XVI Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 09.03.2019r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Łysej Górze odbył się XVI Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. O Puchar Dyrektora ZSP w Łysej Górze oraz Puchar Dyrektora DCK walczyły drużyny rodzinne. Regulamin turnieju pozwalał w tym roku stworzyć drużynę z rodzicem lub ciocią, wujkiem, a nawet babcią czy dziadkiem.

Zawodnicy przybyli nie tylko po to, by ze sobą rywalizować. Spotkanie było również doskonałą okazją do powspominania szkolnych czasów i niegdysiejszych zmagań przy stole pingpongowym. Zacięta rywalizacja trwała od rana. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: pierwsza mieszana, tzw. „mikst”, a druga męska (chłopiec z tatą lub wujkiem). Miejsca na podium nagrodzone były pucharami oraz medalami. Ponadto, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę ufundowaną przez DCK. W zawodach udział wzięło łącznie 26 osób, które utworzyły następujące drużyny:

O puchar Dyrektora ZSP:

 1. Patryk Rojek z tatą Piotrem
 2. Alan Budyn z tatą Mariuszem
 3. Hubet Gołąb z tatą Marcinem
 4. Eliasz Wożniak z tatą Grzegorzem
 5. Radosław Budyn z wujkiem Bartłomiejem
 6. Jakub Sacha z tatą Andrzejem
 7. Szymon Gniady z tatą Łukaszem

O puchar Dyrektora DCK:

 1. Julia Bączek z tatą Tadeuszem
 2. Zuzia Bączek z mamą Iwoną
 3. Aleksandra Piechnik z tatą Pawłem
 4. Kacper Mirek z mamą Martą
 5. Maja Gaweł z tatą Wojciechem
 6. Karolina Najberek z wujkiem Tomaszem

      Zawodnicy włożyli w grę wiele wysiłku i zaangażowania. Poszczególne mecze oglądało się z zapartym tchem. Słodki poczęstunek pozwolił uzupełnić poziom energii. Swoich zawodników głośnym dopingiem wspierali również kibice – rodzice, rodzeństwo, koledzy – opowiada o turnieju  Pani Janina Nosek zaproszony gość i  pierwszy organizator tego turnieju.

Zmagania drużyn rodzinnych dostarczyły wielu emocji i wrażeń, zawodnicy prezentowali wysoki poziom wyszkolenia, co pokazywali zarówno w grach pojedynczych, jak również w pojedynkach deblowych.

Końcowa klasyfikacja w kategorii  w kategorii męskiej:

I   miejsce – Jakub Sacha z tatą Andrzejem
II  miejsce – Radosław Budyn z wujkiem Bartłomiejem
II miejsce – Eliasz Wożniak z tatą Grzegorzem

 1. Hubet Gołąb z tatą Marcinem
 2. Szymon Gniady z tatą Łukaszem
 3. Patryk Rojek z tatą Piotrem
 4. Alan Budyn z tatą Mariuszem

Końcowa klasyfikacja w kategorii  w kategorii „mikst”:

I   miejsce – Kacper Mirek z mamą Martą
II  miejsce – Maja Gaweł z tatą Wojciechem
III miejsce – Julia Bączek z tatą Tadeuszem

 1. Karolina Najberek z wujkiem Tomaszem
 2. Aleksandra Piechnik z tatą Pawłem
 3. Zuzia Bączek z mamą Iwoną

Zwycięzcom turnieju, puchary, medale, dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Dębno, wręczył  Pan Artur Potępa – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze, Pan Łukasza Przybyło – Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury oraz Pani Janina Nosek – emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego.

Zabawa w czasie turnieju była wspaniała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.
    Zaangażowanie startujących rodzin, radość płynąca ze sportowego współzawodnictwa obliguje nas do corocznego organizowania tego typu imprezy w naszej szkole – mówi Aleksander Gurgul – nauczyciel wychowania fizycznego, główny organizator turnieju.

Głównym organizatorem XVI Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego był Uczniowski Klub Sportowy START działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze – fundatora pucharów dla najlepszych oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury, który ufundował medale i dyplomy, a dla najmłodszej części zawodników paczki ze słodyczami. Sędzią zawodów był Aleksander Gurgul.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *