,,Czarna książka kolorów”

Dnia 2 maja 2019 roku uczniowie klasy III SP uczestniczyli
w warsztatach zorganizowanych w Publicznej Bibliotece w Łysej Górze przez p. Dorotę Prokop. Tematem warsztatów było zwrócenie uwagi dzieci na to, w jaki sposób można poznawać kolory innymi zmysłami niż wzrok. Na początku uczniowie poznali Tomka, bohatera książki – chłopca, który nie widzi od urodzenia, dla którego kolory są  tysiącami zapachów, smaków, dźwięków i emocji. Dzięki kolejno wykonywanym zadaniom, uczestnicy mieli okazję wyobrazić sobie i zrozumieć, jak naprawdę wygląda świat Tomka. Na koniec każdy uczeń próbował przedstawić wybrany przez siebie kolor, wykonując pracę plastyczną i wykorzystując do tego kartkę,
i plastelinę w czarnym kolorze.

Dzięki tym warsztatom staliśmy się bardziej wrażliwi na problemy osób niepełnosprawnych. Wiemy też, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, zawsze jest jakieś wyjście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *