Dwudziesty Jubileuszowy Koncert Kolęd i Pastorałek

Co roku ten sam, a jednak za każdym razem nieco inny
i wyjątkowy. Jego przygotowanie, to niemałe wyzwanie, a żeby był udany w przepisie nie może zabraknąć ani jednego składnika… chociaż… nigdzie nie wspomniano, że receptury nie można odrobinkę ulepszyć. Ważne, by było ze smakiem. Cieszymy się nim w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, a apetyt nań pojawia się niezmiennie w każdym kolejnym roku. I wcale nie mowa tutaj
o świątecznym serniku, ani tym bardziej o wigilijnym karpiu.

Koncert Kolęd i Pastorałek, to wieloletnia już tradycja naszej szkoły oraz nasza mała uczta… muzyczna, wizualna i przede wszystkim wspólna – łącząca lokalną społeczność oraz pokolenia. W tym roku, 19 stycznia, zasiedliśmy do niej po raz dwudziesty!  I mimo że ponoć najlepsze przepisy powinno się zachowywać w sekrecie, to my bez ogródek zdradzamy, „jak to się robi.”

Po pierwsze nie może zabraknąć uczestników Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez ZSP w Łysej Górze oraz DCK, który każdej zimy odbywa się w naszej sali gimnastycznej.
10 stycznia, w 20. z kolei konkursie udział wzięło łącznie 33 uczniów i przedszkolaków z gminy Dębno, spośród których, jak każdego roku, wyłoniona została przez profesjonalne jury – p. Teresę Szydłowską i p. Jerzego Pleśniarskiego, grupa laureatów. To właśnie oni stanowią bazę, każdego koncertu: ci najmłodsi cieszący dziecięcą słodyczą i kiełkującym talentem, i ci nieco starsi, którzy niejednokrotnie częstują nas zaskakująco dojrzałymi emocjami
i brzmieniem. Na tegorocznym koncercie reprezentantami naszej szkoły byli Tomasz Sacha z kl. V oraz duet z zerówki – Marysia Wróbel i Karol Matura. Obecna była też fachowa nutka, czyli  goście specjalni na scenie. W niedzielę stanęli na niej laureaci sprzed lat – artystki mogące pochwalić się nie tylko scenicznym doświadczeniem, ale i wieloma muzycznymi sukcesami: Katarzyna Szlachta, Marzena Buziak-Oćwieja, Sylwia Pasek oraz Kinga i Anna Gurgul. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zaspokojone powinny być więc gusta i guściki, smaki i smaczki. W całym tym zestawieniu nie mniej istotny jest przepiękny i magiczny repertuar – niezmiennie: świąteczne piosenki, pastorałki, kolędy, które dla każdego Polaka, niezależnie od wieku są, w myśl E. Kossak, okruchami własnej duszy. Na żadnym naszym koncercie nie może też zabraknąć, i nie zabrakło tym razem: cudnego, zimowego scenicznego świata (który ponownie stworzyła p. C. Stypka ze wsparciem innych nauczycieli), błyskotliwego i wesoło doprawionego scenariusza (opracowanego kolejny raz przez p. R. Wis) oraz  młodych i utalentowanych konferansjerów (w rolę których weszli uczniowie Amelia Marek
i Adrian Rojek , a także nasi absolwenci Katarzyna Gurgul i Filp  Wojtasiński). Dodatkowo w tym roku, aby zapowiedzi laureatów były ciekawsze i atrakcyjniejsze, serwowaliśmy na naszym telebimie zdjęcia wszystkich występujących (fot. N. Wiśniowska-Tryba),
a ponadto odtworzyliśmy nagranie przygotowane przez wielokrotną uczestniczkę naszego konkursu – Weronikę Kociołek, która przesłała pozdrowienia prosto z Hollywood. Nad wszystkim, jak zwykle czuwał inicjator całego przedsięwzięcia p. dyrektor
A. Potępa, który zawsze planuje całość, koordynuje wszelkie działania, dopracowuje szczegóły i akompaniuje niektórym wokalistom na scenie. I wreszcie publiczność. To ona przeżywa, podziwia, dopinguje i osładza całość swoją obecnością, niczym szklanka cukru pożyczona od sąsiada. Na przepięknych fotografiach uwieczniła wszystko p. R. Najberek.

Wisienkę na tym smakowitym torcie, niech stanowi świadomość, że owo fantastyczne wydarzenie tworzymy razem: My, Wy, Oni, a co najważniejsze dla siebie nawzajem… Dziękujemy zatem wszystkim zaangażowanym i zapraszamy za rok, bo dzięki Wam właśnie… wszytko tu gra.

W linku poniżej pełna galeria zdjęć:

>>Pełna galeria zdjęć z XX GKKiP – fot. R.Najberek<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *