II JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Magiczna aura, wyjątkowo życzliwa atmosfera, baśniowa iluminacja świetlna i śnieg, który spadł jakby na nasze specjalnie zamówienie… Brzmi niezwykle i tak właśnie było.

Po wielkim sukcesie zeszłorocznego jarmarku, kiedy Pan Dyrektor Artur Potępa wyszedł z inicjatywą powtórzenia tego przedsiewzięcia, rodzice bez wahania zadeklarowali swoją gotowość. Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego trwały od dłuższego czasu, a wszystkim zaangażowanym przyświecał jeden cel – pozyskanie środków na modernizację placu zabaw dla naszych najmłodszych podopiecznych. Zadań było sporo: zbiórka materiałów, a następnie stworzenie z nich świątecznych stroików i dekoracji, zbiórka fantów na loterie, przygotowanie wypieków i wiele, wiele innych działań niezbędnych do przeprowadzenia tego wydarzenia.

Teraz możemy już głośno powiedzieć: udało się! Dzięki współpracy rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych, udało się przeprowadzić jarmark w takiej wspaniałej formie.

11 grudnia, teren ZSP w momencie rozbłysku niezliczonej ilości światełek zamienił się w iście bajkową krainę, która przykuwała wzrok mieszkańców Łysej Góry. Gorąca czekolada, której zapach unosił się w powietrzu, pyszna zimowa herbata, świeżutkie ciasto, ciepły poczęstunek, wata cukrowa, piękne stroiki świąteczne i przede wszystkim życzliwość zgromadzonych, to wszystko sprawiło, że nasz jarmark w to niedzielne, zimowe popołudnie zgromadził tak liczną grupę mieszkańców.

Przybyli goście mogli zakupić nietuzinkowe, własnoręcznie wykonane ozdoby i stroiki świąteczne, wziąć udział w loterii fantowej, licytacji, zrobić sobie zdjęcie ze Świetym Mikołajem i jego świtą – aniołkiem i diabełkiem i przede wszystkim spędzić miło czas w gronie naszej lokalnej społeczności.

Takie wydarzenia są nie tylko świetną okazją do integracji najbliższego środowiska, ale również sprzyjają pielęgnowaniu tradycji i wartości. Była to więc doskonała okazja do projekcji filmów autorstwa Pana Wiktora Mleczki oraz zaprezentowania fotografii pt. ”Łysa Góra dawniej i dziś”, dzięki którym mogliśmy przenieść się do odległych, minionych już czasów i historycznych momentów naszej miejscowości.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W II JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM!
Kto wie, może takie jarmarki będą już naszym nowym, łysogórskim zwyczajem…

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia, szczególne podziękowania składamy:
– Paniom: Monice Drużkowskiej i Katarzynie Gacek, które na czas przygotowań jarmarku zamieniły swoje domy w pracownie artystyczne, gdzie powstawały piękne stroiki świąteczne.
– Pani Monice Opioła za przygotowanie ciepłego posiłku oraz czuwanie nad przebiegiem tego wydarzenia od początku do końca.
– Paniom: Sylwii Witek, Kornelii Mentel, Sylwii Batko-Budzik, Edycie Drużkowskiej, Magdalenie Matura, Oldze Krawczyk, Annie Chamioło, Iwonie Danilewicz, Emilii Marek, Magdalenie Wanat, Dorocie Wróbel, Jadwidze Gołąb, Annie Brzegowy, Dorocie Szpak, Klaudii Drużkowskiej, Zofii Brzezińskiej, Marcie Michałek – za pracę na rzecz jarmarku, przygotowanie wypieków, tworzenie wianków świątecznych, pozyskiwanie fantów od sponsorów, przygotowanie stoisk i sprzedaż stroików.
– Panu Jarosławowi Markowi za wcielenie się w rolę Świętego Mikołaja.
– Panom: Przemysławowi Witkowi, Kamilowi Lipińskiemu, Krzysztofowi Gackowi, Piotrowi Bączkowi, Grzegorzowi Drużkowskiemu, Mariuszowi Macheta, Witoldowi Liszce- za prace techniczne przed rozpoczęciem i po zakończeniu jarmarku.
– Panu Sławomirowi Sakłakowi za oświetlenie terenu ZSP.- Pani Renacie Najberek za fotorelację z imprezy.

-Panu Krzysztofowi Gałkowi za wzorową obsługę pokazu mulitemedialnego.
– Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łysej Górze.

– Specjalne podziękowania za wsparcie kierujemy także dla Pani Sołtys Bożeny Sachy oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dębno Pana Piotra Matury.

Dziękujemy każdemu, kto dołożył chociażby małą cegiełkę, aby wesprzeć i pomóc przeprowadzić tegoroczny jarmark.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *