“Czas na kulturę”- warsztaty plastyczne w Bibliotece Publicznej w Łysej Górze

Dnia 30.10.2018 w Bibliotece Publicznej w Łysej Górze odbyły się warsztaty plastyczne  zorganizowane w ramach projektu „CZAS NA KULTURĘ”  realizowanego przez OSP Łysa Góra przy finansowym wsparciu Powiatu Brzeskiego. W ramach tego projektu ogłoszony został rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem „65 ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA KAMIONKA” adresowany do wszystkich uczniów szkoły.

W zajęciach warsztatowych wzięło udział 15 uczniów   z klas IV- VII. Wykonanie prac podczas zajęć warsztatowych poprzedzone zostało mini wykładem  p. Doroty Prokop na temat wyglądu damskiego i męskiego  stroju krakowskiego (scharakteryzowała  ona poszczególne elementy stroju, kolorystykę, dodatki i inne). Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie wykonali po dwie prace: pudełeczka techniką decoupage oraz wyklejanki przedstawiające damskie gorsety stroju ludowego.  Część uczestników wybrała ozdabianie motywu ludowego – szkicu autorstwa p. Stefanii Drebot, który udostępniła uczniom. Do stworzenia prac wykorzystane zostały m.in. serwetki z motywami ludowymi, kolorowe materiały, cekiny, koraliki, farby oraz gotowe wzory folklorystyczne. Piękne pawie piórka wyeksponowane w wazonie przekazała p. Justyna Grochola.

Wszystkie prace w formie wystawy oraz stroje  i motywy ludowe regionu krakowskiego  można podziwiać w Bibliotece Publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *