BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI! – KONTYNUACJA

DSC00937

Ponieważ akcja Bezpieczny Internet, przeprowadzona w naszej szkole, spotkała się z pozytywną reakcją uczniów i rodziców, postanowiliśmy podjąć dalsze działania, które wpłyną na świadomość naszych dzieci i uchronią je przed negatywnymi skutkami surfowania w sieci.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w spotkaniu z policjantem – wysłuchali prelekcji na temat zalet i wad korzystania z Internetu, portali internetowych i społecznościowych. Rozmawiali także o zagrożeniach wynikających ze zbytniej otwartości i łatwowierności wobec osób pozornie znanych, bo tylko z sieci.
Okazuje się, że nasi uczniowie doskonale orientują się, jak szkodliwy może być „hejt”  i że nie każdy „lajk” jest właściwy. Przywołane przykłady, zarówno przez pana policjanta, jak i słuchaczy oraz wyciągnięte wnioski pozwalają nam sądzić, iż w naszej szkole mamy rozsądnych i rozważnych uczniów, którzy, pod dyskretnym nadzorem dorosłych, mogą korzystać z dobrodziejstw Internetu.