Od wygranej do wygranej po Puchar Wójta Gminy Dębno

Reprezentacja Naszej Szkoły Podstawowej w Łysej Górze zwyciężyła, rozgrywany 27 kwietnia obiekcie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Dębnie, turniej mini piłki nożnej chłopców odbywający się w ramach cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach o Puchar Wójta Gminy Dębno Grzegorza Bracha  uczestniczyły reprezentacje siedmiu szkół.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W grupie A swoje mecze grały drużyny z Jaworska, Biadolin Szlacheckich, Porąbki Uszewskiej i Woli Dębińskiej. Trzy drużyny z tej grupy zgromadziły po 6 pkt i o wyjściu z grupy do półfinału miała zdecydować „mała tabela”. Gdy po przeliczeniu okazało się,  że wszystkie drużyny mają zerowy bilans bramek, decydująca była liczba bramek zdobytych w eliminacjach grupowych. Ostatecznie do półfinału awansowały reprezentacje  SP w Biadolinach Szlacheckich i SP w Woli Dębińskiej. W grupie B mecze grały drużyny z Łysej Góry, Dębna i Maszkienic, do półfinału z dwoma zwycięstwami z pierwszego miejsca awansowała reprezentacja SP w Łysej Górze (zdobywając 6 pkt) i SP w Maszkienicach zdobywca 3pkt zajmując drugą lokatę w grupie.

Półfinały pomiędzy Wolą Dębińską a Maszkienicami i Biadolinami Szlacheckimi a Łysą Górą wygrały walczyć Będą o pierwsze miejsce zespoły z Maszkienic i Łysej Góry, a przegrane drużyny walczyć będą o III miejsce.

W finale młodzi piłkarze z Łysej Góry okazali się lepsi od swoich kolegów z SP w Maszkienicach (zewspół z Łysej Góry wygrał wszystkie mecze) i to do nich trafiło główne trofeum; puchar Wójta Gminy Dębno, które wręczyła Pani Dyrektor ZSP w Dębnie Małgorzata Przepiórka.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Marek Gurgul, Krzysztof Kural, Tomasz Franczyk, Tomasz Hebda, Jakub Migda, Dawid Kłusek, Dawid Śliwa, Kacper Książek, Dawid Gębka. Opiekun: Aleksander Gurgul.

Wyniki:

Grupa A

 • Jaworsko – Biadoliny Szlacheckie 0:6
 • Wola Dębińska – Porąbka Uszewska 0:1
 • Jaworsko – Wola Dębińska 0:7
 • Porąbka Uszewska – Biadoliny Szlacheckie 0:1
 • Jaworsko – Porąbka Uszewska 0:5
 • Biadoliny Szlacheckie – Wola Dębińska 1:2

Grupa B

 • SP Łysa Góra –  Maszkienice 1:0
 • SPŁysa Góra – Dębno 2:1
 • Maszkienice – Dębno 1:0

Półfinały

 • SP Wola Dębińska – SP Maszkienice 0:1
 • SP Biadoliny Szlacheckie – SP Łysa Góra 0:1

Mecz o V miejsce

 • SP Porąbka Uszewska – SP Dębno 2:0

Mecz o III miejsce

 • SP Wola Dębińska – SP Biadoliny Szlacheckie 2:1

Finał

 • SP Łysa Góra – SP Maszkienice 1:0

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Łysa Góra
 2. SP Maszkienice
 3. SP Wola Dębińska
 4. SP Biadoliny Szlacheckie
 5. SP Porąbka Uszewska
 6. SP Dębno
 7. SP Jaworsko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *