O TYM, JAK SUKCES GONIŁ SUKCES

Miniony weekend (19-20.03.) upłynął nam pod znakiem imprez sportowych, w których nasi uczniowie po raz kolejny odnieśli ogromne sukcesy, każdorazowo, niezależnie od dyscypliny znajdując się wśród najlepszych.

TENIS STOŁOWY
I Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym, które odbyły się 19 marca w hali sportowej ZSP nr2 na Zielonce w Brzesku, należały bez wątpienia do naszych dziewczyn. W swojej kategorii wiekowej zawładnęły one bowiem całym podium:

 I m. Natalia Ogar (VI klasa)
II m. Wiktoria Smoleń (V klasa)
III m. Anna Gurgul (V klasa).

Dumę przynieśli nam również chłopcy:
II m. Kacper Krupa (VI klasa)
oraz VII m. Bartłomiej Batko (V klasa).

Co więcej!  Nasza szkoła odniosła zwycięstwo w klasyfikacji dodatkowej na najlepszą szkołę uczestniczącą w mistrzostwach i otrzymała nagrodę w postaci sprzętu sportowego.

W imprezie udział wzięło około 100 zawodniczek i zawodników w 5 kategoriach wiekowych, wśród których znaleźli się nie tylko uczniowie szkół, ale również zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych i amatorzy. Nagrodami za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii były puchary i pamiątkowe dyplomy.

PŁYWANIE

W dniach 19-20 marca na  Krytej Pływalni OSiR Kolna w Krakowie miały miejsce Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Pływaniu organizowane przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Krakowski Klub Kajakowy oraz OSiR Kolna Kraków. Udział w zawodach wzięła uczennica naszej szkoły – Amelia Marek (IV klasa), plasując się na II m. na dystansach: 50m stylem motylkowym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem zmiennym oraz 100m stylem klasycznym. A. Marek reprezentowała drużynę BOSIR Brzesko, która wywalczyła puchar za III miejsce w mistrzostwach.

BIEGI PRZEŁAJOWE

Marzec to miesiąc, w którym każdy wypatruje pierwszych oznak wiosny i chciałby rozpocząć aktywność na świeżym powietrzu. Sposobnością do tego mógł być Wojewódzki Festiwal Biegów Przełajowych organizowany dla klubów sportowych, szkół i amatorów biegania. Pierwszy cykl zawodów miejsce  miał19 marca w Tarnowie na terenach zielonych przy hali „Jaskółka”.  Sukces wówczas odniosły nasze dwie szóstoklasistki:
Weronika Najberek, która zajęła  II miejsce oraz Anita Sztando plasująca się na miejscu VIII.

Gratulujemy całej sportowej czołówce i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *