Spotkanie dla najmłodszych w szkolnej bibliotece

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z przedszkolem
i rocznym przygotowaniem przedszkolnym, w celu promocji czytelnictwa, zorganizowane zostały w naszej bibliotece  spotkania
z lekturą. Pragniemy już najmłodszym zaszczepić zainteresowanie książkami, które coraz częściej wypierane są przez telefony komórkowe i inne media. 

Nasza pani bibliotekarka tym razem przebrała się za kotka i wraz ze swoimi pomocnikami zainscenizowała dwa wiersze: „Chory kotek” oraz „Kurczaczek”, wykorzystując przy tym wykonane przez starszych uczniów kukiełki. Po obejrzeniu pierwszego teatrzyku dzieci odpowiadały na pytania dotyczące utworów, wypowiadały się na temat pracy lekarzy i pielęgniarek, miały możliwość posłuchania bicia serca przez prawdziwy stetoskop, a także rozpoznawały przedmioty związane z ww. zawodami. Druga inscenizacja stała się inspiracją do rozmowy na temat zwierząt mieszkających
w gospodarstwie domowym oraz do zabawy polegającej na wyszukiwaniu ich modeli wśród dużej ilości zabawkowych zwierzaków. 

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali słodkie upominki i kolorowanki przedstawiające różne rasy kotów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *