ROK SZKOLNY 2016/2017

Powitanie lata w Łysej Górze

Dnia 25.06.2017 – kolejny już raz – dzieci z klasy ,,0” miały okazję zaprezentować szkołę w środowisku lokalnym. Na scenie w amfiteatrze ,,Krakus” wspólnie z uczniami z naszej szkoły i przedszkolakami – zaprezentowały tańce góralskie oraz wiersze  dostosowane do okoliczności. Na koniec z rąk pani sołtys Bożeny Sachy – wszyscy zostali obdarowani słodkimi upominkami.


 Dzień Rodziny 2017

Dla każdego  dziecka Mama i Tata to najważniejsze osoby w jego życiu. Aby uczcić Ich święto, dzieci z zerówki, wspólnie z uczniami z klasy II –  zaprosiły swoich rodziców na występ. Uroczystość rozpoczęto przywitaniem wyjątkowych gości. Potem były wiersze, piosenki i tańce, a na koniec –  życzenia dla Mamy i Taty. Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności przed rodzicami, a następnie  wręczyły rodzicom samodzielnie przygotowane laurki. Dodatkowym i bezcennym upominkiem – były uściski dla Mamy i Taty.


Wyjazd do Teatru na spektakl pt. ,,Pchła Szachrajka”

Kolejny  już raz dzieci z zerówki miały okazję obejrzeć sztukę wystawianą na wielkiej scenie, w Teatrze  im L. Solskiego w Tarnowie. Tym razem obserwowały losy kapryśnej  i przebiegłej Pchły Szachrajki. Przedstawienie było adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek, jakie napisał Jan Brzechwa. Podczas spektaklu dzieci miały możliwość odbyć wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką, która przemierzała lądy i morza, by dostarczyć widzom wielu emocji, a także licznych powodów do śmiechu.


XIII Turniej Sportowy Przedszkolaków

Dnia 7.06.2017r dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, walczyły o puchar Wójta Gminy Dębno, w turnieju sportowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Jaworsku. Uczestnicy brali udział w kilku konkurencjach. Emocji było co niemiara, a nauczyciele i rodzice głośno dopingowali swoich faworytów. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali piękne sportowe postawy. Udowodnili, że potrafią wspólnie dobrze się bawić, walczyć do końca i kibicować sobie nawzajem.


Królewna Śnieżka – bajka w wykonaniu rodziców

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz, mieliśmy niezwykłą okazję obejrzeć bajkę w wykonaniu rodziców dzieci z przedszkola. Tym razem była to ,,Królewna Śnieżka”. Piękna scenografia, fantastyczne stroje, dodatkowe efekty, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska rodziców – wzbudziła wśród publiczności zachwyt i podziw.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Dnia 1.06.2017, z okazji Dnia Dziecka, udaliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Wielką atrakcją dla dzieci był zjazd pod ziemię kopalnianą windą na głębokość ok. 200 metrów, a następnie przejazd długiego korytarza  górniczą kolejką. W czasie zwiedzania poznaliśmy mnóstwo ciekawostek dotyczących kopalni i soli. Wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń i być może troszeczkę zdrowsi, gdyż przez trzy godziny przebywaliśmy w wyjątkowym mikroklimacie, który wpływa korzystnie na naszą odporność.


  Udział w VI Gminnym Festiwalu EKO-GALA 2017

WP_20170420_10_35_07_Pro

Dnia 20.04.2017r wzięliśmy udział w kolejnej już edycji ,,Eko-Gali’’ zorganizowanej przez SP w Dębnie i DCK w Jastwi. Na scenie zaprezentowała się Weronika Gołąb, która wspólnie z dziewczynkami z przedszkola wykonała piosenkę pt. ,,Ekologia”, a Aleks Klimek wraz z Karolkiem Maturą zaprezentował wiersz pt. ,,Ekologiczny szeryf”.

Za udział w tym wydarzeniu, wszyscy otrzymali wyróżnienia i upominki.


Udział w VII Gminnym Festiwalu ,,Śpiewamy, recytujemy i tańczymy dla św. Jana Pawła II

Dnia 3.04.2017r. odbył się Gminny Festiwal ,,Śpiewamy, recytujemy i tańczymyIMG_5191 dla Świętego Jana Pawła II’’ zorganizowany przez Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum
Kultury w Jastwi. W festiwalu wzięły udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Dębno. Wśród nich nie zabrakło i naszych reprezentantów. Rafał Bączek wyrecytował wiersz pt. ,,Tobie Janie Pawle II”, a Weronika Gołąb i Liliana Szczupak z przedszkola – zaprezentowały utwór pt. ,,Powiedz ludziom”.  Za udział w tym niezwykłym festiwalu  wszyscy otrzymali wyróżnienie: piękną statuetkę z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II oraz słodycze.

IMG_5192


Wyróżnienie w VII Gminnym Konkursie  na  ,,Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”

Dnia 31.03.2017 r w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku podsumowano wyniki konkursu, w którym Rafał Bączek z klasy ,,0” zdobył wyróżnienie, w kategorii wiekowej – przedszkola i klasy ,,0”.

Serdecznie gratulujemy!


,, Witaj wiosno”

Dnia 21 marca 2017 mali aktorzy z zerówki postanowili  uroczyście powitać wiosnę i na tę okazję przygotowały piękne przedstawienie dla przedszkolaków i klas 1 -3. Przełamując swą nieśmiałość wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, wcielając się w powierzone im role. Skąd pomysł na takie zaproszenie wiosny? Jak widać za oknem, pogoda bywa kapryśna, a nasze dzieci  marzą już o spacerach i zabawach w ogrodzie. Wszyscy mamy nadzieję, że po takim powitaniu – wiosna zagości u nas na dobre.


III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie IMG_5032Logopedyczno – Plastycznnnym

7 marca 2017 roku ogłoszono wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Logopedyczno – Plastycznego:  pt. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – trudne wierszyki łamiące języki. Do grona najlepszych dołączyła Julia Migda z klasy ,,0”,  która zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!


Świętujemy Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie
że dzisiaj jest święto dziewczynek
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec
piosenka z radia popłynie. IMG_5023

8 marca 2017 roku z okazji  Dnia Kobiet chłopcy z zerówki pamiętali o swoich koleżankach. Złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali  “Sto lat!” oraz wręczyli kwiatka. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani – byli mili, uczynni i sympatyczni.
IMG_5024


 Środowiskowy Dzień Kobiet

Tradycyjnie nazwany … „8 Marca” to święto wszystkich kobiet na całym świecie. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjmuje się święto obchodzone już w starożytnym Rzymie, które  przypadało na pierwszy tydzień marca. Wtedy też, mężczyźni obdarowywali kobiety prezentami i spełniali ich życzenia.

W Łysej Górze ten dzień wpisany jest w tradycję Koła Gospodyń Wiejskich i od wielu lat jest dniem szczególnym dla pań mieszkających w naszej miejscowości. Tegoroczne spotkanie, barwnym występem, uświetniły dzieci z zerówki i szkoły podstawowej, które wykazały się swoimi zdolnościami aktorskimi przed zacnym gronem publiczności.

Wszystkim paniom złożono życzenia i wręczono kwiaty.


Udział w I gminnym  festiwalu przyśpiewek ludowych

Dnia 7.03.2017r wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim był festiwal pt ,,Dziecięca folkowa lista przebojów”, zorganizowany przez Publiczne Przedszkole  w Porąbce Uszewskiej i DCK  w Jastwi. Naszą grupę reprezentowali : Julia Jewuła i Konrad Rzepa, którzy wykonali piosenkę góralską pt. ,,Takiego Janicka”.


Oglądamy przedstawienie teatralne

Dnia 27.02.2017 mielimy okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru ,,Skrzat” z Krakowa pt ,,Wyspa skarbów”. Tematyka, scenografia oraz wspaniała gra aktorska, zaciekawiła nie tylko chłopców.  Wszyscy z wielkim zaangażowaniem śledzili losy bohaterów i aktywnie uczestniczyli w tym przedstawieniu.IMG_5022


Zabawa karnawałowa

Dnia 26.01.2017 roku dzieci z zerówki wspólnie z uczniami klas 1- 3 uczestniczyły w zabawie karnawałowej prowadzonej przez animatorów zabaw dla dzieci. Atrakcji w tym dniu było wiele, gdyż oprócz skocznej zabawy przy muzyce i  licznych konkursów z nagrodami,  dzieci obejrzały piękne przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum pt. ,,Brzydkie kaczątko”.DSC05077DSC05074

Dzień Seniora w Zespole Szkół w Łysej Górze

W ubiegłą sobotę, dnia 21.01.2017r, jak co roku w naszej szkole, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, której organizatorem byli sołtys wsi – pani Bożena Sacha i  KGW z Łysej Góry.  Spotkanie Seniorów poprzedzone było mszą św. w kościele parafialnym. Następnie, przy pięknie zastawionych stołach, o których wystrój i pyszne smakołyki zadbali organizatorzy, zasiadła liczna grupa gości. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu na czele ze starostą brzeskim – panem Andrzejem Potępą, wójtem gminy Dębno – panem Wiesławem Kozłowskim oraz przewodniczącym Rady Gminy Dębno – panem Piotrem Maturą. Swoją obecnością zaszczycili nas również księża pracujący w naszej parafii – ks. Marian Wikar i ks. Mariusz Ogorzelec.

Największą chyba atrakcją dla wszystkich był występ przedszkolaków, dzieci z zerówki i młodszych klas, którzy zaprezentowali się w tańcach góralskich. Jak przystało na nasze dzieci – tańczyły z zapałem i z przytupem, za co zebrały zasłużone brawa. Z entuzjazmem i uśmiechem zostały przyjęte również góralskie przyśpiewki dostosowane do okoliczności. Na koniec wszyscy zostali obdarowani … prawdziwymi oscypkami.

Zebrani goście bawili się przednio. Ruszyli nawet do tańca w rytm muzyki granej na żywo przez lokalny zespół. Z pewnością już nabrali apetytu na przyszłoroczny Dzień Seniora. Cóż, serdecznie zapraszamy!

Udział w XVII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Dnia 12 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany wspólnie z Dębińskim Centrum Kultury. W konkursie tym wzięły udział dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Dębno. Naszą grupę reprezentowała Weronika Gołąb, która zaśpiewała pastorałkę pt. ,,Aniołek najładniejszy”.

bst

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 22 grudnia 2016 r dzieci z klasy ,,0” wzięły udział we wspólnej wigilii, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz śpiewały kolędy przy pięknie ozdobionej klasowej choince. Następnie, jak co roku, wszyscy uczniowie i nauczyciele z  naszej szkoły spotkali się na holu, śpiewając kolędy i pastorałki oraz składając sobie  świąteczne życzenia. Naszą grupę podczas ,,Godziny kolęd ” reprezentowały dziewczynki, które wykonały pastorałkę pt ,,Złota gwiazdka”. Na koniec pan dyrektor Artur Potępa złożył wszystkim świąteczne życzenia.


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia- pieczenie pierniczków

Każdy dzień przybliża nas do najbardziej magicznych i wyczekiwanych świąt w roku- Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć dzieci z zerówki poznają tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, dekorują klasową choinkę, wykonują na nią papierowe ozdoby. Bardzo się cieszą, gdy na zajęcia otwarte przychodzą rodzice i wspólnie przygotowują świąteczne pierniczki. To niezwykła radość dla dzieci móc samodzielnie wykroić z ciasta pierniczki, ułożyć je na blasze, a po upieczeniu- udekorować lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

 Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły znakomicie. Każde dziecko mogło zabrać kilka do domu, aby podczas świąt przypominały dzieciom o wspólnie spędzonym czasie oczekiwania na te niezwykłe święta.


Wyjazd do teatru

Dnia 8.12.2016r uczniowie z klas 0, I i II pojechali do teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, gdzie na wielkiej scenie obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka” przygotowane przez Teatr Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach. .

Scenografia, gra aktorska, treść oraz wątki humorystyczne najwyraźniej podobały się małym widzom, czego dowodem były burze oklasków i emocje przeżywane podczas przedstawienia. Dzieci  śmiały się, nawoływały Koziołka i głośno, wraz z nim śpiewały  piosenkę, której ich nauczył. Sądząc po reakcjach uczniów, nasz wyjazd do teatru można uznać za udany.


Spotkanie ze św.  Mikołajem

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. We wtorek 6 grudnia, z workiem pełnym prezentów, przyjechał również  do naszej szkoły. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Na zakończenie ten niezwykły gość, obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i sprawiła dzieciom wiele radości.

Dodatkową atrakcją w tym dniu było obejrzenie przez dzieci teatrzyku w wykonaniu aktorów z teatru ,,Skrzat” z Krakowa pt. ,,Gdzie się podział Św. Mikołaj?”


 Andrzejki 2016

Dnia 25.11.2016r w naszej klasie odbyły się Andrzejki, które zostały połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w pięknych strojach, wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przyniosły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone – każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci chętnie  opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię święta, słuchały czytanych fragmentów książek o niedźwiadkach. A że to był czas Andrzejek, dzieci uczestniczyły również we wróżbach i  wesołych zabawach przy muzyce.

Nasze Andrzejki były pełne radości, swobody i niespodzianek. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.


I miejsce w konkursie recytatorskim po raz drugi

dsc04220-copyJuż drugi raz udało nam się zdobyć I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim pt ,,Barwy jesieni”. Naszą grupę reprezentował Rafał Bączek, który wypadł rewelacyjnie. Odważnie i z uśmiechem zaprezentował  wiersz pt. ,,Pan Listopad” i w ocenie jury był najlepszy. Rafał był  najmłodszym uczestnikiem tego konkursu i tym większe należą mu się brawa.

Gratulacje!


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

 Został  rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt ,,Barwy jesieni”, którego laureatami są m.in. dzieci z klasy ,,0”-

I miejsce – Emilka Smoleń
II miejsce – Konrad Rzepa
wyróżnienie – Olek Smoleń.

Gratulacje!


Udział w akcji ,,Śniadanie daje moc!”

Dnia 8.11.201 uczestniczyliśmy w VI ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Dzięki rodzicom dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego oraz klas 1-3, mieliśmy okazję zjeść pyszne i zdrowe śniadanie, które składało się z pomysłowo wykonanych kanapek, koktajlów owocowych i soków.  Nie obyło się również bez występów dzieci, podczas których wszyscy przypomnieli sobie jak ważne w codziennej diecie są warzywa, owoce i higieniczne ich spożywanie, o czym ciekawie opowiedziała szkolna higienistka – pani Maria Pawluk.


Wystawa rodzinnych prac plastycznych

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego miały niezwykłą okazję obejrzeć wystawę prac konkursowych, wykonanych przez przedszkolaków i ich rodziców. Zgromadzone prace zachwycały swą formą i oryginalnością, dostarczając zwiedzającym wielu estetycznych wrażeń.


Spotkanie z panią pielęgniarką

dav

Dnia 28.10. 2016 r. w związku realizacją tematu kompleksowego pt. ,,Dbamy o zdrowie”, dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego odwiedziła szkolna higienistka, pani Maria Pawluk, która w niezwykle ciekawy sposób przedstawiła dzieciom warunki prawidłowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia.


Poznajemy podstawowe zasady bezpieczeństwa- odblaski dla dzieci

Chociaż dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego stanowią najmłodszą grupę w naszej szkole, zawsze chętnie biorą udział we wszystkich akcjach i innych działaniach, które mają miejsce w naszej placówce. Chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Odblaskowa szkoła” oraz  spotkaniu z policjantem, który wygłosił prelekcję nt. bezpieczeństwa na drodze.


Spotkania w szkolnej bibliotece

Zajęcia w szkolnej bibliotece to już tradycja. Tym razem dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego miały okazję słuchać utworów J. Brzechwy, czytanych przez panią Sabinę i wykonywać do ich treści ciekawe prace plastyczne.

Dzięki takim zajęciom dzieci poznają literaturę, uczą się właściwego korzystania z książek oraz rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze.


Spotkanie ze strażakami

Chociaż nie bierzemy jeszcze  czynnego udziału w biciu rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, to z wielką uwagą przyglądamy się działaniom naszych starszych kolegów. 16 październik właśnie, to “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”.

Wielką atrakcją dla dzieci w tym dniu było spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i obejrzenie wozu strażackiego z pełnym jego wyposażeniem. Strażacy chętnie odpowiadali na pytania dzieci, związane z ich niebezpieczną i trudną pracą. Dzięki temu mogliśmy wzbogacić naszą wiedzę i doświadczenia. Po tym spotkaniu, każdy chłopiec zgodnie stwierdził, że w przyszłości zostanie właśnie … strażakiem.


„Dokąd poszło zdrowie” – przedstawienie teatralne

Dnia 7.10.2016r. wspólnie z przedszkolakami obejrzeliśmy ciekawą bajkę w wykonaniu aktorów z teatru ,,Skrzat” z Krakowa.
Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały losy bohaterów, oceniały ich postępowanie i szukały rozwiązań wielu trudnych sytuacji. Usłyszały także dużo cennych uwag na temat zdrowego trybu życia. Już teraz wszyscy wiemy, że nie trzeba bać się szczepionek, a przyjmować lekarstwa należy tylko pod kontrolą osób dorosłych.,,Dzień Chłopaka”

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy też życiu szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej  okazji,  nasze kochane dziewczynki, wręczyły chłopcom słodkie upominki i zaśpiewały “STO LAT”. Chłopcy byli bardzo zaskoczeni i zadowoleni. Pamiętali o tym, aby podziękować dziewczynkom za upominki. Następnie wszyscy wesoło bawili się przy muzyce.

Naszym  chłopcom życzymy dużo zdrówka i uśmiechu! Jesienne zabawy

Tegoroczne słoneczne jesienne dni sprzyjały wspólnym spacerom, podczas których dzieci podziwiały piękno przyrody, odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany w niej zachodzące. Dzieci zbierały „jesienne skarby”: liście, kasztany, żołędzie, kawałki kory. Przez wiele tygodni będą one ozdobą naszej sali  i materiałem do prac plastycznych. Dodatkową, tegoroczną jesienną atrakcją, był wyjazd do Dębna i zabawy na terenie zamku, podczas których dzieci uczestniczyły w krótkiej lekcji historii, poznając legendy i ciekawostki z nim związane.


Udział w akcji ,,Sprzątanie świata”

20160916_105446Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Już w tym okresie, należy ukazywać dziecku potęgę i piękno otaczającego świata oraz wzbudzać w nim  odpowiedzialność za siebie i przyrodę. Dlatego też, dnia 16 września, dzieci z zerówki, wyposażone w foliowe rękawice i worki na odpady,  w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, uczestniczyły w akcji ,,Sprzątanie świata”. Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciom już od najmłodszych lat.


 

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku

Dnia 14 września  2016r. dzieci z klasy ,,O” i I wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Pan policjant Bogdan Machaj ,który na co dzień zajmuje się sprawami nieletnich, oprowadził uczestników  po budynku Komisariatu i opowiedział o pracy policjanta. Dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji nt. bezpieczeństwa  dzieci w ruchu drogowym, jak również zobaczyć wiele sprzętów i przedmiotów wykorzystywanych w codziennej pracy policjantów.  Ogromne  wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarł  pies policyjny, którego tresurę wszyscy z uwagą podziwiali. Dodatkową atrakcją dla dzieci było zobaczenie wnętrza policyjnego radiowozu . Na pamiątkę wizyty w komendzie każde dziecko otrzymało odblask i wielu uczniów zdeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.


Witamy po wakacjach

W nowym roku szkolnym, życzymy wszystkim uśmiechu, radości

i wielu miłych chwil spędzonych w zerówce.

Skip to content