Program “Domowi Detektywi – Jaś i Małgosia na tropie” w ZSP w Łysej Górze

DSC04502
KLIKNIJ, BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU!
W drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do programu profilaktycznego organizowanego na terenie Gminy Dębno – “Program Domowi Detektywi”.W programie wzięło udział 24 uczniów: 14 piątoklasistów i 10 czwartoklasistów.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie pracowali na przygotowanych materiałach oraz tworzyli własne. Ważna była integracja zespołów klasowych, wspólna praca, odpowiedzialność za wykonywane zadania. W czasie realizacji programu wykorzystywane były cztery zeszyty przeznaczone do współpracy z rodzicami. Każdy z zeszytów zawierał jeden komiks i związane z nim trzy zadania oraz uwagi dla rodziców. Bohaterami komiksów była para młodych detektywów: Jaś i Małgosia, którzy prezentowali modelowe zachowania i postawy wobec alkoholu.

16.06.2016r odbyło się podsumowanie programu profilaktyki alkoholowej Domowi Detektywi realizowanego w klasach IV – V z ZSP w Łysej Górze. Spotkanie zostało zorganizowane przez wychowawców klas IV-V, rodziców uczniów i uczniów w formie zaproponowanej przez program “Wieczoru Jasia i Małgosi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *