Profilaktyka uzależnień – prelekcja

W myśl jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa, jakim w roku szkolnym 2019/2020 jest m.in. “Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych”, zaprosiliśmy do naszej podstawówki policjanta. 

18 września odwiedził nas asp. Marek Świder – dzielnicowy Łysej Góry, który w klasach I-IV przeprowadził prelekcję  na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspomniał jednak również
o zagrożeniach czyhających na dzieci w sieci, o zasadach korzystania z internetu i portali społecznościowych, a także alarmował przed nadmiernym oraz niewłaściwym korzystaniem z komputera
i internetu.

Starsi uczniowie natomiast przestrzeżeni zostali przed zgubnym działaniem alkoholu i narkotyków.  Przedstawiona prezentacja multimedialna obrazowała kolejne etapy uzależniania oraz ogromne straty, które ponosi człowiek sięgający po używki.
Po przeprowadzonej pogadance, nasunął się prosty wniosek,
z którym zgodzili się wszyscy zebrani uczniowie:  nie warto próbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *