3 Maja

W miniony poniedziałek (5 maja), w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.Menuetem – dworskim tańcem, kl. III rozpoczęła swój występ, który miał charakter przedstawienia. Dzięki temu nawet najmłodsze dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w historię naszej Ojczyzny. Całość przeplatana była pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego, pod kierownictwem dyrektora Artura Potępa.

Nad całością występu – począwszy od scenografii, poprzez kostiumy oraz część artystyczną, czuwała wychowawczyni kl. III, pani Halina Malik.