Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego 2022 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. 

Klasy młodsze zapoznały się z materiałami edukacyjnymi na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci oraz poznały korzyści, jakie mogą płynąć z umiejętnego poruszania się po wirtualnym świecie. Dzieci wykonały również prace związane z użytkowaniem komputera i surfowaniem w sieci.
 
Starsi uczniowie zagłębili się w historię Internetu, ale przede wszystkim przypomnieli sobie o zagrożeniach wynikających z długotrwałego i niewłaściwego korzystania z niego.
 
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami  z cyklu BĄDŹ Z INNEJ BAJKI – zbiorem animacji opartych na na znanych baśniach, który może stać się doskonałym wstępem do rozmowy z dzieckiem na temat cyberzagrożeń. 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *