Od wygranej do wygranej po Puchar Wójta Gminy Dębno

Reprezentacja Naszej Szkoły Podstawowej w Łysej Górze zwyciężyła, rozgrywany 27 kwietnia obiekcie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Dębnie, turniej mini piłki nożnej chłopców odbywający się w ramach cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach o Puchar Wójta Gminy Dębno Grzegorza Bracha  uczestniczyły reprezentacje siedmiu szkół.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W grupie A swoje mecze grały drużyny z Jaworska, Biadolin Szlacheckich, Porąbki Uszewskiej i Woli Dębińskiej. Trzy drużyny z tej grupy zgromadziły po 6 pkt i o wyjściu z grupy do półfinału miała zdecydować „mała tabela”. Gdy po przeliczeniu okazało się,  że wszystkie drużyny mają zerowy bilans bramek, decydująca była liczba bramek zdobytych w eliminacjach grupowych. Ostatecznie do półfinału awansowały reprezentacje  SP w Biadolinach Szlacheckich i SP w Woli Dębińskiej. W grupie B mecze grały drużyny z Łysej Góry, Dębna i Maszkienic, do półfinału z dwoma zwycięstwami z pierwszego miejsca awansowała reprezentacja SP w Łysej Górze (zdobywając 6 pkt) i SP w Maszkienicach zdobywca 3pkt zajmując drugą lokatę w grupie.

Półfinały pomiędzy Wolą Dębińską a Maszkienicami i Biadolinami Szlacheckimi a Łysą Górą wygrały walczyć Będą o pierwsze miejsce zespoły z Maszkienic i Łysej Góry, a przegrane drużyny walczyć będą o III miejsce.

W finale młodzi piłkarze z Łysej Góry okazali się lepsi od swoich kolegów z SP w Maszkienicach (zewspół z Łysej Góry wygrał wszystkie mecze) i to do nich trafiło główne trofeum; puchar Wójta Gminy Dębno, które wręczyła Pani Dyrektor ZSP w Dębnie Małgorzata Przepiórka.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Marek Gurgul, Krzysztof Kural, Tomasz Franczyk, Tomasz Hebda, Jakub Migda, Dawid Kłusek, Dawid Śliwa, Kacper Książek, Dawid Gębka. Opiekun: Aleksander Gurgul.

Wyniki:

Grupa A

 • Jaworsko – Biadoliny Szlacheckie 0:6
 • Wola Dębińska – Porąbka Uszewska 0:1
 • Jaworsko – Wola Dębińska 0:7
 • Porąbka Uszewska – Biadoliny Szlacheckie 0:1
 • Jaworsko – Porąbka Uszewska 0:5
 • Biadoliny Szlacheckie – Wola Dębińska 1:2

Grupa B

 • SP Łysa Góra –  Maszkienice 1:0
 • SPŁysa Góra – Dębno 2:1
 • Maszkienice – Dębno 1:0

Półfinały

 • SP Wola Dębińska – SP Maszkienice 0:1
 • SP Biadoliny Szlacheckie – SP Łysa Góra 0:1

Mecz o V miejsce

 • SP Porąbka Uszewska – SP Dębno 2:0

Mecz o III miejsce

 • SP Wola Dębińska – SP Biadoliny Szlacheckie 2:1

Finał

 • SP Łysa Góra – SP Maszkienice 1:0

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Łysa Góra
 2. SP Maszkienice
 3. SP Wola Dębińska
 4. SP Biadoliny Szlacheckie
 5. SP Porąbka Uszewska
 6. SP Dębno
 7. SP Jaworsko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *