Rok szkolny 2020/2021

 

Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty! – życzenia dla Rodziców od klasy “0”

MISTRZ WARCABÓW

W miesiącu maju odbyły się rozgrywki gry w warcaby wśród uczniów klasy 0. Turniej był  spotkaniem uczniów uczących się gry w warcaby w ramach innowacji pedagogicznej. I miejsce i tytuł MISTRZ WARCABÓW zdobył Eryk Krawczyk. Drugie miejsce zajęła Emilia Macheta. Rywalizacja była zacięta, z uwzględnieniem zasady fair play. Duch rywalizacji ogarnął wszystkich. Gra upłynęła w miłej atmosferze. Warcabiści toczyli swoje mecze z dużą  rozwagą i zaangażowaniem.

[ngg src=”galleries” ids=”176″ display=”basic_thumbnail”]


DZIEŃ ZIEMI

Corocznie, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji w czwartek zerówiaki szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Czytaliśmy edukacyjne wierszyki, bajki, rozwiązywaliśmy quizy, uczyliśmy się segregować śmieci. A na koniec udzieliliśmy kilka rad:  „Jak dbać o środowisko”.

 


 

 

Wielkanocna niespodzianka od klasy 0


ZAKŁADAMY ZIELONY KĄCIK

Nadchodzi wiosna, świat dookoła robi się coraz bardziej zielony.
W ramach działań ekologicznych, uczniowie klasy „0” założyli zielony kącik. Dzieci posadziły kwiaty, zioła. Następnie omówiły etapy wzrostu roślin. Uczniowie postanowili wspólnie dbać o swoje roślinki i systematycznie je podlewać. Celem tego działania jest kształtowanie nawyków dbania o rośliny, zapoznanie z potrzebami i wymaganiami roślin. Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty pracy.

[ngg src=”galleries” ids=”165″ display=”basic_thumbnail”]


DZIEŃ DINOZAURA

Dzieci z Rocznego Przygotowania Przedszkolnego przeniosły się do „dinozaurowego świata”. Poznały prehistoryczne stwory, ich nazwy, oraz wiele ciekawostek o ich życiu. Oglądały albumy, grały w memory obrazkowe, tropiły dinozaury .
W czasie zajęć dzieci wykonywały pracę plastyczną, kolorowały prehistoryczne stwory, a nawet zamieniły się w „artystów”, namalowały na folii swojego ulubionego dinozaura.

[ngg src=”galleries” ids=”166″ display=”basic_thumbnail”]


Ogólnopolski konkurs GENIALNY SZEŚCIOLATEK

23 lutego odbył się konkurs „Genialny sześciolatek”. Jest to VIII edycja Ogólnopolskich Konkursów Przedszkolnych, organizowanych przez wydawnictwo Synapsa. Konkurs był przeprowadzany
w placówce pod kontrolą nauczyciela – koordynatora.

Kolorowe arkusze w ciekawy sposób sprawdziły wiedzę
i umiejętności zerówiaków. Zadania polegały na pisaniu po śladzie, odnajdywaniu identycznych zwierząt, numerowaniu obrazków
z godnie  z kolejnością zdarzeń,  rozwiązywaniu zagadek logicznych, dopasowywaniu poszczególnych elementów. Nie zapomniano również o zadaniach z języka angielskiego.  Wypełnione przez dzieci arkusze zostały wysłane do organizatora w celu sprawdzenia. Mamy  nadzieję, że wszystkie prace okażą się „genialne”!

[ngg src=”galleries” ids=”163″ display=”basic_thumbnail”]


Udział  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Portret Babci
i Dziadka

W miesiącu styczniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Portret Babci i Dziadka.  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oraz Publiczne Przedszkole
w Łoniowej. 

Naszą placówkę reprezentowała Natalia M., malując piękny portret Babci. Uczestniczka otrzymała dyplom z podziękowaniami za wykonaną pracę. 

[ngg src=”galleries” ids=”161″ display=”basic_thumbnail”]


Świętujemy Walentynki

Walentynki jest to nie tylko dzień zakochanych, ale również świetna okazja do świętowania przyjaźni i życzliwości z uczniami w klasie.

Dlatego też piątek 12 lutego upłynął w naszej klasie w kolorach czerwieni oraz w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci z klasy „0” przygotowały pocztę walentynkową. Dowiedziały się skąd wzięła się tradycja obdarowywania ukochanych osób właśnie w tym dniu. Brały udział w konkursach i zabawach związanych z tym świętem.

[ngg src=”galleries” ids=”157″ display=”basic_thumbnail”]


BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 8 lutego w oddziale „0” odbył się “Bal karnawałowy”. Wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać motylki, czarownice, pszczółki, rycerze, bumblebE… . Na tę wyjątkową okazję rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc
w tańcach, konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości
i uśmiechu na twarzy. Dziękuję  dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balowych strojów. 

[ngg src=”galleries” ids=”156″ display=”basic_thumbnail”]


Z wizytą w bibliotece szkolnej

W lutym  dzieci z oddziału rocznego przygotowania realizując temat kompleksowy: „W świecie baśni i bajki” udały się z wizytą do biblioteki szkolnej. 

Celem spotkania było wyjaśnienie dzieciom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece .

[ngg src=”galleries” ids=”154″ display=”basic_thumbnail”]


Rodzinny konkurs plastyczny: 
NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA BOŻONARODZENIOWA 

Konkurs zorganizowany został dla dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Bombki, które wykonały dzieci wraz ze swoimi rodzicami, zachwycały swą oryginalnością
i pomysłowością. Do konkursu przystąpiło 9 rodzin. Każdy

z uczestników otrzymał dyplom  z wyróżnieniem  oraz drobny upominek.

Gratulujemy!

[ngg src=”galleries” ids=”150″ display=”basic_thumbnail”]


WIGILIA 

21 grudnia był magicznym dniem, a to za sprawą wspólnego świętowania przy jednym stole.

Dzieci w tym dniu kolędowały, składały sobie życzenia, a następnie wspólnie przystąpiły do wigilijnego poczęstunku. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod choinką. Wszystko to sprawiło, że czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.

[ngg src=”galleries” ids=”149″ display=”basic_thumbnail”]


Pieczemy pierniczki

W oczekiwaniu  na Święta Bożego Narodzenia dzieci z klasy „0” postanowiły upiec ciasteczka na klasową choinkę. 
Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Po upieczeniu zdobiły pierniczki według własnego pomysłu. Efektem ciężkiej pracy były pełne tace kolorowych pierniczków.

[ngg src=”galleries” ids=”147″ display=”basic_thumbnail”]


Odwiedził nas Św. Mikołaj

W piątek  4 grudnia 2020r. dzieci z oddziału rocznego wychowania przedszkolnego odwiedził Św. Mikołaj, który dla każdego dziecka przyniósł wymarzony prezent. 

[ngg src=”galleries” ids=”146″ display=”basic_thumbnail”]


  WYWRÓŻYĆ PRZYSZŁOŚĆ

Andrzejki to niezwykły czas wróżb i zabaw. Tego dnia dzieci dowiedziały się ciekawostek związanych z wróżbami andrzejkowymi. W czasie zabaw i wróżb  nie zabrakło lania wosku przez klucz, a z  uformowanych figur „przepowiadaliśmy przyszłość”. Zabawy były różne dzieci losowały karty z imieniem swojego wybranka , dowiedziały kim zostaną w przyszłości.  Każdy zabrał monetę, którą wrzucił do fontanny szczęścia myśląc przy tym o swoim najskrytszym marzeniu. Wróżby pobudziły wyobraźnię dzieci i pozwoliły przenieść się w świat fantazji i marzeń. Oczywiście wszystkie wróżby należy traktować z „przymrożeniem oka” .

[ngg src=”galleries” ids=”143″ display=”basic_thumbnail”]


OBCHODZIMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z klasy „0” uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały bajki o misiach. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci:, konkursy, quizy, zagadki, zabawy ruchowe. A na koniec uroczystości wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. 

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspaniałej zabawy.

[ngg src=”galleries” ids=”141″ display=”basic_thumbnail”]


      11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada dzieci z Oddziału Rocznego Przygotowania przedszkolnego uroczyście świętowały 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Poznały historię  naszego kraju, przypomniały sobie symbole narodowe, wykonały prace plastyczne, a także odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

[ngg src=”galleries” ids=”142″ display=”basic_thumbnail”]

 Udział w akcji “Śniadanie Daje Moc”

W dniu 6 listopada dzieci z klasy 0 przystąpiły do akcji “Śniadanie Daje Moc”.

Dla dzieci był to szczególny i kolorowy dzień.  Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały zdrowe śniadanie, śniadanie, które daje MOC. Poznały zasady zdrowego odżywienia się oraz zasady prawidłowego zachowania się przy stole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w podjętej akcji. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. 

[ngg src=”galleries” ids=”136″ display=”basic_thumbnail”]

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Promocja zdrowia oraz wyrabianie zdrowych nawyków to bardzo ważna rzecz. Realizując ten cel dzieci z klasy „0”uczestniczyły w zajęciach poszerzając swoją wiedzę na temat warzyw. Uwieńczeniem cyklu zajęć była inscenizacja wiersza J. Brzechwy „ Na straganie” w wykonaniu uczniów klasy 0.

[ngg src=”galleries” ids=”133″ display=”basic_thumbnail”]


RUCH TO ZDROWIE!

Zabawy na świeżym powietrzu korzystnie wpływają nie tylko na zdrowie i kondycję dzieci ale także na ich umiejętność funkcjonowania w grupie i budowania relacji. Dlatego też dzieci
z klasy „0 aktywnie spędzają czas w piękne,  słoneczne dni września.

[ngg src=”galleries” ids=”135″ display=”basic_thumbnail”]


AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zaopatrzone w worki i rękawice zaangażowały się w tę akcję, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Dzieci z uśmiechem, pełne zapału do pracy porządkowały teren wokół szkoły i ogrodu przedszkolnego.

[ngg src=”galleries” ids=”134″ display=”basic_thumbnail”]


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, fascynujących przygód.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil aby ten nadchodzący rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń.

Skip to content