Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej bibliotece

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w szkolnej bibliotece zorganizowano spotkanie dla najmłodszych uczniów szkoły z klas 0- III oraz przedszkolaków.

Uczniowie klas I-III zostali również zgłoszeni do udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez właściciela sieci sklepów Biedronka, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas młodszych. W związku z tym otrzymaliśmy bezpłatne zestawy książek, pomoce dydaktyczne i scenariusze zajęć, które zostały wykorzystane przy organizacji szkolnego Dnia Głośnego Czytania.

Na kilka dni biblioteka szkolna stała się leśną polaną, a pani bibliotekarka wcieliła się w rolę Mądrej Sowy i czytała wybrane przygody Słodziaków: o tym, jak zajęczyca Zuzia chciała wszystkim pomagać, jak Lisek Lucek chciał miał problemy z dochowaniem tajemnicy, a  Ryś Rysio nie chciał być już rysiem.

Do współpracy zostali zaproszeni rodzice uczniów, którzy przebrani za leśne zwierzątka czytali uczniom, a także szkolna pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom na czym polega jej  praca  i  jak opiekuje się chorymi.

Konkursowym zadaniem uczniów klas I–III będzie również wspólne stworzenie własnych historii opisujących dalsze, szkolne przygody Gangu Słodziaków.