Rok szkolny 2020/2021

 

Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty! – życzenia dla Rodziców od klasy “0”

MISTRZ WARCABÓW

W miesiącu maju odbyły się rozgrywki gry w warcaby wśród uczniów klasy 0. Turniej był  spotkaniem uczniów uczących się gry w warcaby w ramach innowacji pedagogicznej. I miejsce i tytuł MISTRZ WARCABÓW zdobył Eryk Krawczyk. Drugie miejsce zajęła Emilia Macheta. Rywalizacja była zacięta, z uwzględnieniem zasady fair play. Duch rywalizacji ogarnął wszystkich. Gra upłynęła w miłej atmosferze. Warcabiści toczyli swoje mecze z dużą  rozwagą i zaangażowaniem.


DZIEŃ ZIEMI

Corocznie, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji w czwartek zerówiaki szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Czytaliśmy edukacyjne wierszyki, bajki, rozwiązywaliśmy quizy, uczyliśmy się segregować śmieci. A na koniec udzieliliśmy kilka rad:  „Jak dbać o środowisko”.

 


 

 

Wielkanocna niespodzianka od klasy 0


ZAKŁADAMY ZIELONY KĄCIK

Nadchodzi wiosna, świat dookoła robi się coraz bardziej zielony.
W ramach działań ekologicznych, uczniowie klasy „0” założyli zielony kącik. Dzieci posadziły kwiaty, zioła. Następnie omówiły etapy wzrostu roślin. Uczniowie postanowili wspólnie dbać o swoje roślinki i systematycznie je podlewać. Celem tego działania jest kształtowanie nawyków dbania o rośliny, zapoznanie z potrzebami i wymaganiami roślin. Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty pracy.


DZIEŃ DINOZAURA

Dzieci z Rocznego Przygotowania Przedszkolnego przeniosły się do „dinozaurowego świata”. Poznały prehistoryczne stwory, ich nazwy, oraz wiele ciekawostek o ich życiu. Oglądały albumy, grały w memory obrazkowe, tropiły dinozaury .
W czasie zajęć dzieci wykonywały pracę plastyczną, kolorowały prehistoryczne stwory, a nawet zamieniły się w „artystów”, namalowały na folii swojego ulubionego dinozaura.


Ogólnopolski konkurs GENIALNY SZEŚCIOLATEK

23 lutego odbył się konkurs „Genialny sześciolatek”. Jest to VIII edycja Ogólnopolskich Konkursów Przedszkolnych, organizowanych przez wydawnictwo Synapsa. Konkurs był przeprowadzany
w placówce pod kontrolą nauczyciela – koordynatora.

Kolorowe arkusze w ciekawy sposób sprawdziły wiedzę
i umiejętności zerówiaków. Zadania polegały na pisaniu po śladzie, odnajdywaniu identycznych zwierząt, numerowaniu obrazków
z godnie  z kolejnością zdarzeń,  rozwiązywaniu zagadek logicznych, dopasowywaniu poszczególnych elementów. Nie zapomniano również o zadaniach z języka angielskiego.  Wypełnione przez dzieci arkusze zostały wysłane do organizatora w celu sprawdzenia. Mamy  nadzieję, że wszystkie prace okażą się „genialne”!


Udział  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Portret Babci
i Dziadka

W miesiącu styczniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Portret Babci i Dziadka.  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oraz Publiczne Przedszkole
w Łoniowej. 

Naszą placówkę reprezentowała Natalia M., malując piękny portret Babci. Uczestniczka otrzymała dyplom z podziękowaniami za wykonaną pracę. 


Świętujemy Walentynki

Walentynki jest to nie tylko dzień zakochanych, ale również świetna okazja do świętowania przyjaźni i życzliwości z uczniami w klasie.

Dlatego też piątek 12 lutego upłynął w naszej klasie w kolorach czerwieni oraz w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci z klasy „0” przygotowały pocztę walentynkową. Dowiedziały się skąd wzięła się tradycja obdarowywania ukochanych osób właśnie w tym dniu. Brały udział w konkursach i zabawach związanych z tym świętem.


BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 8 lutego w oddziale „0” odbył się “Bal karnawałowy”. Wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać motylki, czarownice, pszczółki, rycerze, bumblebE… . Na tę wyjątkową okazję rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc
w tańcach, konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości
i uśmiechu na twarzy. Dziękuję  dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balowych strojów. 


Z wizytą w bibliotece szkolnej

W lutym  dzieci z oddziału rocznego przygotowania realizując temat kompleksowy: „W świecie baśni i bajki” udały się z wizytą do biblioteki szkolnej. 

Celem spotkania było wyjaśnienie dzieciom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece .


Rodzinny konkurs plastyczny: 
NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA BOŻONARODZENIOWA 

Konkurs zorganizowany został dla dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. Bombki, które wykonały dzieci wraz ze swoimi rodzicami, zachwycały swą oryginalnością
i pomysłowością. Do konkursu przystąpiło 9 rodzin. Każdy

z uczestników otrzymał dyplom  z wyróżnieniem  oraz drobny upominek.

Gratulujemy!


WIGILIA 

21 grudnia był magicznym dniem, a to za sprawą wspólnego świętowania przy jednym stole.

Dzieci w tym dniu kolędowały, składały sobie życzenia, a następnie wspólnie przystąpiły do wigilijnego poczęstunku. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod choinką. Wszystko to sprawiło, że czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.


Pieczemy pierniczki

W oczekiwaniu  na Święta Bożego Narodzenia dzieci z klasy „0” postanowiły upiec ciasteczka na klasową choinkę. 
Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Po upieczeniu zdobiły pierniczki według własnego pomysłu. Efektem ciężkiej pracy były pełne tace kolorowych pierniczków.


Odwiedził nas Św. Mikołaj

W piątek  4 grudnia 2020r. dzieci z oddziału rocznego wychowania przedszkolnego odwiedził Św. Mikołaj, który dla każdego dziecka przyniósł wymarzony prezent. 


  WYWRÓŻYĆ PRZYSZŁOŚĆ

Andrzejki to niezwykły czas wróżb i zabaw. Tego dnia dzieci dowiedziały się ciekawostek związanych z wróżbami andrzejkowymi. W czasie zabaw i wróżb  nie zabrakło lania wosku przez klucz, a z  uformowanych figur „przepowiadaliśmy przyszłość”. Zabawy były różne dzieci losowały karty z imieniem swojego wybranka , dowiedziały kim zostaną w przyszłości.  Każdy zabrał monetę, którą wrzucił do fontanny szczęścia myśląc przy tym o swoim najskrytszym marzeniu. Wróżby pobudziły wyobraźnię dzieci i pozwoliły przenieść się w świat fantazji i marzeń. Oczywiście wszystkie wróżby należy traktować z „przymrożeniem oka” .


OBCHODZIMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z klasy „0” uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały bajki o misiach. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci:, konkursy, quizy, zagadki, zabawy ruchowe. A na koniec uroczystości wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. 

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspaniałej zabawy.


      11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada dzieci z Oddziału Rocznego Przygotowania przedszkolnego uroczyście świętowały 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Poznały historię  naszego kraju, przypomniały sobie symbole narodowe, wykonały prace plastyczne, a także odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

 Udział w akcji “Śniadanie Daje Moc”

W dniu 6 listopada dzieci z klasy 0 przystąpiły do akcji “Śniadanie Daje Moc”.

Dla dzieci był to szczególny i kolorowy dzień.  Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały zdrowe śniadanie, śniadanie, które daje MOC. Poznały zasady zdrowego odżywienia się oraz zasady prawidłowego zachowania się przy stole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w podjętej akcji. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. 

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Promocja zdrowia oraz wyrabianie zdrowych nawyków to bardzo ważna rzecz. Realizując ten cel dzieci z klasy „0”uczestniczyły w zajęciach poszerzając swoją wiedzę na temat warzyw. Uwieńczeniem cyklu zajęć była inscenizacja wiersza J. Brzechwy „ Na straganie” w wykonaniu uczniów klasy 0.


RUCH TO ZDROWIE!

Zabawy na świeżym powietrzu korzystnie wpływają nie tylko na zdrowie i kondycję dzieci ale także na ich umiejętność funkcjonowania w grupie i budowania relacji. Dlatego też dzieci
z klasy „0 aktywnie spędzają czas w piękne,  słoneczne dni września.


AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

Dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zaopatrzone w worki i rękawice zaangażowały się w tę akcję, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Dzieci z uśmiechem, pełne zapału do pracy porządkowały teren wokół szkoły i ogrodu przedszkolnego.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, fascynujących przygód.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil aby ten nadchodzący rok szkolny był okazją do zdobywania nowych doświadczeń.

Skip to content