Narodowe Święto Niepodległości

“Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

Józef Piłsudski

Wiwat Niepodległa!

Dzisiaj – 11 listopada 2021 obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To dla nas Polaków niezwykle radosne, a zarazem refleksyjne święto. Dzień ten przypomina nam bowiem o ponad stuletnich zmaganiach naszych rodaków w walce o niepodległość. Jest hołdem dla ich męstwa, wytrwałości i ofiarności – cech, które tkwią również w nas. Przypomina, że wolność nie jest czymś bezwarunkowym i trwałym. Wolność jest wywalczonym skarbem, którego trzeba strzec, i który należy pielęgnować. I wreszcie uzmysławia, że skarb ten znajduje się teraz w naszych rękach.

My pamiętamy!

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w akademii. Nie zabrakło dawki faktów historycznych, a także patriotycznych wierszy oraz pieśni. Uroczystość  wprowadziła zebranych w podniosły nastrój. Na koniec pan dyrektor wygłosił krótką przemowę skierowaną do uczniów na temat konieczności pielęgnowania w sobie patriotycznej postawy prawdziwego Polaka.

Akademia została przygotowana przez uczniów klasy IV i VI pod kierunkiem pani Renaty Wis, a oprawą muzyczną zajął się pan dyrektor.

Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *