Koncert Laureatów XIX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek – relacja

Jaśnieje noc , gwiazdy migoczą w rytmie kolędy… 13 stycznia w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się Koncert Laureatów XIX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, którego organizatorem od samego początku jest Szkoła oraz Dębińskie Centrum Kultury z siedzibą w Jastwi.

Jak każdego roku nie zabrakło niespodzianek i atrakcji. Tym razem rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo od występu gwiazdy- orkiestry kameralnej, w skład której weszli nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej II stopnia w Tarnowie. I tu kolejna niespodzianka, za pulpitem dyrygenckim stanął pan Artur Potępa, na co dzień dyrektor i nauczyciel muzyki   w naszej szkole, a na specjalne okazje „człowiek orkiestra”.

Goście wykonali kolędy i utwory świąteczne w aranżacji p. Potępy. Muzykom towarzyszyły wokalistki- pani Sylwia Pasek, instruktor wokalny w Dębińskim Centrum Kultury oraz Kinga Gurgul, uczennica klasy ósmej ZSP w Dębnie, znana szerszej publiczności 
z programu telewizyjnego
Aplauz Aplauz.

To była prawdziwa uczta duchowa, wybrzmiały piękne nuty, zabrzmiały piękne dźwięki…

A potem przyszedł czas na Laureatów Konkursu. Koncert zgrabnie
i ze swobodą poprowadziły  konferansjerki, uczennice klasy VIII, Anna Gurgul i Wiktoria Smoleń. Występy były różnorodne, zarówno pod względem wieku wykonawców(Konkurs każdego roku odbywa się w 4 grupach wiekowych) jak i repertuaru. Nie zabrakło utworów lirycznych, wzruszających, tradycyjnych kolęd, ale także melodii skocznych, które same składały ręce publiczności do oklasków
i podrygów w rytm muzyki.

Szkoda, że nie wszyscy Laureaci dotarli na koncert, zabrakło m.in. duetu z naszej placówki- Weroniki Najberek i  Kacpra Romana.

Całości niewątpliwie dopełniała skromna, ale piękna dekoracja, także dość nietypowa, bo pojawił się w niej nowy akcent- telebim ze świątecznymi prezentacjami. Tradycja połączyła się więc
z nowoczesnością i była to kompozycja niezwykle udana…

Na zakończenie wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczali organizatorzy wraz z zaproszonymi gośćmi- starostą powiatu brzeskiego, panem Andrzejem Potępą, wójtem gminy Dębno, panem Wiesławem Kozłowskim oraz przewodniczącym rady gminy, panem Piotrem Maturą.

Na zakończenie goście pogratulowali występującym oraz organizatorom, życzyli również wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, a dyrektor, p. Artur Potępa podziękował nauczycielom, rodzicom, pracownikom obsługi, a także sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji Koncertu.

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia- do siego Roku!

Organizatorzy Koncertu serdecznie dziękują sponsorom za wsparcie, życzliwość i hojność.

Sponsorzy:

Sebastian Brzegowy
Piotr Matura
Mateusz Bibro
Ryszard Gołąb

Podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy również do Rady Rodziców oraz do rodziców uczniów klasy III gimnazjum.

Dziękujemy także nauczycielom oraz pracownikom administracji
i obsługi szkoły za wkład pracy w przygotowanie konkursu
i koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *