11 listopada w Łysej Górze

11 listopada w Łysej Górze odbyły się obchody Święta Niepodległości organizowane przez Stowarzyszenie “Krakus” przy współpracy z parafią, LAKK w Łysej Górze, DCK i Łysogórską Orkiestrą Dętą.
Na uroczystość przybył wójt gminy Dębno, pan Wiesław Kozłowski oraz przedstawiciele lokalnych władz. Mszę świętą odprawił dyrektor LAKK- ksiądz pułkownik Marek Wesołowski.
My też włączyliśmy się do współpracy i przygotowaliśmy część artystyczną, która uświetniła przebieg uroczystości. Dlatego, inaczej niż zwykle, akademia z okazji 11 listopada odbyła się nie w szkolnej sali gimnastycznej, ale w kościele parafialnym. Dzięki temu występ, poza społecznością szkolną, mogli obejrzeć wszyscy, którym bliskie jest słowo Ojczyzna. Przedstawiliśmy słowno-muzyczny program przypominający zebranym drogę Polski do odzyskania wolności .W akademii wzięli udział uczniowie klas IV-VI, którzy swoim zaangażowaniem w przedsięwzięcie udowodnili, że mimo młodego wieku są prawdziwymi patriotami. Sądząc po reakcji widowni, która nagrodziła uczniów gromkimi brawami, występ był bardzo udany- łączył cechy rzeczowej relacji z wzruszającym występem artystycznym.
Pomysł zorganizowania akademii środowiskowej zamiast szkolnej okazał się bardzo trafiony, niewykluczone więc, iż stanie się tradycją.