Rok szkolny 2022/2023

DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU


DZIEŃ DZIECKA – WYCIECZKA DO KINA

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki udały się do kina na seans pt. ,,Kicia Kocia”. Dla niektórych dzieci był to pierwszy seans filmowy, dlatego też wyjazd budził wiele emocji.  W roku szkolnym 2022/23 realizowaliśmy projekt ,,Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”, tak więc jest to postać dobrze znana wszystkim przedszkolakom. Kicia Kocia – główna bohaterka, razem ze swoimi przyjaciółmi dzielnie odkrywa świat i stawia czoła nowo napotkanym problemom. Bajka bardzo spodobała się najmłodszym, a wyjazd dostarczył nam mnóstwo niezapomnianych przeżyć.


DOGOTERAPIA

Dogoterapia to jedna z najpopularniejszych terapii z udziałem zwierząt, polega na włączaniu przeszkolonego psa w proces udziału rehabilitacji lub leczenia dzieci i dorosłych cierpiących z powodu różnych problemów. Wczoraj w przedszkolu dzieci miały możliwość udziału w zajęciach z dogoterapii. Pani Patrycja przybyła do przedszkola razem se swoim pupilem – Maylis. Dzieci dowiedziały się o jakich zasadach należy pamiętać mając czworonoga,czego pies potrzebuje i jak się nim opiekować. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych emocji, w taki sposób przedszkolaki uczą się empatii, mają możliwość wyciszenia, a dla niektórych były to początki przełamywania lęku wobec zwierząt.


XIV GMINNY KONKURS “ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”

26 kwietnia w Dębińskim Centrum Kultury odbył się Gminny Konkurs  “ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”. Nasze przedszkole reprezentowały: Alicja Sworst i Milena Gołąb. Występ dziewczynek został wysoko oceniony przez komisję konkursową. Obie nasze reprezentantki zostały laureatkami konkursu, Milenka zdobyła II miejsce, natomiast Alicja wyróżnienie. GRATULUJEMY!

ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU

Wizyta iluzjonisty w przedszkolu to duża atrakcja dla dzieci.  25 kwietnia nasze przedszkole odwiedził prawdziwy magik, który przeniósł przedszkolaków w świat iluzji. Ochotnicy mogli brać czynny udział w pokazie i pomagać iluzjoniście w przeprowadzaniu sztuczek. Przedmioty  znikały i pojawiały się w ,,magiczny sposób” wprawiając tym zgromadzonych w ogromny zachwyt. Spotkanie z magikiem wszystkim bardzo się podobało i dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

W okresie przedświątecznym w przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne pt. ,,Pieczemy wielkanocne babeczki”. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały ciasto, a następnie dekorowały swoje ciasteczka. Każdy przedszkolak otrzymał swój wypiek do domu, który śmiało może znaleźć się w koszyczku wielkanocnym.

ZIELONY KĄCIK

Jakiś czas temu w przedszkolu założyliśmy zielony kącik. Najpierw omówiliśmy warunki potrzebne do wzrostu roślin, a następnie rozpoczęliśmy sadzenie. Przedszkolaki pamiętali o pielęgnowaniu swoich roślinek oraz o ich codziennym podlewaniu, dzięki czemu udało się nam wyhodować piękny, wiosenny ogródek.

ŻEGNAMY ZIMĘ, WITAMY WIOSNĘ!

W przeddzień kalendarzowej wiosny, korzystając z pięknej pogody przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały starą i powitały nową porę roku. Najpierw dzieci postarały się, aby PANI ZIMA zasnęła  (niech śpi do następnego roku), a potem wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny. Kwitnące kwiaty, słońce i śpiew ptaków upewnił wszystkich , że wiosna jest już z nami. WITAMY CIĘ PANI WIOSNO!

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ…

Z okazji Dnia Kobiet dla dziewczynek z naszego przedszkola przygotowano strefę SPA(z przymrużeniem oka). Nasze małe kobietki miały możliwość zabaw tematycznych, które rozwijają wyobraźnie oraz umiejętności komunikacyjne, a także wzbogacają słownik. Mamy nadzieje, że była to przede wszystkim okazja do wspaniałej zabawy, bo taki był główny zamysł tego przedsięwzięcia.

WARSZTATY BIBLIOTECZNE

Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika – słynnego astronoma i twórcy teorii heliocentrycznej w dniu 24.02.2023 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie biblioteczne i warsztatowe, które prowadziła bibliotekarka Publiczej Bibblioteki w Łysej Górze pani Dorota Prokop. Pani Dorotka przybliżyła dzieciom postać Mikołaja Kopernika, jego życiorys, pracę i zamiłowania. Dzieci miały możliwość obejrzenia zdjęć kosmosu, globusa, oraz książeczek związanych z tematyką kosmosu. Na zakończenie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną pt. “Słońce” Spotkanie to było ciekawą lekcją historii dla naszych przedszkolaków.

KONKURS PLASTYCZNY

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego ,,Moja ulubiona książka”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Wykonane przez dzieci prace były pomysłowe i estetyczne, dlatego komisja konkursowa postanowiła wyróżnić wszystkich uczestników. Gratulacje!

BAL KARNAWAŁOWY

W karnawale królują kolorowe stroje, wesoła muzyka oraz radosna atmosfera i tak też właśnie było podczas przedszkolnego balu karnawałowego. Dzieci miały możliwość wcielić się w swoje ulubione bajkowe postacie i razem z rówieśnikami świętować zakończenie karnawału podczas wspólnych zabaw, tańców i innych aktywności. W ten sposób przedszkolaki poznają tradycje i zwyczaje, a także uczą się współpracy i współdziałania z innymi.

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Nasze przedszkolaki gościły w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łysej Górze, gdzie obejrzeliśmy piękne  przedstawienie jasełkowe w wykonaniu podopiecznych placówki. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU


GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

10 stycznia 2023  w ZSP w Łysej Górze odbył się XXIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasze przedszkole reprezentowała Milenka Gołąb z grupy starszej, która podczas konkursu zaprezentowała pastorałkę ,,Pachnie Świętami” i swoim pięknym wykonaniem tego utworu wyśpiewała II miejsce w swojej kategorii.  Serdecznie Gratulujemy!

 

WIGILIA PRZEDSZKOLNA I GODZINA KOLĘD

Tuż przed świętami nasze  przedszkolaki uczestniczyły w przedszkolnej wigili. W pięknie przystrojonej na tę okazję sali , przy świąteczym stole, w cudownej atmosferze składaliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe, śpiewaliśmy kolędy i biesiadowaliśmy wraz z panem dyrektorem i pracownikami przedszkola. W tym samym dniu, tradycyjnie przed świętami dzieci z przedszkola, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się w holu, aby śpiewać kolędy i pastorałki. W “Godzinie kolęd” nasze przedszkole reprezentowała  Milenka Gołąb, która wykonała pastorałkę pt. ,,Pachnie świętami”. W przedszkolu od najmłodszych lat staramy się uczyć  dzieci kultywowania tradycji oraz radosnego przeżywania świąt.


ŚWIĄTECZNY CZAS…

Wraz z nadejściem grudnia w przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera. Nasze przygotowania rozpoczęliśmy od pieczenia pierniczków na świąteczne drzewko, które dzieci przyrządziły z pomocą pań. Wielką radość sprawiło przedszkolakom własnoręczne wykonanie ozdób, a najważniejszym punktem programu było oczywiście wspólne ubieranie choinki.  W ten sposób przedszkolaki poznają tradycje i zwyczaje świąteczne oraz rozwijają i wzmacniają swoje relacje w grupie. Wygląda na to, że w przedszkolu już wszystko gotowe… Odliczamy więc dni do Bożego Narodzenia :).

 

MIKOŁAJKI – WYJAZD DO SALI ZABAW

Każdego roku dzieci z wielką niecierpliwością wyczekują daty 6 grudnia, w przedszkolu już od dłuższego czasu panowała atmosfera oczekiwania.  Pielęgnując tradycje mikołajkowe zawsze staramy się aby ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostał w pamięci przedszkolaków. W tym roku ze Świętym Mikołajem dzieci spotkały się w sali zabaw ,,Zakątek Urwisa”, gdzie oprócz fantastycznej zabawy, na przedszkolaków czekał wspaniały gość z prezentami. Wyjazd ten był świetną okazją do współdziałania podczas swobodnej zabawy z rówieśnikami oraz integracji naszej przedszkolnej społeczności. Do zobaczenia za rok Mikołaju!

ANDRZEJKI

Tegoroczne Andrzejki, które odbywały się pod hasłem ,,Dnia Postaci z Bajek” przyniosły dzieciom ogrom radości. Każdy przedszkolak mół przebrać się za swojego ulubionego bohatera i zaprezentować przed innymi dziećmi. Z racji tego, że była to impreza andrzejkowa nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb i zabaw, które wszyscy obecnie traktujemy z przymrużeniem oka… Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże! Był to dzień pełen zabaw i tańców, w których przedszkolaki aktywnie brali udział.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś to nie tylko przytulanka ale również przyjaciel wszystkich dzieci. Z tego powodu ten słynny pluszak doczekał się swojego święta, które przypada 25 listopada i nosi nazwę Światowego Dnia Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu zawsze pamiętamy o tym dniu i świętujemy to wydarzenie. W tym roku szkolnym również przygotowaliśmy zagadki, zadania i zabawy dla naszych najmłodszych. Dzieci ćwiczyły swoją pamięć i spostrzegawczość podczas ,,Misiowego memory”, następnie segregowaliśmy przyniesione przez dzieci misie według wielkości. Później był czas na zabawy rytmiczno-muzyczne, a na końcu malowaliśmy farbami, ale w trochę innej aranżacji niż zwykle, ponieważ były to malunki na folii. Skoro dziś swoje urodziny miał miś to oczywiście nie mogło zabraknąć tortu i wspólnie odśpiewanego sto lat.

ODWIEDZINY KICI KOCI

W tym roku szkolnym kładziemy szczególny nacisk na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, dlatego też dzisiaj, nasze przedszkole odwiedziła jedna z ulubionych bohaterek dzieci – Kicia Kocia. Książeczki z tej serii cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. W każdym tygodniu poznajemy nowe przygody bohaterki, tak więc odwiedziny Kici Koci wzbudziły duże emocje wśród najmłodszych. Dzisiaj poznaliśmy nową historyjkę pt. ,,Kicia Kocia w bibliotece”, którą przeczytała nam pani Dorotka z Biblioteki Publicznej w Łysej Górze. Później był czas na wspólne zabawy z Kicią Kocią, w których dzieci z radością uczestniczyły.


KINO SFERYCZNE

04 października w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferczyne. Mieliśmy okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przygody bohaterów, którzy prowadzili obserwacje kosmosu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie!


W  LISTOPADZIE PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

Przedszkolaki odwiedziły parafialny cmentarz. Wspólnie z paniami odmówiły modlitwę za zmarłych i zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza składając hołd poległym na wojnie. Dzieci miały również możliwość posłuchania opowieści pań na temat przeszłości naszej ojczyzny. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły. Chcemy aby wiedziały jak ważna jest pamięć o zmarłych.

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Przedszkolaki mają za sobą bardzo ważną uroczystość, a mianowicie Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 27.10.2022r.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-muzyczno-recytatorskie prezentując krótki program artystyczny przed rodzicami oraz Panem Dyrektorem.

Następnie Pan Dyrektor magicznym ołówkiem pasował wszystkie dzieci na przedszkolaków.

Oficjalnie witamy dzieci z grupy maluszków w naszej przedszkolnej społeczności!


ZE SPORTEM PRZEZ CAŁY ROK

Przedszkolaki razem z uczniami klasy 0 uczestniczyli w sportowym spotkaniu na sali gimnastycznej w ramach projektu ,,Ze sportem przez cały rok” realizowanego przez LKS KŁOS ŁYSA GÓRA przy finansowym wsparciu Powiatu Brzeskiego.  Spotkanie rozpoczęto wspólna rozgrzewką, nastepnie dzieci musiały wykazać się sprawnością oraz sprytem podczas  pokonywania sportowych konkurencji. W trakcie naszego spotkania odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Jesteśmy sportową rodziną”, w którym w tym roku szkolnym wzięło udział niemal 40 rodzin. Dzieci za piękne, pomysłowe prace otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!


CZYTELNICZE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

 


WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pt. ,,Pszczoły- nasi mali przyjaciele”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały informacji przekazywanych przez panią pszczelarz, które dotyczyły życia pszczółek. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego pszczelarz nosi kombinezon, jak wygląda praca przy ulu, gdzie i jak produkowany jest miód. Mogliśmy również z bliska przyjrzeć się pszczołom i ich królowej. Na zakończenie warsztatów przedszkolaki własnoręcznie wykonały świece z pszczelego wosku, a od naszego gościa dzieci otrzymały miód i dyplom. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja!


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy. Z tej okazji dla naszych wspaniałych małych mężczyzn przygotowano sportowe zadania. Chłopcy musieli wykazać się nie lada sprytem i ogromną sprawnością podczas pokonywania konkurencji. Oczywiście poradzili sobie znakomicie i wszyscy otrzymali w nagrodę słodki upominek.


POWITANIE JESIENI I DZIEŃ DYNI

Przedszkolaki powitały nową porę roku. Nasze przedszkole odwiedziła dzisiaj ,,Pani Jesień”, która przybyła razem z jesiennymi darami. Dzieci rozwiązały wszystkie przygotowane  zadania i zagadki. Bohaterką dzisiejszego dnia była również dynia, którą poznaliśmy bliżej poprzez wspólne kosztowanie dyniowych pestek, dżemu i ciasta.  Na zakończenie wykonaliśmy dyniowe prace plastyczne. Celem naszych zabaw było utrwalenie wiadomości o jesieni,  zapoznanie z darami jesieni oraz ich wykorzystaniem w życiu codziennym.

 

 

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy bardzo ważne święto jakim jest OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Z tej okazji w przedszkolu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. W tym roku szkolnym ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy pod hasłem ,,Cukierkowa Kraina”. Dla naszych przedszkolaków przygotowano wiele zabaw i aktywności tematycznych, w których dzieci chętnie brały udział. Celem naszych działań była integracja zespołu grupowego, wdrażanie do aktywnego udziału w zabawach oraz dostarczanie okazji do czerpania radości z bycia przedszkolakiem.


WITAMY W PRZEDSZKOLU!

Serdecznie witamy wszystkie dzieci po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję , że wracacie wypoczęci, pełni nowych pomysłów i gotowi do wspólnej zabawy. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych przedszkolaków.  Życzymy wszystkim dzieciom samych wspaniałych dni, mnóstwo uśmiechu i nowych przyjaźni.

Rodziców zapraszamy do współpracy, wierzymy, że wspólnie postaramy się, aby ten nowy rok szkolny był jak najbardziej pomyślny i przyniósł wiele nowych niezapomnianych przeżyć.

 

Skip to content