Obchody DBI 2018

6. lutego 2018r. obchodziliśmy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU  pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.W związku z tym w szkole zorganizowano  spotkania z przedstawicielami policji dla uczniów klas młodszych i starszych. Prelekcje dotyczyła zagrożeń w Internecie, z jakimi mogą spotkać się uczniowie. Następnie odbyły się też zajęcia warsztatowe dla uczniów klas I – III, IV- VI  oraz II – III Gimnazjum przeprowadzone przez uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem nauczycieli.Uczniowie oglądali wybrane filmy edukacyjne i prezentacje, na podstawie których przeprowadzono dyskusje i rozmowy oraz wypełniali tematyczne ankiety.

Wybrane materiały:
– klasy I – III bajki z serii „Owce w Sieci” oraz „1,2,3 Internet”
-klasy IV – VI film pt.: „Gdzie jest Mimi?” oraz ankieta: „Bezpieczeństwo w Internecie”
-klasy II – III G film pt.: „Gdzie jest Mimi?” oraz quiz wiedzy o Internecie.

Dwa dni później rozstrzygnięto szkolny konkurs  plastyczny pod hasłem: „Bezpieczeństwo i szacunek w sieci w odniesieniu do innych oraz własnej osoby” skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *