KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

W konkursie plastycznym pod hasłem: „Kamionka – nasz zespół ludowy” wzięło udział 11 uczestników. W kategorii klas 0 – III jury przyznało następujące miejsca:
1 miejsce – Maja Drużkowska kl. 1 oraz Eryk Krawczyk kl. 2
2 miejsce – Natalia Myszka kl. 2 oraz Jagoda Witek kl. 2
3 miejsce – Zuzanna Mentel kl. 1, Emilia Macheta kl. 2, kl. 3 i Karol Matura kl. 3
Wyróżnienia zostały przyznane uczniom:
Radosław Drużkowski kl. 1, Martyna Mentel kl. 2, Maria Wróbel kl. 3
Wyróżnienie otrzymała także uczennica klasy 5 – Patrycja Danilewicz, która jako jedyna wykonała pracę w kategorii klas IV-VIII.

WARSZTATY PLASTYCZNE

27 IX, w bibliotece Publicznej w Łysej Górze, odbyły się warsztaty plastyczno – ceramiczne zorganizowane w ramach projektu OSP pod hasłem: „Jesteśmy stąd”, przy finansowym wsparciu Zarządu Powiatu Brzeskiego.
Już od kilku lat nasza szkoła aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, biorąc udział w takich formach zajęć. W tym roku swoimi umiejętnościami i wyobraźnią mogli pochwalić się uczniowie klasy VI i VII. Mieli oni możliwość spędzenia lekcji w niecodzienny sposób, malując i dekorując wazony, i talerze. Rękodzieła powstawały pod czujnym okiem pani Anny Wróbel oraz Iwony Imioło, które najpierw przybliżyły młodzieży historię ceramiki łysogórskiej, która przez wiele lat powstawała w miejscowej „Kamionce” i podbijała rynki światowe, a następnie podzieliły się wiedzą na temat technik farbowania , zdobienia i szkliwienia.
Uczniowie z ogromnym zapałem przystąpili do pracy, która okazała się również świetną zabawą. Efekty pracy naprawdę zaskakują, gratulujemy! Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Maturze za owocną współpracę i sfinansowanie projektu, a paniom instruktorkom za profesjonalizm, uśmiech i cierpliwość.