XIV Rodzinny Turnieju Tenisa Stołowego – wyniki

Jak co roku, na początku marca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łysej Górze spotykają się drużyny, w skład których wchodzą uczniowie szkoły podstawowej wraz ze swoimi rodzicami, by wziąć udział Rodzinnym Turnieju Tenisa Stołowego. 11.03.2017 r., już po raz czternasty, turniej zgromadził kilkanaście drużyn (przedstawicieli rodzin), które rywalizowały o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Łysej Górze oraz Puchar Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury.

Obecnością na turnieju zaszczyciła nas Pani Janina Nosek – emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego (prowadziła pierwsze zawody tego cyklu), która przywitała zgromadzonych i otworzyła turniej. Zmagania drużyn dostarczyły wielu emocji i wrażeń. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia, co zarówno pokazali w grach pojedynczych, jak również pojedynkach deblowych.

W rywalizacji drużyn męskich rozgrywki toczone były systemem KO – do dwóch przegranych meczy. Po serii wyczerpujących pojedynków w  finale spotkali się Jakub Sacha i Eliasz Woźniak z rodzicami. Finałowa potyczka tych drużyn wyłoniła zwycięzcę – Eliasza Woźniaka z tatą Grzegorzem. Drużyny mieszane (córka z mamą lub tatą i syn z mamą) walczyły systemem „każdy z każdym”. Zwyciężczynią została Anna Gurgul z tatą. Po rozegraniu pojedynków wszyscy uczestnicy dostali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Łysej Górze – Artura Potępy oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury – Włodzimierza Gurgula dyplomy, a zwycięzcy otrzymali medale i puchary.

                Końcowa klasyfikacja w kategorii męskiej syn i tata:

  1. Eliasz Woźniak i jego tata Grzegorz
  2. Jakub Sacha i jego tata Andrzej
  3. Kacper Mirek i jego tata Dariusz
  4. Mateusz Prokop i jego tata Grzegorz

Od miejsca 5. do 9.  Sebastian Ostręga i tata Piotr, Miłosz Suchan i tata Andrzej, Mateusz Gołąb z Grzegorzem, Radosław Budyn i tata Mariusz, Hubert Gołąb i tata Marcin, Marcin Migdał i tata Marek, Dawid Kosowski i tata Witold.

        Kategoria mikst – córka z mamą lub tatą

  1. Anna Gurgul i jej tata Aleksander,
  2. Wiktoria Powroźnik i jej tata Jan,
  3. Julka Bączek i jej tata Tadeusz,
  4. Karolina Najberek i jej mama Renata.

Głównym organizatorem XIV Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego był Uczniowski Klub Sportowy START działający przy Zespole Szkół w Łysej Górze. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Dyrektora Zespołu Szkół w Łysej Górze – fundatora pucharów dla najlepszych oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury, który ufundował dyplomy i medale a także dla „młodszej części” każdej drużyny paczkę słodyczy. Sędzią zawodów był Aleksander Gurgul.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *