WYCIECZKA DO NIEPOŁOMIC

12191066_1538184779805613_1580672794533409681_n

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia na naszym Facebooku!

Członkowie dziecięcego zespołu folklorystycznego „Mali Łysogórzanie” w ramach nagrody za ubiegłoroczną pracę i występy w licznych imprezach pojechali do Niepołomic. Wycieczka sfinansowana przez DCK okazała się być ciekawym doświadczeniem.Nasi uczniowie spędzili czas w Izbie Regionalnej, gdzie mieli możliwość paznania historii wypieku chleba oraz okazję do własnoręcznego formowania ciasta i degustowania swych wypieków przy kominku. Pobyt w Niepołomicach to także odwiedzenie Izby Leśnej i spotkanie z leśnikiem, który ciekawie opowiedział o swojej pracy. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również fermę strusi położoną w okolicach Puszczy Niepołomickiej oraz weszli na Kopiec Grunwaldzki, skąd mogli oglądać panoramę Niepołomic i Krakowa w piękny, słoneczny, jesienny dzień.