Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

12 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie pierwszoklasistów.
W uroczystości uczestniczyli nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

Klasa pierwsza, przygotowana przez wychowawczynię – panią Cecylię Stypkę, zaprezentowała krótki program artystyczny – dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Jednak najistotniejszym dla nich momentem był sam akt ślubowania
i pasowanie na ucznia przez Dyrektora Szkoły – p. Artura Potępę
w obecności wszystkich zgromadzonych oraz pocztu sztandarowego.

Ponieważ święto Edukacji Narodowej przypadło w roku jubileuszu 120 lecia naszej szkoły, druga część akademii poświęcona została właśnie historii szkolnictwa w Łysej Górze. Szkolni artyści z klasy VIII zabrali widzów w sentymentalną podróż w czasie.  Podczas występu nie zabrakło pięknych piosenek, brawurowych tańców,
a także prezentacji multimedialnej, składającej się ze zdjęć ilustrujących najważniejsze momenty w historii szkoły. Następnie młodzież złożyła życzenia nauczycielom w dniu ich święta i wręczyła kwiaty.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał p. Dyrektor, który złożył życzenia i podziękował za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, a także wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *