Rok szkolny 2021/2022

Spotkanie z Panem Policjantem

W miesiącu czerwcu odwiedził nas pan policjant z Powiatowej Komendy Policji w Brzesku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant przypomniał o podstawowych zasadach zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie wytłumaczył  jak zachować się podczas spotkania z nieznaną osobą. Spotkanie z panem policjantem przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.


Wyjazd do piekarni GS w Dębnie

Dnia 25 maja dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego w ramach zajęć  poglądowych z pieczenia chleba udali się z wizytą do Piekarni GS w Dębnie. 

Celem wycieczki było poznanie pracy piekarza i różnych etapów produkcji chleba kształtowanie szacunku do pracy innych ludzi, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, kształtowanie kultury zachowania.

Wyjazd do piekarni był poprzedzony zajęciami o tematyce ,,Od ziarenka do bochenka chleba”. Podczas wizyty w piekarni uczniowie dowiedzieli się jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo i higiena pracy, zwiedzali pomieszczenia,  rozmawiali z piekarzem                          i zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba. Poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba, obserwowali czynności piekarza. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dzieci dowiedziały się, w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Jednak największą przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się pysznymi bułeczkami. Dzieci  były bardzo zadowolone z wizyty w piekarni, zaciekawiła ich użyteczna i ważna dla innych ludzi praca piekarza.

Serdecznie podziękowania składamy firmie „Galicja” oraz rodzicom Mai Drużkowskiej i Maksymiliana Bibro za ufundowanie przejazdu busem do piekarni. 


Wyjazd do Teatru 

W maju dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z
klasami I-III uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Obejrzały tam spektakl teatralny pt. „Pinokio”.

 Aktorzy i publiczność spisali się na medal.


WIELKANOCNA PISANKA
Rodzinny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

„PISANKI, PISANKI JAJKA MALOWANE.
NIE MA WIELKANOCY BEZ BARWNYCH PISANEK.”

Rodzinny konkurs plastyczny “Wielkanocna Pisanka” został rozstrzygnięty. Do udziału w konkursie przystąpiło 12 rodzin. Prace, które wykonały dzieci wraz ze swoimi rodzicami, zachwycały swą oryginalnością i pomysłowością. Wybór tych najlepszych, najpiękniejszych okazał się sporym wyzwaniem. I miejsce otrzymał Mikołaj S. natomiast pozostali uczestnicy konkursu wyróżnienie. Gratulujemy.


„Zielony kącik”

Dzieci z klasy „0” zainteresowane nadejściem wiosny i zmianami jakie zachodzą w przyrodzie postanowiły założyć „zielony kącik”. Po omówieniu poszczególnych etapów sadzenia roślin uczniowie przystąpili do ciężkiej pracy. Teraz „zielony kącik” stał się miejscem wielu doświadczeń oraz obserwacji, a nam pozostało uzbroić  się w cierpliwość i czekać na efekty.


Warsztaty ceramiczne 

W miesiącu marcu, uczniowie klasy „0” udali się z wizytą do PZAZ w Łysej Górze na warsztaty ceramiczne. Tematem spotkania były „Ozdoby wielkanocne”. Podczas zajęć, dzieci miały okazję wykonać z gliny jajka wielkanocne, które następnie zostały poszkliwione przez pracowników zakładu. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy i wielkim zaangażowaniem wykonywały swoje prace.   


WALENTYNIKI

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki….

14 lutego w dniu św. Walentego w naszej sali  panował wyjątkowy nastrój oraz królował kolor czerwony. Dzieci poznały historię tego święta oraz  tradycje walentynkowe na świecie. Dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni, sympatii w stosunku do innych ludzi.  Wykonały prace plastyczne, laurki.        

 Dzień upłynął nam wszystkim po wpływem bardzo pozytywnych emocji.II miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

W miesiącu styczniu  w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany wspólnie z Dębińskim Centrum Kultury. W konkursie tym wzięły udział dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno. Naszą grupę reprezentowała Zuzanna Bączek która zdobyła II miejsce w wykonaniu  pastorałki pt.  ,,Aniołki”.


Wigilii przyszedł czas

W tym roku przy pięknie zastawionym stole miło spędziliśmy czas
z kolegami i koleżankami.
Wspólne śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia, raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. A wszystko to sprawiło że czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.

WYRÓŻNIENIE W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM-BARWY JESIENI

26 listopada w Dębińsku Centrum Kultury w Jastwii odbyło się podsumowanie konkursu  plastycznego pt. „Barwy Jesieni”. Spośród wielu nadesłanych prac przez dzieci z terenu naszej gminy, komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Urszuli Baran. Gratulujemy!


Zajęcia regionalne -strój ludowy

Wiek przedszkolny to czas, kiedy dziecko w sposób naturalny jest nastawione na poznanie tego, co je otacza. Tradycje, zwyczaje i sztuka ludowa są częścią historii i kultury narodowej, poznanie jej jest jednym z elementów, który ma wpływ na budzenie świadomości narodowej. W ramach  realizacji programu edukacji regionalnej „Piękno naszej małej ojczyzny” dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego wzięły udział w zajęciach regionalnych. Zapoznały się z poszczególnymi elementami strojów, omówiły ich wygląd, kolorystykę. Miały także okazję na wspólną integracje podczas zabaw. A na zakończenie wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające stroje ludowe. 


Wyróżnienie w Gminnym Konkursie plastyczno-technicznym

„Jesienne dary- kasztanowe czary mary”

5 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu plastyczno-technicznego pt. „Jesienne dary- kasztanowe czary mary”, którego organizatorem jest Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury.  

Celem konkursu była popularyzacja twórczości i umiejętności manualnych dzieci oraz zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi.

Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Maja Drużkowska.

Serdecznie GRATULUJEMY!


Z wizytą na cmentarzu

W przeddzień święta Wszystkich Świętych odwiedziliśmy miejscowy cmentarz. Dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego zapaliły znicze oraz wspólnie odmówiły modlitwę nad Grobem Nieznanego Żołnierza. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć o bohaterstwie poległych w walce o wolność, a także wprowadzić dzieci w historię naszego regionu.


Dzień Seniora

W miesiącu październiku w naszej szkole, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora, której organizatorem byli sołtys wsi – pani Bożena Sacha i  KGW z Łysej Góry.  Spotkanie Seniorów poprzedzone było mszą św. w kościele parafialnym. Następnie, przy pięknie zastawionych stołach, o których wystrój i pyszne smakołyki zadbali organizatorzy, zasiadła liczna grupa gości. Atrakcją dla wszystkich był występ dzieci z zerówki oraz uczennic starszych klas. Jak przystało na nasze dzieci – tańczyły z zapałem, za co zebrały zasłużone brawa.


Dzień chłopaka

30 września wszyscy chłopcy starsi i młodsi swoje święto mają. W tym dniu dziewczynki z klasy „0” złożyły wszystkim chłopcom życzenia oraz wręczyły słodkie upominki. 


 

„Sprzątamy świat…”

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Jak co roku dzieci z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego zaopatrzone w worki i rękawice zaangażowały się
w tę akcję, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Dzieci z uśmiechem, pełne zapału do pracy porządkowały teren wokół szkoły i ogrodu przedszkolnego.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Głośno wróble już ćwierkają,
że dziś wszystkie dzieci do szkoły wracają…

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, fascynujących przygód.

Wszystkim dzieciom życzymy wytrwałości w pokonywaniu przeszkód, jakie mogą na tej drodze się zdarzyć, rodzicom – poczucia dumy z obserwacji postępów dokonywanych przez dzieci.

Skip to content