Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku

Dnia 16 września 2022 roku dzieci klas 0 i I pod opieką pań: A. Sowy oraz p. B. Czajkowskiej- Bugaj, udali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, zapoznanie z wyposażeniem wozów. W trakcie spotkania panowie strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy. Uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Jednak najwięcej emocji wzbudziło obejrzenie symulacji przygotowania się strażaków do wyjazdu. Dzieci z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Składamy serdeczne podziękowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku za ciepłe przyjęcie naszych uczniów.