XIII Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego 2016

DSC_1223
W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Łysej Górze w dniu 5.03.2016 odbył się XIII Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury. Od 13-stu lat dzieci wraz z rodzicami gromadzą się w pierwszą sobotę marca, aby rywalizować ze sobą w tenisa stołowego. Niejednokrotnie spotkania te to chwile dla rodziców do spotkań i wspomnień czasów gdy sami byli młodzi. Zawodników przywitała i zawody rozpoczęła honorowy gość, Pani Janina Nosek emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego, która w czasie gier służyła pomocą w prowadzeniu rozgrywek i radą młodym adeptom tenisa stołowego.
W turnieju wzięło udział 18 dwu-osobowych drużyn składających się z dziecka i rodzica. Turniejowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie pierwsza syn i ojciec zgromadziła 14 zespołów. Rozgrywki tej kategorii odbywały się systemem pucharowym (podwójne k.o. do dwóch przegranych). Druga kategoria to dziecko plus rodzic, do rywalizacji stanęło pięć drużyn zespoły grały każdy z każdym.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Dębińskiego Centrum Kultury, a drużyny, które uplasowały się na podium medale. Najlepsze pary turniejowe otrzymały pamiątkowe Puchary Dyrektora Zespołu szkolno – Przedszkolnego oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury. Zwycięzcom turnieju puchary, medale i dyplomy wręczył Pan Włodzimierz Gurgul Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury.
Najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:
KLASYFIKACJA KOŃCOWA – kat. syn z tatą :
1. Jakub Sacha z tatą Andrzejem
2. Kacper Roman z tatą Andrzejem
3. Kacper Tyrkiel z tatą Kazimierzem
4. Bartłomiej Bączek z tatą Tadeuszem
Pozostali uczestnicy: Eliasz Woźniak z tatą Grzegorzem, Mateusz Prokop z tatą Grzegorzem, Jakub Mirek z tatą Dariuszem. Szymon Mleczko z tatą Wacławem, Radosław Curyło z tatą Janem, Mateusz Gołąb z tatą Marcinem, Jakub Pabiś z tatą Krzysztofem, Marcin Migdał z tatą Markiem, Adrian Rojek z tatą Piotrem, Kacper Krupa z Tatą Robertem
KLASYFIKACJA KOŃCOWA – kat. Dziecko i rodzic:
1. Natalia Ogar tata Tadeusz,
2. Anna Gurgul tata Aleksander,
3. Wiktoria Smoleń tata Bogdan,
4. Bartłomiej Batko mama Ewelina,
5. Katarzyna Mirek z mama Marta,
Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego w miejscowości oraz propagowanie rodzinnych, aktywnych form wypoczynku w czasie wolnym. Organizatorami Turnieju są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze, Dębińskie Centrum Kultury oraz Uczniowski Klub Sportowy “START” Łysa Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *