“Zawsze biegnę na STO procent!”

13147867_1063555710358003_9042349456503877501_oPodobno jako małe dziecko była niczym żywe srebro: ruchliwa, skoczna, rozśpiewana i wszędzie było jej pełno. Dzisiaj rozpierającą ją energię wykorzystuje w sporcie, który stał się sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz prawdziwą pasją.
Sukcesy osiąga w wielu dyscyplinach, ale to właśnie w biegach wciąż sięga po laury. Kto? Mowa o Weronice Najberek, czyli utalentowanej i bardzo pracowitej dwunastolatce, która uczęszcza do naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

„Nie jest tak łatwo…”

Wszystkich osiągnięć naszej uczennicy nie sposób wymienić i nawet lista tych najważniejszych jest naprawdę długa – spójrzmy:

 • I miejsce na gminnych biegach przełajowych (trzy lata z rzędu),
 • I miejsce na biegach powiatowych w Brzesku (trzy lata z rzędu),
 • IV miejsce na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu,
 • brązowy medal na Ogólnopolskich Biegach w Wolborzu 2015,
 • I miejsce w halowych biegach w Tarnowie (okręg tarnowski),
 • IV miejsce na halowych zawodach w Mielcu, gdzie odbywała się rywalizacja dzieci z 4 województw,
 • I miejsce w Łysogórskim Biegu Przełajowym 2015,
 • I miejsce w Gminnym Biegu po flagę w Woli Dębińskiej 2015,
 • II miejsce w Krakowskim Festiwalu Biegów,
 • I miejsce na wojewódzkich biegach halowych w Tarnowie,
 • II miejsce w festiwalu biegów przełajowych Grupy Azoty w Krakowie,
 • II miejsce w festiwalu biegów przełajowych Grupy Azoty w Tarnowie
 • i ostatnio I miejsce w Regionalnych Eliminacjach do NESTLE CUP 2016, dzięki któremu zakwalifikowała się do Ogólnopolskich Biegów w Toruniu
 • oraz I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Krakowa 2016 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego, z których relację obejrzeć można tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=MNdIRkahxcA – bieg Weroniki zobaczymy w 2g.42min. nagrania.

Na myśl przychodzi „wielkie WOW!” i pytanie, w jaki sposób Weronice udaje się osiągać tak doskonałe wyniki? 13119817_1050321988376177_4421923064713517244_oJak sama podkreśla – wcale nie jest łatwo, bo kluczem do sukcesu jest naprawdę ciężka praca: w jej przypadku

to ciągła aktywność fizyczna i regularne treningi. Bieganie trenuje systematycznie: raz w tygodniu na zajęciach dodatkowych „Lekkoatletyka dla każdego” w Szkole Podstawowej w Sufczynie oraz sama –  zgodnie z indywidualnym programem treningowym przygotowanym przez pana Ryszarda Jasicza – trenera klubu MLUKS Tarnów, który nasza gwiazda reprezentuje od ponad trzech lat w rozmaitych zawodach na terenie prawie całej Polski. Zatem intensywne „minutówki” i biegi na trasie wokół Łysej Góry to dla Weroniki chleb powszedni. I nawet zimą nie przerywa ćwiczeń – co więcej – chłód oraz śnieg, jak twierdzi, to najlepsza aura na jogging. Do tego zdrowa dieta, dużo snu, szczypta talentu no i sukces murowany. Prawie, bo ostatnim, lecz równie ważnym składnikiem są wspaniali rodzice, którzy wożą, finansują, motywują, dopingują, a także uczą tego, że posiadanie pasji i realizowanie ich nadają życiu sens.

„Każdy sukces cieszy równo!”

Niewątpliwie podium  jest właściwym miejscem dla Weroniki i nawet ona sama, gdy przekracza linię mety pierwsza, czuje, że „zwycięstwo jest zasłużone, a trud i wysiłek opłaciły się”. Równocześnie nic nie motywuje jej do dalszej pracy tak, jak kolejny sukces. Imponujące? Zdecydowanie, tym bardziej, że to nie koniec sportowych osiągnięć.

Otóż dziewczyna, poza bieganiem, gra w piłkę nożną. Dwa razy w
tygodniu uczęszcza do Szkółki Piłkarskiej UKS Dębno, a poza ty11141243_671079326355273_5292054972513936751_om, kiedy tylko może, grywa na Orliku po prostu – dla rozrywki. Liczne
treningi przekładają się na wyjątkowe umiejętności, dlatego też nasza uczennica jest ponoć niebywale wartościową zawodniczką. Wraz ze swoją drużyną cieszyła się niedawno II miejscem na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt.

Niezwykły jest fakt, że poza sportowym zacięciem, Weronika jest naprawdę utalentowana wokalnie! Od półtora roku, trzy razy w tygodniu uczy się śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach w filii w Porąbce Uszewskiej, a żeby tego było mało – bierze tam też lekcje gry na pianinie! Niejednokrotnie reprezentowała nas w lokalnych konkursach wokalnych – m.in. w tym roku była laureatką Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Poza tym utworów w jej wykonaniu słuchamy podczas większości
szkolnych akademii.

Nie sposób nie wspomnieć i o tym, że dziewczynka przyczynia się także do sportowych osiągnięć 11150454_983401008350166_3317453175698179061_nnaszej szkoły. Niemal zawsze bowiem bierze udział
w zawodach drużynowych, będąc jedną z naszych najsilniejszych zawodniczek. W tym roku szkolna drużyna dziewcząt szczyciła się miejscami na podium w gminnych i powiatowych zawodach: w biegach sztafetowych, czwórboju lekkoatletycznym, a także w tenisa, badmintona czy siatkówkę!

Rusz się!

Nic dziwnego, że Weronika marzy, by w przyszłości zostać sportowcem lub trenerem (takim, któremu zawsze i wszędzie towarzyszy muzyka). Zresztą już dzisiaj swoją pasją chciałaby zarazić innych, i dlatego zachęca do wyjścia z domu  (bo cztery ściany „usypiają i są nudne”) oraz ruchu na świeżym powietrzu, który gwarantuje dobre samopoczucie, zdrowie, siłę. Przyznać trzeba, że jej obecny styl życia i osiągnięcia są imponujące, godne podziwu i niesłychanie inspirujące. Oby tak dalej!

13072828_1050322101709499_2017395207700700523_o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *