ROK SZKOLNY 2013/2014

Dzień Rodziny

Dnia 12. 06.2014 r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przedstawiły montaż słowno muzyczny dla zaproszonych rodziców z okazji ,,Dnia Rodziny”. Tańcem, śpiewem oraz wierszami podziękowali za miłość i pokazali, jak bardzo są im wdzięczni za trud wychowania.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz strojów dla dzieci.


Podsumowanie III edycji szkolnej akcji zbierania makulatury

Dnia 2.06.2014r odbyło się podsumowanie szkolnej akcji zbierania makulatury przez uczniów naszej szkoły, której celem było wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego aktywnie włączyli się do tej akcji, osiągając rekordowe  wynik:

Mikołaj Rosegnal – 693 kg  II MIEJSCE
Dominik Danilewicz– 523 kg III MIEJSCE
Miłosz Kieraś – 125 kg
Kacper Mirek 52 kg
Szymon Gniady 18 kg

GRATULUJEMY!

Nagrodą dla uczestników były upominki oraz dyplomy. 


Dzień Sportu

Dzień  2.06.2014r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze ogłoszony został ,,DNIEM SPORTU”. Uczniowie i dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach, a nad wszystkim czuwał organizator tego wydarzenia pan Aleksander Gurgul.

W tym dniu odbyły się również zajęcia plastyczne pod kierunkiem pani Renaty Wis, na których dzieci różnymi technikami  wykonywały prace pt ,, Świat za 100 lat” .

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.


Wyjazd do kina

Dnia 20.05.2014r.z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka,  została zorganizowana wycieczka do kina na film pt. ,,Rio 2” . Animowane postacie na ekranie, szybka i głośna muzyka i zabawa  sprawiły,  że wszyscy bawili się wyśmienicie. Dodatkową atrakcją było obejrzenie tej bajki  w ,,magicznych” , trójwymiarowych okularach.

Po kinie dzieci miały możliwość czynnie spędzić czas, na dmuchanym zamku w ,,Lililandzie”.  Był to dodatkowy element wesołej zabawy i niezapomnianych wrażeń. 


 

Bieg po flagę

Dnia 1 maja 2014 r. przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbył się I Dębiński Bieg po Flagę. Dla najlepszych zawodników przewidziano puchary oraz dyplomy. W biegu tym wzięło udział dwóch reprezentantów naszej grupy: Miłosz Kieraś i  Mikołaj Rosegnal, który w kategorii wiekowej ,,przedszkolacy” zajął zaszczytne II miejsce. Gratulujemy!!!


Udział w gminnym festiwalu ,,Śpiewamy, recytujemy i tańczymy dla św. Jana Pawła II

29 kwietnia 2014r odbył się Gminny Festiwal ,,Śpiewamy, recytujemy i tańczymy dla Świętego Jana Pawła II “, zorganizowany przez Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury.

W festiwalu wzięły udział dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego i starszej grupy przedszkolaków. Wykonano tańce góralskie „ Trojak” i taniec do piosenki  „Hej bystra woda”. Za udział wszyscy otrzymali wyróżnienie: piękną statuetkę z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II oraz słodycze.


II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym na PISANKĘ WIELKANOCNĄ

To zaszczytne II miejsce przypadło Mikołajowi Rosegnal, który wykonał pisankę tradycyjną. W konkursie tym wzięli także  udział: Dominik Danilewicz, Aleksandra Piechnik, Jagoda Smoleń i Miłosz Krupa (roczne przygotowanie przedszkolne). Wszyscy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Gratulacje !!!


 

I miejsce w VI gminnym konkursie piosenki
pt. ,,Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

 Dnia 14 kwietnia 2014 r. w Dębińskim Centrum Kultury, odbył się VI Gminny Konkurs Piosenki pod nazwą ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”, którego organizatorami  był Zespół Szkół w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i klasy ,,0”, klasy I –III oraz klasy IV –VI. Wzięło w nim udział 22 uczniów z  10 szkół  i przedszkoli z terenu gminy Dębno. Naszą grupę reprezentowała Julia Bączek, która zaśpiewała piosenkę Pt. ,,Magiczne miejsce” i ,,wyśpiewała” I miejsce. GRATULACJE!!!
W kategorii I Przedszkola i klasy „0”:
1. miejsce  JULIA BĄCZEK
2. miejsce  MILENA BOJDO
3. miejsce  WIKTORIA ROCZNIAK
Wyróżnienie: MARIA BABIARSKA


,,Bal u Królowej Kwiatów” – przedstawienie w wykonaniu aktorów z teatru “Skrzat” z Krakowa

Po raz kolejny mieliśmy niezwykłą okazję obejrzeć piękne przedstawienie w wykonaniu aktorów. Tym razem była to sztuka pt. ,,BAL U KRÓLOWEJ KWIATÓW”. Barwne stroje, ciekawa scenografia i profesjonalna gra aktorska sprawiły, iż dzieciom bardzo podobało się to przedstawienie.


 

Wyjazd na spektakl ,,Przygody Pirata Karmazyna”

    Dnia 4.04.2014r. w  sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego  w Brzesku obejrzeliśmy spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Piękna scenografia, wspaniała gra aktorska oraz niecodzienne efekty świetlne wywarły na dzieciach duże wrażenie.


Smaczny i zdrowy dzień

Na zajęciach, z pomocą mamy Dominika i Mikołaja, dzieci  z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy, oczywiście po wcześniejszym umyciu rąk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Na koniec odbyło się wielkie losowanie. Mama Dominika przyniosła wielki kosz smacznych owoców i każde dziecko mogło wylosować coś dla siebie. 


Środowiskowy Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2014, dla pań z Łysej Góry, dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego oraz z przedszkola zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki. Uroczystość ta miała miejsce w świetlicy Kółka Rolniczego. Wszystkim paniom złożono serdeczne życzenia i wręczono laurki.

W przeddzień tej uroczystości chłopcy z naszej grupy nie zapomnieli także o swoich koleżankach i obdarowali je tulipanami.


 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dnia 31.01.2014. wspólnie z dziećmi z przedszkola obchodziliśmy wspaniałą uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać nasze zdolności taneczne, gdyż dla nich przygotowaliśmy tańce góralskie. Nie obyło się też bez okolicznościowych wierszy i piosenek. Na koniec  Pan Dyrektor Artur Potępa złożył gościom najserdeczniejsze życzenia i gratulował wspaniałych  występów.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek dla naszych miłych gości.


Zabawa choinkowa

Dnia 10.02.1014r. sobotnie popołudnie dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z uczniami naszej szkoły spędziły na tańcach i wesołych zabawach. Podczas występów dziewczynki z naszej grupy zaprezentowały układ taneczny do piosenki ,,Przyszła do nas zima w rytmie disco”. Całą imprezę prowadził wodzirej, więc o nudzie nie było mowy.

Wyjazd na warsztaty teatralne do Brzeska

  Dnia 13.01.2014 dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, wraz z uczniami z klasy II uczestniczyły w ,,Interaktywnych warsztatach teatralnych”, które odbywały się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Celem zająć było wprowadzenie dzieci w magiczny świat teatru i filmu animowanego. Zajęcia łączyły gry aktorskie, zabawy z głosem, rekwizytem i kostiumem.


I miejsce w XIV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

 W dniu 10.01.2014r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się XIV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych. W konkursie tym udział wzięły dzieci i uczniowie z przedszkoli, szkół podstawowych i oraz gimnazjów z terenu Gminy Dębno. Naszą grupę reprezentował duet: Julia Bączek i Jagoda Smoleń z pastorałką ,,Nie płacz Jezu”. Dziewczynki  ,,wyśpiewały” I miejsce w kategorii przedszkola i klasy ,,O” . Serdeczne gratulacje!!!
Nagrodą dla zwyciężczyń był również dwukrotny występ na KONCERCIE LAUREATÓW tego konkursu, zorganizowanym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Gorze dnia  19. 01. 2014r. oraz w Dębińskim Centrum Kultury,  dnia 26.01.2014r.


Świąteczny czas…

Czas oczekiwania na święta, to czas pełen radości, szczególny dla każdego z nas. Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego miały okazję dekorować pierniki, upieczone przez Dominika i jego mamę oraz zawiesić je na naszej choince, którą wcześniej wspólnie ubraliśmy. Podczas wspólnej ,,Wigilii klasowej” dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia. Tradycją w naszej szkole jest wspólne kolędowanie. Dlatego też, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łysej Górze spotkali się przy choince śpiewając kolędy i pastorałki oraz składając sobie świąteczne życzenia.
W tym roku podczas ,,Godziny kolęd” naszą grupę reprezentował duet : Julia Bączek i Jagoda Smoleń z pastorałką ,,Nie płacz Jezu’’.

Na koniec  Pan Dyrektor  Artur Potępa złożył wszystkim uczniom i pracownikom szkoły świąteczne i noworoczne życzenia.

 


Zajęcia otwarte dla rodziców

Dnia 18 .12.2013 r. odbyły się  zajęcia otwarte dla rodziców połączone z wykonywaniem ozdób bożonarodzeniowych. Dzieci aktywnie w nich uczestniczyły. Wspólnie z rodzicami wykonały wspaniałe papierowe ozdoby, które potem zdobiły naszą klasową choinkę. Andrzejki 2013


,,Czary mary wosku lanie, co ma się stać, niech się stanie…

Było to popołudnie magiczne i niezwykłe. Wraz z uczniami z naszej szkoły uczestniczyliśmy w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Każdy, kto tylko chciał, mógł poznać swoją przyszłość, przepowiadaną przez wróżki – uczennice klasy VI. Wspaniała atmosfera i wspólna zabawa, sprawiły że dzieci radośnie spędziły wspólne  chwile.


Odwiedził nas Święty Mikołaj

Dzień, w którym do dzieci przychodzi ten niezwykły gość, jest szczególny i wyjątkowy. Wszyscy od rana czekali na tę chwilę, aby odebrać swój wymarzony prezent. Czekając na przybycie Św. Mikołaj dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie teatralne, w wykonaniu aktorów z teatru ,,Skrzat” z Krakowa, pt. ,,List do Św. Mikołaja”.  A potem prezenty… Każdy go otrzymał i miał okazję wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

Data 6 grudnia jest znana każdemu dziecku . W tym dniu w naszej szkole wszyscy obchodziliśmy szkolne ,,Mikołajki”.  Był to dzień radosny i pełen atrakcji. Jak nie trudno się domyślić  wszędzie dominował kolor czerwony. Na szkolnym korytarzu dzieci obejrzały skecze w wykonaniu starszych kolegów,  uczestniczyły w rozwiązywaniu quizu baśniowo – bajkowego, jak również w wielu innych  konkurencjach.

Święty Mikołaju- zapraszamy za rok!!!


Obchody Dnia Pluszowego Misia

29. 11. 2013 r. obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia” . Była to wspaniała okazja do wesołej zabawy przy muzyce wraz ze swoimi ulubionymi misiami – maskotkami. Dzień zaczął się od wykonania maski misia oraz przedstawienia dzieciom historii, która związana jest z tym świętem.   W tym dniu wręczone zostały również nagrody wszystkim uczestnikom rodzinnego konkursu plastycznego  pt. ,,Jesienny ludzik”. Nagrody te wręczyła pani Sabina Pantera – Migda, przewodnicząca  Jury.Rodzinny konkurs plastyczny pt. ,,Jesienny ludzik”

Konkurs zorganizowany został dla dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Prace, które wykonały dzieci wraz ze swoimi rodzicami, zachwycały swą oryginalnością i pomysłowością. Do konkursu przystąpiło 11 rodzin. Jury w skład którego wchodzili nauczyciele naszej szkoły, miało wielki problem, aby wybrać najciekawsze prace. Oto wyniki konkursu :

  • I miejsce Mikołaj Rosegnal ,,Tabaluga”
  • II miejsce Jakub Pabiś ,,Jeż”
  • III miejsce Dominik Danilewicz ,,Sowy”

Pozostali uczestnicy zasłużyli na wyróżnienia i również otrzymali nagrody za udział w tym konkursie. Gratulacje!!!

 


Udział w szkolnej akademii z okazji 11 Listopada

 12 listopada wraz z całą społecznością szkolną świętowaliśmy pamiątkę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Starsi koledzy, aby przybliżyć wszystkim to wydarzenie, przedstawili ciekawy program artystyczny, który przeplatany był pięknymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru. Julia Bączek wraz z koleżankami i kolegami z klasy II pięknie zatańczyła ,,Poloneza”.


Udział w akcji ,,Śniadanie daje moc

Po raz pierwszy  czynnie włączyliśmy się w  przygotowanie tej akcji, której nadrzędnym celem jest uświadomienie dzieciom wagi spożywania przez nie śniadania oraz propagowanie zdrowego stylu odżywiania się. Rodzice dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego i uczniów klas I – III włożyli wiele pracy w przygotowanie pysznych i zdrowych kanapek. Podczas występów zaprezentowaliśmy wiersz pt. ,,Warzywa” oraz piosenkę pt. ,,Jedz owoce i warzywa”. Uczniowie wspólnie z Panem Dyrektorem i Rodzicami obejrzeli również przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy I, o zasadach właściwego zachowania się przy stole.
Wspólne śniadanie dziecka, rodzica, nauczyciela to świetna zabawa, dzięki której     najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe odżywianie.
Przygotowanymi kanapkami poczęstowano uczniów ze starszych klas, nauczycieli , jak również pracowników szkoły.
Koordynatorem tej akcji była wychowawczyni klasy I pani mgr Urszula Matura.   


I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Jednym z zadań wychowania przedszkolnego jest odkrywanie i rozwijanie dziecięcych zdolności. Doskonałą ku temu okazją jest udział w konkursach organizowanych przez różnorodne instytucje. Największym osiągnięciem w tym roku szkolnym jest zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Brzechwa i Tuwim – moimi ulubionymi autorami wierszy”  przez Antosia Mól. Gratulujemy!!!.

Ponadto, dzieci brały udział w następujących konkursach plastycznych:

– ,,Pocztówka z wakacji”

– ,,Ciekawa postać z wiersza J. Tuwima”

– ,,Bezpieczny miś”

– ,,Wpływ ruchu na zdrowie”

– ,,Jan Paweł II w oczach dzieci”. 


 Spotkania w szkolnej bibliotece

W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych, dzieci z grupy rocznego przygotowania przedszkolnego  odwiedzają szkolną bibliotekę.  Podczas każdego spotkania panuje tam bardzo radosna atmosfera. W związku z ogłoszonym ,,Rokiem Tuwima” dzieci miały okazję słuchać utworów tego autora czytanych przez panią Sabinę i wykonywać do ich treści  ciekawe prace plastyczne. Oprócz tego, dzieci poznają księgozbiór naszej biblioteki,  uczą się właściwego korzystania z książek i rozwijają swoje zainteresowania poznawcze.


O bezpieczeństwie ciąg dalszy

W dniu 5.11.2013 r. w  przedszkolu gościł teatr lalek z Nowego Sącza z przedstawieniem kukiełkowym pt. Strażak Maciuś”, na które i my zostaliśmy zaproszeni. Dzięki temu dzieci mogły przypomnieć sobie i utrwalić zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach, szczególnie tych, w których zagrożenie stanowi ogień. Szczególną atrakcją głównie dla chłopców, była  okazja założenia prawdziwego hełmu strażackiego.


Pamięć o tych, którzy odeszli

Jednym z obszarów działalności edukacyjnej wychowania przedszkolnego jest wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne. Święto Zmarłych to dobra okazja do rozmów na temat przeszłości, historii i kultywowania tradycji na odwiedzenie cmentarza. Mając w pamięci tych, którzy odeszli – dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego udały się na miejscowy cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach swoich bliskich oraz GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA.


 Spotkanie ze strażakami

 Spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej z Łysej Góry miało miejsce w hallu naszej szkoły i uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie. Strażacy instruowali wszystkich jak należy zachować się podczas pożaru i jak sprawnie opuścić budynek, w którym wybuchł pożar. W tym dniu cała szkoła uczestniczyła w próbnej ewakuacji, której celem było sprawdzenie, czy wszyscy
potrafią właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia.


 Udział w szkolnej akcji zbierania makulatury

 Dokonano podsumowania II edycji szkolnej akcji zbierania makulatury.  Pan Dyrektor Artur Potępa wręczył wszystkim uczestnikom nagrody i dyplomy.
I miejsce w szkole  zdobyła Julia Bączek z  wraz z rodzeństwem – 395 kg, ponadto makulaturę zbierali:

  • Mikołaj Rosegnal – 133 kg
  • Miłosz Kieraś  91 kg
  • Kacper Mirek 87 kg
  • Miłosz Krupa 62 kg

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie,  uczestnikom gratulujemy!


 

Oglądamy przedstawienie teatralne

Realizując treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego z zakresu: wychowania przez sztukę, mieliśmy okazję obejrzeć spektakl teatralny  pt ,,Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu aktorów z teatru ,,Skrzat” z Krakowa. Wspaniała gra aktorska uświadomiła wszystkim dzieciom, że nie warto bać się wszystkiego,  a najlepszym lekarstwem na strach – jest przyjaźń, czyli obecność w naszym  życiu ważnych dla nas osób.


Dzień Edukacji Narodowej

  W tym roku szkolnym uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej została połączona z obchodami 115 rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Łysej Górze oraz ślubowaniem uczniów klasy I. Z tej okazji starsi koledzy ze szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny, a pierwszaki swoim występem udowodniły, że godni są nosić miano uczniów naszej szkoły. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom. Również  Pan Dyrektor Artur Potępa,  życzył wszystkim samych sukcesów w pracy zawodowej. Podczas uroczystości życzenia składały dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego: Antoś Mól i Mikołaj Rosegnal, a Julia Bączek zaprezentowała piosenkę pt. ,,Przedszkole drugi dom”.


Spotkanie z policjantem

Wdrażając dzieci do dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych dnia 26. 09. 2013r. wraz z uczniami klas I- III uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Brzesku. Podczas spotkania zwrócono uwagę na zachowywanie przez dzieci bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem.  Na koniec nie obeszło się bez pytań dzieci i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wszyscy zgodnie obiecali, że będą słuchać starszych i zawsze przestrzegać ustalonych norm i zasad postępowania.


Sprzątanie Świata

  Jak co roku – dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego  wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Z wielką ochotą, wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyły, aby posprzątać teren w okolicy szkoły. Akcja ta miała na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej dzieci oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jest to element wychowania dla poszanowania roślin i zwierząt.


Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/ 2014

 Dnia 2. 09. 2013 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014, poprzedzona mszą świętą w Kościele parafialnym. Do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego w bieżącym roku szkolnym uczęszczają:

Bączek Julia
Danilewicz Dominik
Gniady Szymon
Grochola Mateusz
Kieraś Miłosz
Kloc Artur
Krupa Miłosz
Mirek Kacper
Morys Jakub
Mól Antoni
Nosek Seweryn
Pabiś Jakub
Piechnik Aleksandra
Rosegnal Mikołaj
Sacha Jakub
Sacha Piotr
Smoleń Jagoda

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content