Rok szkolny 2018/2019

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji, także tych najmłodszych.

Dnia 9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom walczącym o to, żeby ,,Polska była Polską!”
Dla uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. Wśród nich byli również reprezentanci naszej grupy prezentując piękne tańce.


„Śniadanie daje moc”

Dnia 08.11.2018 uczestniczyliśmy w  ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Dzięki rodzicom dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego oraz klas 1-3, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością podczas przygotowywania kanapek i przekąsek, mieliśmy okazję zjeść pyszne i zdrowe śniadanie. Nie obyło się również bez występów dzieci, podczas których wszyscy przypomnieli sobie jak ważne w codziennej diecie są warzywa
i owoce.


Z wizytą na cmentarzu

W przeddzień święta Wszystkich Świętych odwiedziliśmy miejscowy cmentarz. Dzieci zapaliły znicze oraz wspólnie odmówiły modlitwę nad Grobem Nieznanego Żołnierza. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć o bohaterstwie poległych w walce
o wolność, a także wprowadzać dzieci w historię naszego regionu.


Udział w gminnym konkursie recytatorskim „Twórczość Juliana Tuwima uczy i bawi od najmłodszych lat”

30 października 2018 r. w Przedszkolu Publicznym im. Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej odbył się konkurs recytatorski. Swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie z naszego przedszkola zaprezentowali Kornelia  M.  i  Bartłomiej G., którzy wystąpili
z wierszem ,,Zosia Samosia”. W nagrodę za występ otrzymali dyplomy i upominki.


Z wizytą w piekarni Gs Dębno

Realizując cykl tematyczny „Od ziarenka do bochenka”  dzieci
z rocznego przygotowania przedszkolnego odwiedziły piekarnię GS w Dębnie. Na własne oczy mogły zobaczyć, jak powstaje chleb.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. 

Zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi
w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. Dzieci wcieliły się również w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na chleb i bułki, które pan piekarz umieścił
w piecu do wypieku. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń
i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba.


Udział w szkolnym konkursie plastycznym
SZKOLNY KODEKS RUCHU DROGOWEGO

Wiek przedszkolny to czas, kiedy należy zacząć wdrażać dziecko do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.  W trakcie zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze dzieci zapoznawały się
z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W ramach  utrwalenia zasad ruchu drogowego dzieci wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem: Szkolny Kodeks Ruchu Drogowego.


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klasy I, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom.


Spotkanie z Panem Policjantem

5 października  odwiedził nas pan policjant z Powiatowej Komendy Policji w Brzesku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant przypomniał o podstawowych zasadach zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie wytłumaczył  jak zachować się podczas spotkania z nieznaną osobą.  Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku, a także włączyć syrenę policyjną. Spotkanie
z panem policjantem przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci
z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.


Rodzinny piknik sportowy

W sobotnie popołudnie, 29 września na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego odbył się piknik sportowy w którym uczestniczyły rodziny dzieci z przedszkola oraz oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Organizatorem pikniku był Klub Sportowy KŁOS Łysa Góra.

Ważnym elementem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. ,,Moja ulubiona dyscyplina sportu”, przeprowadzonego w ramach projektu ,,ROK AKTYWNOŚCI”.

Wszystkie dzieci  miały okazję spędzić wspólnie z rodzicami czas, wziąć udział w różnych dyscyplinach sportowych a także potańczyć przy ulubionych dziecięcych piosenkach.


Dzień chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. 30 wrzesień to wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi mają wtedy swoje wielkie święto. I z tej okazji dziewczynki z rocznego przygotowania przedszkolnego złożyły życzenia oraz wręczyły lizaki wszystkim chłopcom.


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z zerówki  odwiedziły bibliotekę szkolną.

Pani Sabinka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami.  Następnie przeczytała bajkę z serii „Gang Słodziaków”. Wspaniały wystrój – las, stworzony przez Panią Sabinkę sprawił, że czuliśmy się jak w zaczarowanej krainie, w której mieszkały sarenki, bobry, wiewiórki i bohaterowie bajki „Gangu Słodziaków”. Pani Sabinka przekonała nas, że książki są bardzo ciekawe i nauczyła jak należy o nie dbać.


AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA  – POLSKA 2018

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zaopatrzone w worki i rękawice zaangażowały się w tę akcję, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Dzieci z uśmiechem, pełne zapału do pracy porządkowały teren wokół szkoły i ogrodu przedszkolnego.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Po letnim odpoczynku, żegnając słoneczne plaże, górskie klimaty, wakacyjne przygody, z radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil aby ten nadchodzący rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości satysfakcji i zadowolenia
z dokonań swoich dzieci.