczestnictwo w warsztatach i pomysłowość w wykonaniu pracy!


,,Ocalić od zapomnienia”

Pod takim hasłem zorganizowana została wystawa w ZSTiO w Łysej Górze, którą dnia 12 maja 2015 r. zwiedziły dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Wystawa poświęcona była pamięci Franciszka Mleczki – dr nauk humanistycznych, animatora kultury, posła na Sejm III, IV i V kadencji oraz działacza społecznego pochodzącego z Łysej Góry.
Oprócz starych zdjęć dzieci obejrzały ciekawe eksponaty oraz wysłuchały krótkiej prelekcji nt życia i działalności dr Franciszka Mleczki, wygłoszonej przez panią Ewę Kochan – nauczyciela historii.


I miejsce w konkursie recytatorskim

Dnia 11 maja br. w Publicznej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski pt ,,Idą, idą misie. Misie wierszownisie”, którego współorganizatorem było SCE w Tarnowie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolacy i uczniowie klas I. Celem tego konkursu było propagowanie wśród dzieci polskiej literatury współczesnej, jak również inspirowanie do rozwijania talentów dziecięcych.
Przedstawiciele naszej grupy: Zuzanna Bączek i Oliwier Sacha zaprezentowali wiersz Wandy Chotomskiej pt ,,Lokomotywa lądy odkrywa” i zdobyli I miejsce .


                             I miejsce w Biegu po flagędzien kobiet 036

Dnia 2 maja 2015 r. przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbył się
II Dębiński Bieg po Flagę.
Dla najlepszych zawodników przewidziano puchary oraz dyplomy.
W biegu tym wzięła udział Karolina Najberek z naszej grupy i na dystansie 100 metrów – zajęła I miejsce.
Gratulacje!!!


Uroczysta akademia

30 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy 3, którzy przybliżyli wszystkim znaczenie tego wydarzenia dla naszej Ojczyzny.
Akademia była doskonałą lekcją historii i patriotyzmu dla dzieci oraz okazją do rozmowy na temat symboli narodowych.


Audycja muzyczna

Dnia 30 kwietnia 2015r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej miały możliwość wysłuchania audycji muzycznej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Domosławicach- filia w Porąbce Uszewskiej.


 

Występ w ZSTiO w Łysej Górze

Dnia 27 kwietnia 2015 roku podczas IV Uroczystej Sesji Rady Gminy Dębno, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze, odbył się występ dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Dzieci ubrane w stroje krakowskie zaprezentowały dwa tańce, które zgromadzona publiczność, nagrodziła gromkimi brawami. Uroczysta Sesja poświęcona była pamięci dr Franciszka Mleczki, w 110 rocznicę jego urodzin i 25 rocznicę śmierci.


Witamy wiosnę

W pierwszy dzień wiosny, dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, wyszły na spacer aby poszukać pierwszych oznak nadchodzącej nowej pory roku. Zwiastunów wiosny było już dużo: pierwsze kwiatki, pąki na drzewach a także cieplutkie słoneczko. Dodatkową atrakcją spaceru było zaćmienie słońca, które dzieci miały okazje oglądać przez specjalną szybkę.
Zimę pożegnano topiąc ,,Marzannę” – słomianą kukłę oraz śpiewając piosenki o tematyce wiosennej.


Rodzinny konkurs plastyczny pt. ,,50 LAT SZKOŁY TYSIĄCLATKI”

Udział w tym szkolnym konkursie wzięła Karolinia Najberek, która wspólnie z mamą wykonała ciekawą pracę i zajęła II miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Milena Bojdo, Milena Suchan i Emilia Roman. Wszystkich uczestników nagrodzono dyplomami.


Dzień Ziemi


„Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

Ta maksyma przyświeca naszym działaniom już od wielu lat. To właśnie 22 kwietnia obchodzony jest ,, Światowy Dzień Ziemi’. W tym właśnie dniu dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przedstawiły scenkę ekologiczną pt ,,List do człowieka”. Obejrzały także inscenizację pt. ,,Rzepka” w wykonaniu przedszkolaków oraz inscenizację o tematyce ekologicznej, przygotowaną przez uczniów klasy IV.


Wyjazd do Brzeska na przedstawienie teatralne

Dnia 31.03. 2015 r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wspólnie z przedszkolakami obejrzały ciekawe i pełne humoru przedstawienie teatralne pt. ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Również efekty świetlne wywołały duże emocje. Dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie.
W dobry nastrój wprawiły także piosenki śpiewane przez aktorów. Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.


,,Najwięcej witaminy…”

Ta i wiele innych piosenek z repertuaru A. Rosiewicza, D. Rinn i A. Jantar uświetniły uroczystość DNIA KOBIET, która miała miejsce dnia 10. 03. 2015 r. w świetlicy kółka rolniczego w Łysej Górze.
Oprócz piosenek, dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, zaprezentowały pełne humoru wiersze, a na koniec wszystkim kobietom złożono życzenia i wręczono upominki.


Dzień Seniora

24.01.2015 – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łysej Górze
Przy pięknie zastawionych stołach zasiadła liczna grupa gości, dla której dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przedstawiły montaż słowno- muzyczny.
Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani słodkimi upominkami.


 Udział w XV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Dnia 9 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany wspólnie z Dębińskim Centrum Kultury.
W konkursie tym wzięły udział dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych ioraz gimnazjów z terenu Gminy Dębno. Naszą grupę reprezentowała Karolina Najberek, która zaśpiewała pastorałkę pt. ,,Złota gwiazdka”.


W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczęśliwy czas. Czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów bliskim. Dzieciom Boże Narodzenie kojarzy się z choinką, Mikołajem, a także z opłatkiem, szopką i małym Jezuskiem. Nasza grupa przygotowania do świąt rozpoczęła od udekorowania choinki w sali oraz wykonania ozdób na okna i klasowe gazetki .
19 grudnia dzieci wzięły udział we wspólnej Wigilii, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz śpiewały kolędy przy pięknie ozdobionej choince.
Następnie, jak co roku, wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łysej Górze spotkali się przy choince śpiewając kolędy i pastorałki oraz składając sobie na wzajem świąteczne życzenia. Naszą grupę podczas ,,GODZINY KOLĘD” reprezentowała Karolina Najberek , która wykonała pastorałkę pt ,,Złota gwiazdka”. Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia zdrowych, pogodnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.


Zajęcia otwarte dla rodziców

Dnia 17.12.2014 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z wykonywaniem ozdób bożonarodzeniowych.
Dzieci wysłuchały legendy o choince, z której dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj ubierania tego właśnie drzewka. Następnie wspólnie z rodzicami wykonały ciekawe papierowe ozdoby i stroiki, które stały się ozdobą naszej choinki i sali.


Odwiedził nas Święty Mikołaj

W czwartek 04 grudnia 2014r. dzieci z oddziału rocznego wychowania przedszkolnego i przedszkolaków odwiedził Św. Mikołaj, który dla każdego dziecka przyniósł wymarzony prezent. Mikołaja przywitano piosenkami, które dzieci wspólnie wykonały. Przed przybyciem tego niezwykłego gościa, wszyscy obejrzeli ciekawe i pełne humoru przedstawienie w wykonaniu aktorów z teatru ,,Skrzat „ z Krakowa. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców.
Kolejną atrakcją dla dzieci było wzięcie udziału w szkolnej imprezie ,,mikołajkowej”, która miała miejsce 05 grudnia i zgromadziła wszystkich przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Był to czas radosny i pełen atrakcji. Jak nie trudno się domyślić  wszędzie dominował kolor czerwony. Na szkolnym korytarzu dzieci obejrzały ciekawe przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek, jak również wzięły udział w różnorodnych konkurencjach. Nad wszystkim czuwała pani Sabina Pantera – Migda oraz Św. Mikołaj, który nagradzał wszystkich upominkami i pozował z dziećmi do zdjęć.


Andrzejki 2014

” Hokus – pokus, czary – mary,
Aby wróżby się spełniły, złóżmy dary.”


Dnia 28 listopada 2014 r. dzieci z oddziału rocznego przygotowani przedszkolnego wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Na początku wysłuchały wiersza poświęconego wróżbom oraz opowiadania o ludowej tradycji wróżenia w wigilię świętego Andrzeja. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.


25 listopad – obchody Dnia Pluszowego Misia

,,Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz…”

,,Światowy Dzień Pluszowego Misia” obchodzony jest od 2002 r. Z okazji urodzin tej pluszowej maskotki dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przyniosły w tym dniu swojego pluszaka. Na zajęciach poznały historię pluszowego misia, opowiadały o swoich pluszowych przytulankach, słuchały fragmentów „Kubusia Puchatka” i innych książek, których bohaterami są misie. Nie zabrakło także zabaw  z misiami. Dzieci śpiewały piosenki o misiach, wykonały portrety misiów, które zostały zaprezentowane na wystawie.

Dzień ten był wspaniałą zabawą, aktywną pracą nad rozwijaniem własnej twórczości plastycznej, literackiej i muzycznej.


Akademia z okazji 11 listopada

Dnia 12 listopada w naszej szkole świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom walczącym o to, żeby ,,Polska była Polską!”
Dla uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. Wśród nich byli również reprezentanci naszej grupy: Oliwier Sacha i Milena Bojdo.


Zielone lekcje

Dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z uczniami naszej szkoły miały niezwykłą okazję zobaczyć z bliska wybrane ptaki drapieżne, takie jak : sowa, jastrząb czy sokół, jak również dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących ich trybu życia i przyzwyczajeń.


Korzystamy z uroków złotej polskiej jesieni

Piękna pogoda sprzyja jesiennym zabawom na świeżym powietrzu. Korzystając z uroków jesieni często chodzimy na spacery i plac zabaw. Bawimy się różnokolorowymi liśćmi, układamy jesienne bukiety, a do kącika przyrody przynosimy znalezione ,,jesienne skarby”. Dzięki temu poznajemy różne środowiska przyrodnicze (sad, ogród, las) i wiemy jakie znajdują się tam ,,skarby” .


 Spotkanie z panią pielęgniarką

Dnia 8.10. 2014 r. w związku realizacją tematów związanych ze zdrowiem, dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego odwiedziła pielęgniarka, pani Maria Pawluk, która opowiadała o zdrowym stylu życia, prawidłowym odżywianiu oraz zachowaniu higieny osobistej i higieny jamy ustnej. Już wiemy jak ważne w diecie każdego człowieka są warzywa i owoce, codzienna higiena oraz ruch na świeżym powietrzu.

IMG_20141008_094246


Konkursy plastyczne

Udział w różnorodnych konkursach plastycznych jest wspaniałą okazją do rozwijania uzdolnień i zainteresowań wychowanków. W tym roku wzięliśmy udział w następujących konkursach plastycznych organizowanych w szkole oraz przez inne instytucje:

– ,,Jesienne drzewo”Obraz 208
– ,,Bezpieczna droga do przedszkola”
– ,,Ogólnopolski konkurs jeżykowy”
– ,,Moje ulubione zwierzątko”
– ,,Barwy jesieni”
– ,,Moja ulubiona postać bajkowa”

 


Rostrzygnięcie rodzinngo konkursu plastycznego pt. ,, Jesienny obrazek”

Do konkursu przystąpiło 19 dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego.
Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele z naszej szkoły, wybrało najciekawsze prace.

I miejsce Oliwia Roman
II miejsce Emilia Roman
III miejsce :
Oliwier Sacha
Karolina Najberek
Radosław Budyn

Wyróżnienie:
Patryk Rojek
Szymon Florek
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, oraz drobne upominki.
Gratulacje!


 

,,Śniadanie daje moc!”

Dnia 7.11.2014 uczestniczyliśmy w IV ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Dzięki rodzicom dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego oraz klas 1-3, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością podczas przygotowywania wielu pysznych kanapek i przekąsek, mieliśmy okazję zjeść pyszne i zdrowe śniadanie. W tym roku po raz pierwszy przygotowano pyszny koktajl owocowy. Nie obyło się również bez występów dzieci, podczas których wszyscy przypomnieli sobie jak ważne w codziennej diecie są warzywa i owoce.


“MIEDZY NAMI KRASNALAMI” – przedstawienie teatralne

Dnia 29.10.2014r. wspólnie z przedszkolakami obejrzeliśmy ciekawą bajkę w wykonaniu aktorów z teatru ,,Skrzat” z Krakowa pt. ,,Między nami krasnalami”.
Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały losy bohaterów, oceniały ich postępowanie i szukały rozwiązań wielu trudnych sytuacji.


Uroczysta akademia

Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klasy I, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.
Pierwszaki pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Haliny Malik zaprezentowali program artystyczny, którym udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona uczniów naszej szkoły. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania przez pierwszoklasistów. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło czas próby i przypieczętowało przynależność uczniów klasy pierwszej do szkoły. Pan Dyrektor Artur Potępa życzył pierwszakom sukcesów w nauce, zapewniając o tym, że nasza szkoła jest przyjaznym miejscem, w którym będą czuć się dobrze. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom. Również Pan Dyrektor życzył wszystkim samych sukcesów w pracy zawodowej.
Na koniec laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego pt ,,Barwy jesieni” zaprezentowali swoje utwory, wprowadzając wszystkich w jesienny nastrój. Wśród nich był reprezentant naszej grupy Oliwier Sacha, który w tym konkursie zajął II miejsce i odebrał nagrodę z rąk Pana Dyrektora. Nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym odebrała także Emilia Roman .
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


I miejsce w szkolnym konkursie plastyIMG_20141013_105524cznym

Laureatem tego konkursu plastycznego jest Emilka Roman,
która wykonała piękne jesienne drzewo i to właśnie jej praca
zdobyła największą liczbę punktów.

Gratulacje!

 

 

 


II miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim pt. ,,BARWY JESIENI”

Dnia 7.10.2014 w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt ,,Barwy jesieni”, w którym przedstawiciel z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego – Oliwier Sacha zdobył zaszczytne II MIEJSCE.
Celem konkursu było: dostarczenie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców. Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – 3 oraz 4 -6. Jury podczas oceny wzięło pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie.
Gratulacje!


Wielkie sprzątanie świata

19.09.2014r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego  z wielką ochotą i zaangażowaniem wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie świata”, której głównym celem jest wzmacnianie świadomości ekologicznej. Wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyły, aby posprzątać teren w okolicy szkoły. Przed wyjściem odbyła się pogadanka nt konieczności dbania o środowisko naturalne oraz sposobów segregowania śmieci.


Nowy rok szkolny – 2014/2015

Dnia 1.09.2014 r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego i uczniowie klas 1- 6 powitali nowy rok szkolny .
Uroczystość poprzedzoną Mszą Św. w kościele parafialnym rozpoczęto tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze mgr Artur Potępa, serdecznie powitał wszystkich pedagogów, uczniów oraz rodziców, a następnie przedstawił organizację bieżącego roku szkolnego.
Do rocznego przygotowania przedszkolnego uczęszcza 22 dzieci 5 i 6 letnich:

IMG_20141009_104225Bączek Zuzanna
Bojdo Milena
Budyn Radosław
Florek Szymon
Gołąb Hubert
Kłusek Kamil
Kosowski Dawid
Morys Jakub
Najberek Karolina
Osmąda Bogusław
Rojek Julia
Rojek Patryk
Roman Emilia
Roman Oliwia
Rzepa Kinga
Sacha Oliwier
Sacha Tomasz
Strojna Oliwia
Suchan Milena
Szczupak Tatiana
Szpak Jakub
Wąs Oliwia
Skip to content