Udział w warsztatach plastycznych

Wiele radości sprawił uczniom klasy I udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łysej Górze. Dzieci, pod opieką wychowawcy p. B. Czajkowskiej- Bugaj, udały się do pobliskiego zakładu, aby pod kierunkiem p. Anny Wróbel wykonać z gliny świąteczne skrzaty. Pracy było dużo, ale efekt końcowy znakomity. Warsztaty te były świetną okazją do artystycznej ekspresji uczniów i wyrażenia ich własnej kreatywności. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zwiedzenia pracowni rękodzielniczo- krawieckiej oraz pracowni ceramicznej, w której pracownicy wykonują płaskorzeźby z gliny, gipsowe odlewy, jak również tworzą indywidualne wzornictwo poprzez rzeźbienie w glinie.

Warsztaty te, były dla uczniów nie tylko doskonałą lekcją plastyki, ale również historii, gdyż wytwory ceramiczne to symbol ,,naszej małej ojczyzny”- Łysej Góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *