Rok szkolny 2022/2023

ODWIEDZINY KICI KOCI

W tym roku szkolnym kładziemy szczególny nacisk na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, dlatego też dzisiaj, nasze przedszkole odwiedziła jedna z ulubionych bohaterek dzieci – Kicia Kocia. Książeczki z tej serii cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. W każdym tygodniu poznajemy nowe przygody bohaterki, tak więc odwiedziny Kici Koci wzbudziły duże emocje wśród najmłodszych. Dzisiaj poznaliśmy nową historyjkę pt. ,,Kicia Kocia w bibliotece”, którą przeczytała nam pani Dorotka z Biblioteki Publicznej w Łysej Górze. Później był czas na wspólne zabawy z Kicią Kocią, w których dzieci z radością uczestniczyły😊.


KINO SFERYCZNE

04 października w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferczyne. Mieliśmy okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przygody bohaterów, którzy prowadzili obserwacje kosmosu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie!


W  LISTOPADZIE PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

Przedszkolaki odwiedziły parafialny cmentarz. Wspólnie z paniami odmówiły modlitwę za zmarłych i zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza składając hołd poległym na wojnie. Dzieci miały również możliwość posłuchania opowieści pań na temat przeszłości naszej ojczyzny. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły. Chcemy aby wiedziały jak ważna jest pamięć o zmarłych.

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Przedszkolaki mają za sobą bardzo ważną uroczystość, a mianowicie Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 27.10.2022r.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-muzyczno-recytatorskie prezentując krótki program artystyczny przed rodzicami oraz Panem Dyrektorem.

Następnie Pan Dyrektor magicznym ołówkiem pasował wszystkie dzieci na przedszkolaków.

Oficjalnie witamy dzieci z grupy maluszków w naszej przedszkolnej społeczności!


ZE SPORTEM PRZEZ CAŁY ROK

Przedszkolaki razem z uczniami klasy 0 uczestniczyli w sportowym spotkaniu na sali gimnastycznej w ramach projektu ,,Ze sportem przez cały rok” realizowanego przez LKS KŁOS ŁYSA GÓRA przy finansowym wsparciu Powiatu Brzeskiego.  Spotkanie rozpoczęto wspólna rozgrzewką, nastepnie dzieci musiały wykazać się sprawnością oraz sprytem podczas  pokonywania sportowych konkurencji. W trakcie naszego spotkania odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Jesteśmy sportową rodziną”, w którym w tym roku szkolnym wzięło udział niemal 40 rodzin. Dzieci za piękne, pomysłowe prace otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!


CZYTELNICZE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

 


WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pt. ,,Pszczoły- nasi mali przyjaciele”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały informacji przekazywanych przez panią pszczelarz, które dotyczyły życia pszczółek. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego pszczelarz nosi kombinezon, jak wygląda praca przy ulu, gdzie i jak produkowany jest miód. Mogliśmy również z bliska przyjrzeć się pszczołom i ich królowej. Na zakończenie warsztatów przedszkolaki własnoręcznie wykonały świece z pszczelego wosku, a od naszego gościa dzieci otrzymały miód i dyplom. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja!


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy. Z tej okazji dla naszych wspaniałych małych mężczyzn przygotowano sportowe zadania. Chłopcy musieli wykazać się nie lada sprytem i ogromną sprawnością podczas pokonywania konkurencji. Oczywiście poradzili sobie znakomicie i wszyscy otrzymali w nagrodę słodki upominek😊.


POWITANIE JESIENI I DZIEŃ DYNI

Przedszkolaki powitały nową porę roku. Nasze przedszkole odwiedziła dzisiaj ,,Pani Jesień”, która przybyła razem z jesiennymi darami. Dzieci rozwiązały wszystkie przygotowane  zadania i zagadki. Bohaterką dzisiejszego dnia była również dynia, którą poznaliśmy bliżej poprzez wspólne kosztowanie dyniowych pestek, dżemu i ciasta.  Na zakończenie wykonaliśmy dyniowe prace plastyczne. Celem naszych zabaw było utrwalenie wiadomości o jesieni,  zapoznanie z darami jesieni oraz ich wykorzystaniem w życiu codziennym.

 

 

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy bardzo ważne święto jakim jest OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Z tej okazji w przedszkolu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. W tym roku szkolnym ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy pod hasłem ,,Cukierkowa Kraina”. Dla naszych przedszkolaków przygotowano wiele zabaw i aktywności tematycznych, w których dzieci chętnie brały udział. Celem naszych działań była integracja zespołu grupowego, wdrażanie do aktywnego udziału w zabawach oraz dostarczanie okazji do czerpania radości z bycia przedszkolakiem.


WITAMY W PRZEDSZKOLU!

Serdecznie witamy wszystkie dzieci po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję , że wracacie wypoczęci, pełni nowych pomysłów i gotowi do wspólnej zabawy. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych przedszkolaków.  Życzymy wszystkim dzieciom samych wspaniałych dni, mnóstwo uśmiechu i nowych przyjaźni.

Rodziców zapraszamy do współpracy, wierzymy, że wspólnie postaramy się, aby ten nowy rok szkolny był jak najbardziej pomyślny i przyniósł wiele nowych niezapomnianych przeżyć.

 

Skip to content