Rok szkolny 2018/2019

 

Wyjazd do kina

Dnia 13.06.2019r. została zorganizowana wycieczka do kina PLANETA w Brzesku na film pt. ,,Kraina czarów”. Animowane postacie na ekranie, szybka i głośna muzyka i zabawa  sprawiły,  że wszyscy bawili się wyśmienicie.Dzień Sportu – Dzień Dziecka 2019

Dzień 3.06.2019r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze świętowano Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Uczniowie i dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego, rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach. Dzień ten dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.


Dzień Rodziny 2019


WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ


Udział w Gminnym Festiwalu ,,Śpiewamy, recytujemy i tańczymy dla św. Jana Pawła II

W miesiącu kwietniu odbył się Gminny Festiwal ,,Śpiewamy, recytujemy i tańczymy dla Świętego Jana Pawła II’’ zorganizowany przez Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. W festiwalu wzięły udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Dębno.  Naszą placówkę reprezentowały dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego prezentując „Taniec kwiatów”. Za udział w tym niezwykłym festiwalu  wszyscy otrzymali wyróżnienie: piękną statuetkę z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II oraz słodycze.
 


„ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”

 W miesiącu marcu 2019 roku w DCK w Jastwi odbył się  Gminny Konkurs Piosenki pt. ,,ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Sufczynie i DCK
w Jastwi. W konkursie wzięły udział dzieci z Publicznych Przedszkoli oraz uczniowie Publicznych Szkół Podstawowych z Gminy Dębno. Naszą  szkołę reprezentowała Weronika Brzezińska, śpiewając piosenkę pt.: ,,Kolorowe kredki” .


ŻEGNAMY ZIMĘ – WITAMY WIOSNĘ

Początek wiosny to czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. 21 marca zgodnie z tradycją dzieci z klasy „0”pożegnały zimę i zaprosiły do nas wiosnę.


ZIELONY KĄCIK

Dzieci klasy  „0” zakładają zielony kącik. Z pomocą wychowawcy przygotowały wszystko co potrzebne do sadzenia roślin. Każdy
z wielkim zaangażowaniem zasadził swoją cebulkę. Teraz pozostało nam uzbroić  się w cierpliwość i czekać na efekty naszej pracy.


 DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet. Tego dnia chłopcy złożyli życzenia wszystkim dziewczynkom i wręczyli kwiaty.


„ Czary mary, hokus pokus”

„Światła przygasły i już na scenie
Magik zaczyna swe przedstawienie.
Zdejmuje czarny cylinder z głowy,
Stuka weń laską i czar gotowy.
Są wielkie brawa i gra muzyka,
Magik się kłania a potem znika!”

W miesiącu marcu odwiedził nas iluzjonista. Dzieci z rocznego przygotowania z wielkim zaciekawieniem oglądały sztuczki i czary pana iluzjonisty. Ochotnicy pełnili rolę asystentów podczas pokazu.


Tłusty czwartek

Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – przez kolejny rok nie będzie mu się wiodło.

Dlatego dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego z ochotą częstowały się pączkami.

Poznały tradycję i obrzędy związane z TŁUSTYM CZWARTKIEM.


Wyjazd na spektakl teatralny

Dnia 1 marca 2019 r. dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z
klasami I-III uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

Obejrzały tam spektakl teatralny pt. „Cztery łapy” w wykonaniu aktorów z  teatru „Kalliope”z Warszawy.

 Aktorzy i publiczność spisali się na medal.


Udział w szkolnych konkursach

W ciągu I półrocza dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego wzięły udział w licznych  konkursach plastycznych, recytatorskich organizowanych w naszej szkole.

  • Rodzinny konkurs plastyczny 65 lat zespołu Pieśni i Tańca „Kamionka”- II miejsce- Michał Grochola
  • Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”
  • Konkurs plastyczny „Zimowe inspiracje”- III miejsce- Weronika Brzezińska; wyróżnienie- Agata Liszka, Dominik Smoleń, Bartłomiej Gołąb
  • Zimowy Konkurs Recytatorski – II miejsce – duet:  Izabela Smoleń  i Kacper Ogar w wierszu „Biegały ptaszki”; wyróżnienie- Kornelia Migda w wierszu „Zima”

III miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

W miesiącu styczniu  w naszej szkole odbył się XIX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany wspólnie z Dębińskim Centrum Kultury. W konkursie tym wzięły udział dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Dębno. Naszą grupę reprezentowała Weronika Brzezińska która zaśpiewała pastorałkę ,,Gdy zapada grudniowa noc”.


Godzina Kolęd

Jak co roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łysej Górze wszyscy uczniowie i dzieci przedszkolne spotkają się przy choince by poczuć, że święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż. Naszą grupę reprezentowała Weronika Brzezińska, która zaśpiewała pastorałkę „Gdy zapada grudniowa noc”.

 


Wigilii przyszedł czas

W tym roku przy pięknie zastawionym stole miło spędziliśmy czas
z kolegami i koleżankami.
Wspólne śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem oraz spożywaliśmy pierniczki, które sami upiekliśmy. Wszystko to sprawiło że czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.

 


Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia

W oczekiwaniu  na Święta Bożego Narodzenia dzieci z klasy „0” postanowiły upiec ciasteczka na klasową wigilię. Dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa.
Gdy wszystko było gotowe maluchy z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Po upieczeniu zdobiły pierniczki według własnego pomysłu. Efektem ciężkiej pracy były pełne tace kolorowych pierniczków.


Odwiedził nas Św. Mikołaj

W czwartek 06 grudnia 2018r. dzieci z oddziału rocznego wychowania przedszkolnego odwiedził Św. Mikołaj, który dla każdego dziecka przyniósł wymarzony prezent. Mikołaja przywitano piosenkami, które dzieci wspólnie zaśpiewały.

 


Andrzejki

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzień ten traktowano z powagą, wierzące kobiety modliły się o dobrych mężów, a wróżby andrzejkowe przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt. Dzisiaj to już wyłącznie zabawa.

Dzień 30 listopada upłynął na wróżbach. Dzieci poprzez uczestniczenie w zabawach i wróżbach przepowiadały przyszłość, spełnienie marzeń, przyszły zawód oraz imiona przyszłych sympatii. Zabawy i wróżby andrzejkowe z dziećmi świetnie się udały dzięki dziewczynkom ze starszych klas. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.


UCZYMY DZIECI UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH
I RADZENIA SOBIE Z TRUDNOŚCIAMI
Program „Przyjaciele Zippiego”

To międzynarodowy program dla małych dzieci z różnymi możliwościami
i zdolnościami.  Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami
i wykorzystywania nabytych umiejętności
w codziennym życiu. Nie koncentruje się na dzieciach z konkretnymi problemami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Program „Przyjaciele Zippiego” ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia małych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności społecznych, komunikacyjnych
i emocjonalnych. Uczy dzieci, jak dobrze funkcjonować w grupie, nawiązywać przyjaźnie, radzić sobie z problemami i trudnościami.

Program uczy dzieci:

 • Jak określać własne uczucia i jak o nich rozmawiać,
 • Jak mówić to, co chce się powiedzieć,
 • Jak słuchać uważnie,
 • Jak prosić o pomoc,
 • Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie,
 • Jak radzić sobie z samotnością, odrzuceniem lub prześladowaniem,
 • Jak mówić przepraszam,
 • Jak rozwiązywać konflikty,
 • Jak radzić sobie ze zmianą i stratą, miedzy innymi ze śmiercią,
 • Jak adaptować się do nowych sytuacji,
 • Jak pomagać innym

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji, także tych najmłodszych.

Dnia 9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom walczącym o to, żeby ,,Polska była Polską!”
Dla uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. Wśród nich byli również reprezentanci naszej grupy prezentując piękne tańce.


„Śniadanie daje moc”

Dnia 08.11.2018 uczestniczyliśmy w  ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Dzięki rodzicom dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego oraz klas 1-3, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością podczas przygotowywania kanapek i przekąsek, mieliśmy okazję zjeść pyszne i zdrowe śniadanie. Nie obyło się również bez występów dzieci, podczas których wszyscy przypomnieli sobie jak ważne w codziennej diecie są warzywa
i owoce.


Z wizytą na cmentarzu

W przeddzień święta Wszystkich Świętych odwiedziliśmy miejscowy cmentarz. Dzieci zapaliły znicze oraz wspólnie odmówiły modlitwę nad Grobem Nieznanego Żołnierza. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć o bohaterstwie poległych w walce
o wolność, a także wprowadzać dzieci w historię naszego regionu.


Udział w gminnym konkursie recytatorskim „Twórczość Juliana Tuwima uczy i bawi od najmłodszych lat”

30 października 2018 r. w Przedszkolu Publicznym im. Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej odbył się konkurs recytatorski. Swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie z naszego przedszkola zaprezentowali Kornelia  M.  i  Bartłomiej G., którzy wystąpili
z wierszem ,,Zosia Samosia”. W nagrodę za występ otrzymali dyplomy i upominki.


Z wizytą w piekarni Gs Dębno

Realizując cykl tematyczny “Od ziarenka do bochenka”  dzieci
z rocznego przygotowania przedszkolnego odwiedziły piekarnię GS w Dębnie. Na własne oczy mogły zobaczyć, jak powstaje chleb.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. 

Zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi
w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. Dzieci wcieliły się również w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na chleb i bułki, które pan piekarz umieścił
w piecu do wypieku. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń
i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba.


Udział w szkolnym konkursie plastycznym
SZKOLNY KODEKS RUCHU DROGOWEGO

Wiek przedszkolny to czas, kiedy należy zacząć wdrażać dziecko do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.  W trakcie zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze dzieci zapoznawały się
z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W ramach  utrwalenia zasad ruchu drogowego dzieci wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem: Szkolny Kodeks Ruchu Drogowego.


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klasy I, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom.


Spotkanie z Panem Policjantem

5 października  odwiedził nas pan policjant z Powiatowej Komendy Policji w Brzesku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant przypomniał o podstawowych zasadach zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie wytłumaczył  jak zachować się podczas spotkania z nieznaną osobą.  Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku, a także włączyć syrenę policyjną. Spotkanie
z panem policjantem przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci
z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.


Rodzinny piknik sportowy

W sobotnie popołudnie, 29 września na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego odbył się piknik sportowy w którym uczestniczyły rodziny dzieci z przedszkola oraz oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Organizatorem pikniku był Klub Sportowy KŁOS Łysa Góra.

Ważnym elementem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. ,,Moja ulubiona dyscyplina sportu”, przeprowadzonego w ramach projektu ,,ROK AKTYWNOŚCI”.

Wszystkie dzieci  miały okazję spędzić wspólnie z rodzicami czas, wziąć udział w różnych dyscyplinach sportowych a także potańczyć przy ulubionych dziecięcych piosenkach.


Dzień chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. 30 wrzesień to wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi mają wtedy swoje wielkie święto. I z tej okazji dziewczynki z rocznego przygotowania przedszkolnego złożyły życzenia oraz wręczyły lizaki wszystkim chłopcom.


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z zerówki  odwiedziły bibliotekę szkolną.

Pani Sabinka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami.  Następnie przeczytała bajkę z serii „Gang Słodziaków”. Wspaniały wystrój – las, stworzony przez Panią Sabinkę sprawił, że czuliśmy się jak w zaczarowanej krainie, w której mieszkały sarenki, bobry, wiewiórki i bohaterowie bajki „Gangu Słodziaków”. Pani Sabinka przekonała nas, że książki są bardzo ciekawe i nauczyła jak należy o nie dbać.


AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA  – POLSKA 2018

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zaopatrzone w worki i rękawice zaangażowały się w tę akcję, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Dzieci z uśmiechem, pełne zapału do pracy porządkowały teren wokół szkoły i ogrodu przedszkolnego.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Po letnim odpoczynku, żegnając słoneczne plaże, górskie klimaty, wakacyjne przygody, z radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil aby ten nadchodzący rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości satysfakcji i zadowolenia
z dokonań swoich dzieci.

 

Skip to content