Rok szkolny 2017/2018

Udział w XIV Gminnym Turnieju Sportowym

Dnia 14 czerwca dzieci z 9 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
z terenu Gminy Dębno, walczyły o puchar Wójta Gminy Dębno pana Wiesława Kozłowskiego, w turnieju sportowym, zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Łoniowej. Emocji było co niemiara. Nauczyciele i rodzice głośno dopingowali swoich faworytów. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali piękne sportowe postawy. Udowodnili, że potrafią wspólnie dobrze się bawić, walczyć do końca i wzajemnie sobie kibicować.


Wycieczka do piekarni

W ramach projektu ,,Ginące zawody”, dnia 12.06.2018r. dzieci
z klasy 0 i II odbyły zajęcia edukacyjne w piekarni GS Dębno. Podczas tych zajęć dzieci poznały tajniki pracy piekarza, zwiedziły piekarnię oraz poznały etapy powstawania chleba. Następnie własnoręcznie wykonały bułki, chlebki,  precle i rogaliki, które po upieczeniu zabrały do domu.  Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i były dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom piekarni za poświęcony nam czas.


Piknik u Patrycji

Dnia 8.06.2018r. dzieci skorzystały z zaproszenia Rodziców Patrycji Danilewicz i wybrały się do niej na piknik. Był to czas spędzony na wspólnej zabawie w ogrodzie.

Nie zabrakło również poczęstunku w postaci owoców, słodyczy i napojów.

Dziękujemy!Wycieczka do ,,Lililandu”

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego pojechały do ,,Lililandu”, miejsca zabaw dla dzieci. Można tam było zjeżdżać na zjeżdżalniach prowadzących do basenów z kolorowymi kulkami, pokonywać różnorodne tory przeszkód lub chodzić po ruchomych kładkach. Czas spędzony na zabawie upłynął szybko i pozostawił wiele miłych wspomnień.


II miejsce w konkursie plastycznym

Dnia 27.05.2018r,  podczas szkolnego  pikniku integracyjnego, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ,,120 lat szkolnictwa w Łysej Gorze”. Laureatem tego konkursu została Patrycja Danilewicz, która zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej klas 0 – 3.

Serdecznie gratulujemy!


Występ z okazji Dnia Mamy

Olbrzymie bukiety kwiatów niosą dziś wszystkie dzieci.
Wietrzyk nucący piosenkę dla Mamy, po niebie przed siebie w dal leci.
Z okazji Waszego święta, życzymy wszystkim mamom zdrowia, sił i codziennej radości,
Wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie trudy i starania składamy dzisiaj podziękowania.

Tymi słowami, życzenia wszystkim Mamom złożyły dzieci z zerówki, które podczas pikniku integracyjnego wierszem i piosenką uczciły to niezwykłe święto. Dzieci   z wielkim zaangażowaniem  prezentowały swoje umiejętności artystyczne przed zgromadzoną publicznością,  za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 


Występ podczas ,,Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół w Jaworsku”

Patrycja Danilewicz,  Liliana Szczupak oraz  jej starsza siostra Tatiana,  reprezentowały naszą szkołę podczas  Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół, który odbył się dnia 25 maja 2018r w Jaworsku. Oprócz wspaniałych wykonań wokalnych uczestników, mogliśmy obejrzeć ciekawe układy taneczne, w wykonaniu uczniów ze szkół w naszej gminie. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, dzięki czemu doznania artystyczne stały się po prostu słodkie.


I, II i III miejsce
w szkolnym konkursie plastycznym

W ramach realizowanego projektu gimnazjalnego, dzieci z zerówki wzięły udział w konkursie plastycznym dla kl. 0-III  pt. ,,Słonecznik”, przeprowadzony w dwóch kategoriach – przestrzennej i płaskiej.

I miejsce Patrycja Danilewicz
II miejsce Liliana Szczupak
III miejsce Kacper Bednarek
Wyróżnienie: Klaudia Kuboń i Maja Wąs.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Serdecznie gratulujemy!


Dzień Ziemi

Dzień Ziemi” to bardzo ważne święto, a obchodzimy go po to, by przypomnieć wszystkim jak ważna dla nas jest nasza planeta i że wszyscy powinniśmy o nią dbać. Dlatego też, jak co roku wspólnie
z przedszkolakami i z uczniami naszej szkoły, uczestniczyliśmy w tym ciekawym wydarzeniu.  Była to dla nas wspaniała lekcja przyrody.


Udział w prelekcji na temat zdrowego odżywiania

Dnia 13.04.2018r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania

przedszkolnego, wspólnie z przedszkolakami, uczestniczyły

w spotkaniu z panią dietetyk z Dietetycznego Centrum Naturhouse
z Brzeska.

Podczas prelekcji dzieci usłyszały wiele cennych uwag na temat zdrowego żywienia.  Pani  dietetyk zachęcała wszystkich  do spożywania zdrowych produktów – mleka, sera, ciemnego pieczywa, owoców i warzyw, jako źródła cennych witamin, a ograniczenia słodyczy i chipsów .


,,Koziołek Matołek”- przedstawienie teatralne

Kontakt ze sztuką jest jednym z najlepszych sposobów rozwijania zdolności i zainteresowań dzieci. W związku z tym, dzieci z zerówki wspólnie z przedszkolakami obejrzały teatrzyk, w wykonaniu aktorów z Teatru ,,Skrzat” z Krakowa. Przedstawiony spektakl przyciągnął uwagę widzów barwnymi kostiumami, piękną scenografią i wspaniałą grą aktorską.


Pomagamy naszym kolegom z Domu Dziecka w Rzuchowej

Po raz drugi dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego przyłączyły się do akcji szkolnego wolontariatu. Jesienią zebraliśmy przybory szkolne, a przed Świętami Wielkanocnymi – słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szczytną akcję.


I miejsce w X Jubileuszowym Gminnym Konkursie Piosenki pt. ,,Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

Dnia 22.03.2018r odbył się X Jubileuszowy Gminny Konkurs Piosenki pt. ,,Rozśpiewane
Przedszkola i Szkoły”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie i DCK w Jastwi.

To zaszczytne miejsce zdobyła Patrycja Danilewicz, która wykonała   piosenkę pt. ,,Cud w szafie”.”

Serdecznie gratulujemy!


Udział  w ,, Dziecięcej Folkowej Liście Przebojów”

Dnia 20.03.2018r reprezentantka naszej grupy Liliana Szczupak, wzięła udział  w przeglądzie przyśpiewek ludowych  pt. ,,Dziecięca Folkowa Lista Przebojów”, której organizatorami byli: Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej i DCK w Jastwi.

Lilianka w pięknym stroju z regionu lubelskiego, wykonała piosenkę pt. ,,W moim ogródeczku’’.

 


Dzień Kobiet

Ósmego marca 2018 roku z okazji  Dnia Kobiet chłopcy z zerówki pamiętali o swoich koleżankach i wręczyli im bukiet pięknych tulipanów. Nie zapomnieli również o paniach pracujących w naszej szkole i obdarowali je własnoręcznie wykonanymi kwiatami.


Zielone lekcje

W ramach zielonych lekcji jakie odbyły się w naszej szkole, dzieci miały okazję z bliska zobaczyć wybrane i oswojone ptaki: sowę, jastrzębia, sokoła i dowiedzieć się różnych ciekawostek na ich temat.  Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o ptakach, aktywnie uczestniczyli w zajęciach, próbując doświadczać niektórych zjawisk  np. bezszelestnego lotu sowy, zw

inności jastrzębia, szybkości sokoła. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci chętnie pozowały do zdjęcia z sową płomykówką, o wdzięcznym imieniu Fiona .


Dzień Seniora 2018

Dnia 19.01.2018r w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, zorganizowana przez KGW w  Łysej Górze. Spotkanie zostało poprzedzone mszą św. w kościele parafialnym. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu, na czele ze Starostą Brzeskim panem Andrzejem Potępą, Wójtem Gminy Dębno – panem Wiesławem Kozłowskim oraz przewodniczącym Rady Gminy Dębno – panem Piotrem Maturą. Dla wszystkich zgromadzonych zatańczyła młodsza grupa taneczna zespołu ludowego ,,Kamionka”, której przygrywała łysogórska kapela. Oprócz tego zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać pastorałek bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów naszej szkoły – laureatów tegorocznego gminnego konkursu oraz kolęd zaprezentowanych przez gościa specjalnego – Alicję Regę.


Zabawa choinkowa

Okres karnawału to czas radości i  zabawy, dlatego po raz drugi mieliśmy okazję uczestniczyć w balu, tym razem wspólnie z uczniami z naszej szkoły. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. ,,Kopciuszek” w wykonaniu uczniów z klasy III, a potem  dzieci uczestniczyły w balu prowadzonym przez wodzireja.


I miejsce w XVIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

To zaszczytne miejsce zdobyła  Liliana Szczupak,  która wykonała pastorałkę pt. ,,Za kominem świerszczyk spał”. Zwycięzcy tego konkursu mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne na Koncercie Laureatów, który odbył się  w naszej szkole dnia 14.01.2018r.

Serdecznie Gratulujemy!!!


Baśniowy bal

Trwa wesoły czas zabawy. Pora zatem na wyśmienity i zaczarowany bal. Wystarczy tylko pięknie się przebrać i przynieść ze sobą naprawdę dobry humor i chęć do zabawy.  Tak właśnie zrobiły dzieci z klasy 0,  które wraz z przedszkolakami przybyły na bal. Na tą szczególną uroczystość zaprosiliśmy wodzireja z firmy MAC z Grybowa, który zachęcał wszystkich do udziału w wesołej zabawie.


Godzina kolęd- 22.12.2017

Tego dnia w naszej szkole  panował radosny i świąteczny nastrój. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na holu, aby posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu przedstawicieli z poszczególnych klas. Naszą grupę  reprezentowały dziewczynki.  Liliana Szczupak wykonała pastorałkę pt. ,,Za kominem świerszczyk spał”, a Patrycja Danilewicz  – ,,Kołysankę dla dzieciątka”.


Wigilia  klasowa

Dzień 22 grudnia 2017 r. od rana był pełen oczekiwania na ten szczególny moment. Był to czas dzielenia się opłatkiem, składania  życzeń, śpiewania kolęd i degustacji słodkich smakołyków.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych ciepła i pokoju świąt Bożego Narodzenia.


W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Jak co roku ostatnie  dni przed świętami były niezwykle pracowite. Starym zwyczajem udekorowaliśmy naszą salę i ustroiliśmy choinkę, zawieszając na niej wykonane przez nas  papierowe ozdoby. Na zajęciach dzieci  poznawały zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, a także śpiewały kolędy i  pastorałki. Oprócz tego, mieliśmy okazję upiec pyszne pierniki, które zawiesiliśmy na naszej klasowej choince.


W teatrze

Dnia 7 grudnia  2017 r. dzieci z zerówki wspólnie z uczniami z klasy I i II uczestniczyły w  wycieczce do teatru im. L. Solskiego w Tarnowie . Wizyta w prawdziwym teatrze była dla wszystkich dużym przeżyciem. Tym razem dzieci obejrzały spektakl pt: „Lato Muminków”.  Bogata sceneria, efekty świetlne i dźwiękowe – to niewątpliwe atuty tego spektaklu.  Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów oraz obejrzeć teatr od wewnątrz.


Odwiedził nas Św. Mikołaj

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Przybył z workiem pełnym prezentów, za które  dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi laurkami dla  Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta, minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.


W zerówce zabawa- Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba królują wśród nas….

To było niezwykłe, bajkowe spotkanie, pełne magii, wróżb
i tajemniczości. W czwartek 30 listopada w naszej klasie, odbyła się zabawa andrzejkowa Piękne dekoracje i muzyka stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb, czarów i innych atrakcji. Andrzejki były kolejną okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.


Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

,,Światowy Dzień Pluszowego Misia” obchodzony jest od 2002 r.
Z okazji ,,urodzin” tej pluszowej maskotki dzieci przyniosły w tym dniu swojego ulubionego misia. Na zajęciach poznały historię pluszowego misia, opowiadały o swoich pluszowych przytulankach, słuchały fragmentów bajki  „Kubusia Puchatka” i innych książek, których bohaterami są misie. Nie zabrakło także zabaw  z misiami. Dzieci śpiewały piosenki o misiach oraz wykonały ich portrety, które zostały zaprezentowane na wystawie.


,,Bezpieczeństwo na drodze”-  spotkanie z policjantami

Dnia 23.11.2017. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku. Tematem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości, a na zakończenie wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe.


III miejsce w konkursie plastycznym

Został  rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt ,,Barwy jesieni”. To już trzecia edycja, tego  konkursu. Tym razem Klaudia Kuboń zajęła III miejsce.

Gratulujemy!


I i II miejsce w rodzinnym konkursie plastycznym

Dwa najwyższe miejsca oraz wyróżnienie zdobyły dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego w rodzinnym konkursie plastycznym pt.,, Nasza wieś, nasz krajobraz, nasza tożsamość”:

I miejsce: Patrycja Danilewicz, II miejsce: Kacper Bednarek.

Wyróżnienie: Liliana Szczupak.

Konkurs ten był częścią  projektu ,,Łysogórska Strefa Kultury, realizowanego przez OSP Łysa Góra przy wsparciu finansowym Powiatu Brzeskiego. Konkurs zorganizowany został przy współpracy z biblioteką szkolną.

dav

Serdecznie gratulujemy!


II miejsce w konkursie recytatorskim

Dnia 14 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Barwy jesieni.  W tym roku naszą grupę reprezentowały: Liliana Szczupak i Patrycja Danilewicz, które wyrecytowały wiersz Doroty Gellner pt. “Jesień u fryzjera”.

                                                            Gratulacje!


Udział dzieci w akademii

11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania  do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych. Dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego również świętują to ważne wydarzenie w dziejach Polski. Podczas zajęć utrwalały znajomość symboli narodowych oraz samodzielnie wykonały flagi, które potem zabrały na szkolną akademię.


Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Jednym z obszarów działalności edukacyjnej wychowania

dav

przedszkolnego jest wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne. Święto Zmarłych jest dobrą okazją do rozmów na temat przeszłości, historii i kultywowania tradycji.

Mając w pamięci tych, którzy odeszli – dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego udały się na miejscowy cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.


Śniadanie Daje Moc

Nauka i  zabawa – to wszystko czekało na dzieci, które wzięły udział w tegorocznej edycji programu Śniadanie Daje Moc.  Kolejny raz uczniowie klas 0-3 z naszej szkoły uczyli się zasad zdrowego odżywiania i rozmawiali o roli śniadania w codziennej diecie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością podczas przygotowywania wielu pysznych kanapek i przekąsek.


Konkursy plastyczne

Jak co roku bierzemy udział w wielu konkursach plastycznych, nie tylko szkolnych, ale gminnych i ogólnopolskich. Celem tych konkursów jest rozwijanie  plastycznej aktywności twórczej dzieci, rozwijanie kreatywności oraz stwarzanie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Do tej pory wzięliśmy udział w następujących konkursach plastycznych:

– ,,Barwy jesieni”
– ,,Jesienny bukiet”
– ,,Kim zostanę jak dorosnę”
– ,,Moja miejscowość”
– ,,Jesienne parasole”.


Zajęcia w Publicznej Bibliotece w Łysej Górze

Dnia 18.10.2017r dzieci z zerówki wspólnie z przedszkolakami uczestniczyły w zajęciach w bibliotece.  Po przybyciu na miejsce czekało na nas wiele niespodzianek. Jedną z nich była postać księżniczki, która ,,oprowadzała” dzieci po świecie bajek i baśni. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i rebusy o bajkowych postaciach, wykazując się przy tym dużą wiedzą. Na koniec  wspólnie  wykonały ciekawe prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w pomieszczeniach biblioteki.


,,Jesienne wyprawy”

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków, więc z wielką ochotą wyruszaliśmy się na różne wyprawy, aby podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Mieliśmy okazję rozpoznawać  rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierać jesienne skarby do kosza. Po powrocie do szkoły  kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły nasz  kącik przyrody oraz posłużyły nam do różnorodnych prac plastycznych.


Udział w uroczystej akademii

Dnia 13 października 2017r braliśmy udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączonej ze ślubowaniem uczniów klasy I. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, którym udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie do grona uczniów naszej szkoły. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia.
Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego z wielką uwagą obserwowały występy swoich starszych kolegów, gdyż za rok, to oni właśnie ,,zasilą szeregi” uczniów naszej szkoły.


,,Z kulturą na ty”- przedstawienia teatralne

Kontakt ze sztuką jest jednym z najlepszych sposobów rozwijania zdolności i zainteresowań dzieci. W związku z tym, w październiku dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego miały możliwość obejrzeć przedstawienie teatralne, w wykonaniu aktorów z teatru ,,Skrzat” z Krakowa. Ciekawa tematyka oraz doskonała gra aktorska sprawiły, że dzieci z wielką uwagą obserwowały losy bohaterów.


Rodzinny Turniej Sportowy

W niedzielne popołudnie, 1 października na terenie boiska sportowego ,,Kłos” w Sufczynie odbył się piknik sportowy, w którym uczestniczyły rodziny dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Uczestnicy tego pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych dyscyplinach sportowych, a wszystkich zarówno kibicujących jak i uczestników- rozgrzewały wesołe zabawy  przy muzyce.

Ważnym elementem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. ,,Moja sportowa rodzina”, przeprowadzonego w ramach projektu ,,Sportowa Łysa Góra”. Wszystkich uczestników tego konkursu nagrodzono upominkami.


Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2017

Rzeczy, często uważane za niepotrzebne, w rzeczywistości mogą stać się wartościowymi surowcami. Wiedzą o tym dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego i dlatego też, chętnie włączyły się do kampanii “Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Jest to międzynarodowa akcja związaną z promocją ochrony środowiska, której głównym organizatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. “Nie ma śmieci – są surowce” to hasło tegorocznej edycji. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci i z dużym zaangażowaniem włączyły si w tę akcję, dokładnie wykonując swoje zadanie i porządkując teren wokół szkoły.


Witamy po wakacjach

IMG_6953

1 września już za nami, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed nami czas pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc – jak najwięcej się nauczyć.  Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni i ciekawych zabaw.

 

Skip to content