Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej bibliotece

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w szkolnej bibliotece zorganizowano spotkanie dla najmłodszych uczniów szkoły z klas 0- III oraz przedszkolaków.

Uczniowie klas I-III zostali również zgłoszeni do udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez właściciela sieci sklepów Biedronka, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas młodszych. W związku z tym otrzymaliśmy bezpłatne zestawy książek, pomoce dydaktyczne i scenariusze zajęć, które zostały wykorzystane przy organizacji szkolnego Dnia Głośnego Czytania.

Na kilka dni biblioteka szkolna stała się leśną polaną, a pani bibliotekarka wcieliła się w rolę Mądrej Sowy i czytała wybrane przygody Słodziaków: o tym, jak zajęczyca Zuzia chciała wszystkim pomagać, jak Lisek Lucek chciał miał problemy z dochowaniem tajemnicy, a  Ryś Rysio nie chciał być już rysiem.

Do współpracy zostali zaproszeni rodzice uczniów, którzy przebrani za leśne zwierzątka czytali uczniom, a także szkolna pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom na czym polega jej  praca  i  jak opiekuje się chorymi.

Konkursowym zadaniem uczniów klas I–III będzie również wspólne stworzenie własnych historii opisujących dalsze, szkolne przygody Gangu Słodziaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *