ROK SZKOLNY 2015/2016

Powitanie lata – Łysa Góra 26.06.2016

20160626_164206
Kolejny raz dzieci z klasy ,,0” miały okazję zaprezentować szkołę w środowisku lokalnym. Na scenie w amfiteatrze ,,Krakus” dzieci pokazały swoje umiejętności wokalne i taneczne. W nagrodę, z rąk pani sołtys Bożeny Sachy, każdy otrzymał upominek w postaci kolorowej książeczki.

I miejsce w V edycji szkolnej akcji zbierania makulatury

Dnia 24.06.2016r odbyło się podsumowanie szkolnej akcji zbierania makulatury przez uczniów naszej szkoły, której celem było wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne. Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego aktywnie włączyły się do tej akcji, osiągając rekordowe wyniki.  I miejsce zajął Krystian Marek, który zgromadził 502 kg makulatury. 20160622_110913

Nagrodą dla uczestników były upominki oraz dyplomy. Gratulacje!


 

Dzień Mamy i Dzień Taty

17 czerwca z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca pierwszoklasiści wystawili dla swoich rodziców „Czerwonego Kapturka”, DSC_0285a uczniowie
z klasy 0 wystąpili z wierszykami, piosenkami i układami tanecznymi.
Dzieci zaprezentowały się wspaniale, a na koniec obdarowały mamusie
i tatusiów własnoręcznie

DSC_0350wykonanymi laurkami. Całość została przyjęta ze wzruszeniem, radością i dumą oraz nagrodzona gromkimi brawami.

KLIKNIJ, BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU!

Czyste powietrze wokół nas– podsumowanie realizacji programu
IMG_20160520_100708

W roku szkolnym 2015/2016 realizowane były treści ogólnopolskiego programu ,,Czyste powietrze wokół nas”, którego celem było uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu, w tym papierosowego, wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów. Realizacja tego programu polegała na udziale dzieci w cyklu zajęć dydaktycznych. Zajęcia warsztatowe obejmowały tematykę, która pozwoliła uczestnikom poznać czynniki mające wpływ na zdrowie, dostrzec szkodliwość palenia tytoniu i skutki działania dymu tytoniowego na organizm ludzki oraz pozwoliła przyjąć właściwą postawę wobec zagrożenia nikotynowego /biernego palenia/. Realizacja programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy.
Na podsumowanie programu zorganizowano zajęcia, na których dzieci obejrzały prezentacje multimedialną pt: “Szkodliwość dymu”, śpiewały piosenkę o Dinusiu, rozwiązywały quizy, gdzie mogły wykazać się zdobytą wiedzą i bez problemu rozróżniały zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem tytoniu i przebywaniem w obecności osób palących. Ponadto wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczne pt.,,Czyste powietrze wokół nas”, które wyeksponowane zostały w gablocie, na korytarzu naszej szkoły.

20160609_092400 (1)


Świętujemy  Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka rodzice dzieci z przedszkola przygotowali wspaniała niespodziankę- teatrzyk pt. ,,Kopciuszek”, który obejrzała cała społeczność naszej szkoły. Wszystkie występujące osoby zaprezentowali się na scenie znakomicie, a gra aktorska rodziców wzbudziła wśród publiczności zachwyt, podziw oraz wiele radości. Po obiedzie zaś, dzieci z zerówki wesoło spędziły czas na wspólnej zabawie w ogrodzie.

DSC01659


 

W teatrze

Dnia 30.05.2016 r. dzieci z kl. ,,0” i kl. III uczestniczyły w spektaklu ,,Pinokio” wystawianym na dużej scenie w Teatrze im.  Ludwika  Solskiego w Tarnowie. Wizyta w prawdziwym tIMG_20160530_090450eatrze była dla wszystkich dużym przeżyciem. Ciekawa  sceneria, efekty świetlne, muzyka to niewątpliwe atuty spektaklu. Dynamiczne tempo akcji poruszało wyobraźnię, a przeżywane przez bohatera przygody pozwalały zastanowić się nad sprawami ważnymi dla dużego i małego człowieka – nad uczciwością i współczuciem, przyjaźnią i miłością.

a


 

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Łysej Górze – oglądanie wystawy

We wtorek 24. 05. 2016r dzieci z klasy ,,0” udały się do biblioteki, gdzie miały okazję obejrzeć wystawę pt. ,,Pejzaże”  malarza i scenografa łódzkiego teatru – Jerzego Naumowicza.

Oprócz tego dzieci poznały  zasady savoir-vivre’u dotyczące nakrywania, podawania do stołu, jedzenia, picia oraz zachowania się w szczególnych sytuacjach.

IMG_20160524_102357


 

Moja mama

W Publicznej Bibliotece w Łysej Górze można obejrzeć prace dzieci z zerówki pt. ,,Moja mama”, które zostały wykonane w związku z realizacją tematu kompleksowego ,,Nasi kochani rodzice”. Zapraszamy do biblioteki, aby obejrzeć tę galerię.

Część prac została wysłana na konkurs plastyczny pt. ,,Portret mamy” do MOK w Brzesku. Jest to już V edycja tego konkursu.


I miejsce w Gminie –  po raz drugi!

Dnia 9.05.2016r odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski “Idą, idą misie. Misie wierszownisie”, w którym dzieci z klasy ,,0” zajęły I miejsce. Konkurs odbył się w Publicznej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej, a współorganizatorem tego wydarzenia było SCE w Tarnowie. Trio z naszej szkoły : Ola Smoleń, Aleks Klimek i Konrad Rzepa zaprezentowali wiersz M. Strzałkowskiej pt. ,,Burza” i tym występem tak urzekli jury, że jednogłośnie okrzyknięto ich zwycięzcami. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy i książki. Nasza radość jest tym większa, że dotychczas w tym konkursie zdobyliśmy dwukrotnie II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!


I miejsce w gminnym konkursie muzycznym

Dnia 11.04.2016r w DCK w Jastwi odbył się VIII  Gminny Konkurs Piosenki pt. ,,ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Sufczynie i DCK w Jastwi. W konkursie wzięły udział dzieci z Publicznych Ps2rzedszkoli oraz uczniowie Publicznych Szkół Podstawowych z  Gminy Dębno.

Uczestnicy konkursu prezentowali dowolne piosenki, dostosowane do ich wieki i umiejętności wokalnych. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Gołąb z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, która piosenką pt. ,,Magiczne miejsce” ,,wyśpiewała” I miejsce w kategorii przedszkola i klasy ,,0”.
Na koniec zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz puchary.
SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!


Udział w prelekcji na temat zdrowego trybu życia

Dnia 23.03.2016r.  dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, wspólnie z uczniami z klas 1-3, uczestniczyły w spotkaniu z panią Anną Piechnik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku.

Podczas prelekcji dzieci usłyszały wiele cennych uwag nt. zdrowego żywienia, jak również szkodliwego wpływu  dymu papierosowego na organizm człowieka.

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przystąpiły do programu edukacyjnego  ,,Czyste powietrze wokół nas”, którego celem jest ochrona przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego, jak również ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła  i rodzaje dymu, poprzez obserwację  środowiska. Wspólnie z Dinusiem, małym zielonym smokiem, dzieci wzbogacą swoją wiedzę, jak również nauczą się radzenia w sytuacjach, które bezpośrednio mogą zagrozić ich zdrowiu.


 

Wycieczka na przedstawienie teatralne

Dnia 15 marca 2016 r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz ze starszakami z przedszkola, uczestniczyły
w wyjątkowej wycieczce do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.
Obejrzały tam spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów z  teatru „Alert” z Wrocławia.   Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna gra aktorska, to niewątpliwe atuty przedstawienia. Aktorzy i publiczność spisali się na medal.


 Dzień Matematyki

Po raz pierwszy  dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wspólnie z uczniami naszej szkoły obchodziły ,,Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Dzieci w ciągu dnia rozwiązywały wiele ciekawych zadań, ćwiczyły liczenie, kształtowały umiejętność logicznego myślenia. Na koniec chętne dzieci mogły wypróbować swoich sił i zaprezentować umiejętności matematyczne rozwiązując różnorodne zadania przygotowane przez naszą panią matematyczkę. Nagrodą dla wszystkich były słodkie upominki.


Świętujemy Dzień Kobiet

Istnieje taki dzień, w którym warto zrobić coś miłego dla każdej kobiety – a mamy ich przecież w swoim otoczeniu tak wiele. Warto w tym dniu być miłym i uprzejmym dla wszystkich kobiet, tych małych i dużych oraz przeprosić za ewentualne złośliwości. Cudownie by było, gdyby te dobre zachowania udało się przenieść na wszystkie pozostałe dni.

Występ reprezentantów naszej grupy na szkolnym holu oraz w budynku Kółka Rolniczego w Łysej Górze , był wspaniałą okazją do okazania życzliwości wszystkim znanym i spotkanym w tym dniu kobietom.


Zajęcia w szkolnej bibliotece

Wprowadzanie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. Dlatego też, w ramach realizacji tematu kompleksowego pt. ,,Znamy te baśnie”, dzieci z oddziału Rocznego Przygotowania Przedszkolnego wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z wybranymi baśniami braci Grimm oraz H.Ch. Andersena, jak również kształtowanie szacunku do książki i zachęcanie do dbania o jej wygląd. Na koniec dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną.Zabawa karnawałowa

 „Od Trzech Króli po ostatki,
Wszędzie bale i prywatki,
Piękne stroje, dziwne maski,
Śpiewy, tańce i oklaski.”
      

Okres karnawału – pora zapustów – to czas radości, zabawy, przebierańców i pochodów noworocznych, trwających od Trzech Króli do Środy Popielcowej.
Tej tradycji wierne są dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, które w dniu 3.02.2016r aż dwukrotnie brały udział w zabawie karnawałowej. Najpierw, wspólnie z przedszkolakami,  uczestniczyły w balu prowadzonym przez wodzireja. Po południu natomiast, bawiły się wraz z uczniami naszej szkoły, gdzie oprócz tańców i zabaw przy muzyce, brały udział w wielu konkursach z nagrodami.

Następny bal karnawałowy już za rok…


Adoracja przy żłóbku

Czas Bożego Narodzenia, to czas radości, miłości i pokoju. To okres, który nieodmiennie kojarzy nam się z szopką oraz kolędami. Aby podtrzymać tradycję wspólnego kolędowania, wzięliśmy udział w adoracji w kościele parafialnym w Łysej Górze, gdzie oprócz kolęd, wspólnie z przedszkolakami- przedstawiliśmy krótkie jasełka. Spotkanie przy żłóbku, było okazją do wyrażenia radości i wdzięczności z przyjścia na świat Jezusa.


Dzień Seniora

Dnia 23.01.2016r w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w łysej Górze, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, zorganizowana przez KGW w  Łysej Górze, a spotkanie  zostało poprzedzone mszą św. w kościele parafialnym. Przy pięknie zastawionych stołach zasiadła liczna grupa gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu na czele ze Starostą Brzeskim panem Andrzejem Potępą oraz Wójtem Gminy Dębno  panem Wiesławem Kozłowskim. Dla wszystkich zaproszonych gości dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego i klasy I zaprezentowały program artystyczny. Mali ,,Łysogórzanie” mieli zaszczyt zatańczyć na scenie wraz z seniorami zespołu ludowego ,,Kamionka”, pod kierunkiem pana Zbigniewa Kurala.

Na koniec wszyscy goście, zostali obdarowani przez dzieci słodkimi upominkami.


Laurki dla babci i dziadzia

Czego Wam życzyć, Wy tylko wiecie
A ja Wam powiem: mam najwspanialszych Dziadków na świecie!

Czego życzyć babciom i dziadkom? Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wiedzą to najlepiej! Jedne będą życzyły zdrowia i spełnienia marzeń, inne – aby babcia robiła im więcej racuchów z jabłkami i jeszcze częściej czytała bajki. Wszystkie życzenia na Dzień Babci i Dziadka są wyjątkowe i piękne, ponieważ są szczere i stworzone specjalnie dla nich. W związku z tak wielkim wydarzeniem, dzieci przygotowały laurki, które na pewno sprawią wiele radości zarówno babciom jak i dziadkom.

IMG_20160114_111614


II MIEJSCE ,, XVI GMINNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK BOŻONARODZENIOWYCH

To zaszczytne miejsce ,,wyśpiewała” Weronika Gołąb, któraIMG_20160112_115249
wykonała pastorałkę pt. ,,Nie płacz Jezu”.
Nagrodą dla zwycięzców w tym konkursie był występ na Koncercie Laureatów w naszej szkole dnia 17.01.2016r oraz w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi- dnia 24.01.2016r.

Gratulacje!!!

 


Godzina kolęd

Dnia 22 grudnia 2015r w naszej szkole  zapanował radosny i świąteczny nastrój. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na holu, przy pięknie ustrojonej choince, aby posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu przedstawicieli z poszczególnych klas. Naszą grupę reprezentowała Weronika Gołąb z pastorałką pt. ,,Nie płacz Jezu”.


 

Wigilia klasowa

Takie chwile jak nasza wspólna Wigilia to okazja do kultywowania rodzimych, świątecznych tradycji. Dlatego spotkaliśmy się wszyscy, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.Zbliżają się Święta

Ostatnie dni w szkole minęły na intensywnych przygotowaniach do Świąt. Starym zwyczajem udekorowaliśmy naszą salę i ustroiliśmy choinkę, by jak najpełniej oddać klimat Bożego Narodzenia. Jednak to nie wszystko….
Dzieci uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Słuchały opowiadań o świątecznych zwyczajach i tradycjach. Dowiedziały się, dlaczego przy wigilijnym stole powinno pojawić się miejsce dla wędrowca lub skąd się wziął zwyczaj przygotowywania 12 potraw.
Świąteczny nastrój pozwolił na dzielenie się swoimi marzeniami dotyczącymi prezentów oraz na przypominanie sobie ubiegłorocznych świąt i wydarzeń z nimi związanych.


Mikołaj- wycieczka do Lililandu

W tym roku, Św. Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego do ,,Lililandu”. Można tam było zjeżdżać na zjeżdżalniach prowadzących do basenów z kolorowymi kulkami, pokonywać różnorodne tory przeszkód lub chodzić po ruchomych kładkach. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Czas spędzony na zabawie upłynął szybko i pozostawił wiele miłych wspomnień. Dodatkową atrakcją było pojawienie Św. Mikołaja z workiem prezentów dla dzieci.


Mikołajki

Wielką atrakcją dla dzieci było wzięcie udziału w szkolnej imprezie ,,mikołajkowej”, która miała miejsce 04 grudnia w naszej szkole. Wszędzie dominował kolor czerwony. Był to czas radosny i pełen atrakcji dla dzieci.


Góra Grosza 2015

W pierwszych dniach grudnia zakończyliśmy kolejną akcję “Góry Grosza”, podczas której zbieraliśmy pieniądze na rzecz pomocy rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.
Celem akcji Góra Grosza było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Wspólnie z dziećmi z przedszkola zabraliśmy 222 zł.

Dziękujemy wszystkim za dar serca.


Andrzejki 2015

Dnia 26.11.2015r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyliśmy wspólnie z uczniami klas 1-3. W tym dniu na zajęciach, dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów związanych z tym świętem. Po południu w magicznym nastroju, rozpoczęła się impreza, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce, braliśmy udział w różnorodnych wróżbach.
Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Była to udana impreza, o czym świadczyły radosne miny wszystkich uczestników.


Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

24. 11. 2013 r. obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z okazji urodzin tej pluszowej maskotki dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przyniosły w tym dniu swojego ulubionego pluszaka. Na zajęciach poznały historię związaną z tym świętem, jak również wykonały maski misia, które wykorzystały podczas wesołej zabawy przy muzyce.


Śniadanie daje moc!

To już V edycja ogólnopolskiego programu, którego celem jest zwiększanie świadomości dzieci nt. roli śniadania oraz zdrowego odżywiania. Dzięki rodzicom dzieci z klas 0 – 3 mogliśmy wspólnie zjeść zdrowe i pyszne kanapki.
Dodatkową atrakcją dla dzieci było obejrzenie inscenizacji o zdrowym żywieniu przygotowanej przez uczniów klasy 1 i 3 oraz zaprezentowanie układów tanecznych przez dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego.


Udział w konkursach plastycznych

Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może
Janusz Korczak

Udział w różnorodnych konkurach plastycznych jest wspaniałą okazją do rozwijania uzdolnień i zainteresowań dzieci. Celem tych konkursów jest stworzenie wychowankom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w następujących konkursach gminnych, szkolnych i ogólnopolskich:
– ,,Pocztówka z wakacji”
– ,,Odblaskowy znak drogowy”
– ,, Jestem bezpieczny na drodze”.
– ,,Barwy jesieni”
– ,,Bohaterowie wierszyków logopedycznych”
– ,,Mój przyjaciel miś”

 


 I miejsce w konkursie recytatorskim

Laureatem tego szkolnego konkursu został Aleks Klimek, który zaprezentował wiersz pt. ,,Jesienny pociąg”.
Gratulacje!


Wyjazd na przedstawienie teatralne

Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności i zainteresowań dzieci. W związku z tym, dnia 30.10. 2015 r. została zorganizowana wycieczka do Bochni na przedstawienie teatralne, w wykonaniu aktorów z teatru ,,Artenes” z Wrocławia. Spektakl pt. ,,Dzieci Króla Baśni” przyciągnął uwagę widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią.


Odblaski dla dzieci

To, że odblaski mogą uratować życie – wiedzą już nawet przedszkolaki. Dlatego też, dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, z ciekawością poznawały podstawowe zasady ruchu drogowego, wykonały również prace konkursowe nt. ,,Odblaskowy znak drogowy” i ,, Jestem bezpieczny na drodze”.
Z rąk przewodniczącej szkoły odebrały odblaskowe opaski, dzięki którym po zmroku będą widoczne w świetle reflektorów.


Wiedza o bezpieczeństwie- ciąg dalszy

W związku z tym, iż nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Małopolskim Konkursie “Odblaskowa Szkoła” mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z aspirantem – panem Robertem Gładyszem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który przeprowadził prelekcję nt. zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.
Wielką atrakcją dla dzieci było otrzymanie kamizelek odblaskowych, które ufundowała Rada Rodziców.


Udział w uroczystej akademii

Dnia 13 października braliśmy udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączonej ze ślubowaniem uczniów klasy I. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, którym udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona uczniów naszej szkoły. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia przez pana dyrektora.
Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego z wielką uwagą obserwowały występy swoich starszych kolegów, gdyż za rok to oni właśnie ,,zasilą szeregi” uczniów naszej szkoły.


Święto marchewki

Wdrażanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych poprzez zabawę oraz zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, to główne założenie ,,Dnia marchewki”, który miał miejsce dnia 12. X 2015r.
Jak przystało na dzień marchewkowy – były zabawy i konkursy z marchewką w roli głównej – np. quiz marchewkowy, ,,Kto pierwszy – schrupie marchewkę”, ,,Slalom marchewkowy”. Wszystkie dzieci świetnie dawały sobie radę – w nagrodę zwycięzcy nagradzani byli wielkimi brawami. Śmiechu było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich – kolorowy, wesoły, marchewkowy…


Sprzątanie świata

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania, której szczególnym celem jest likwidacja dzikich wysypisk śmieci, spotykanych zazwyczaj na terenie lasów lub w ich okolicy.
Do tej akcji przyłączyły się również dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, które wyposażone w foliowe rękawiczki i worki na śmieci, z wielkim zapałem przystąpiły do sprzątania.Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciom od najmłodszych lat.


 Witamy po wakacjach!

,,Przyjaźnie i wesoło, żegnamy rzekę i las. Ach! Witaj, witaj szkoło, już czas do pracy czas. Pociąg jak wicher pędzi, dźwięczy piosenka kół. Z wakacji jadą dzieci do przedszkoli i do szkół…”

Serdecznie witamy wszystkie dzieci, które w bieżącym roku szkolnym będą uczęszczać do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego.

Skip to content