JEDZ ZDROWO I NIE PAL!

KLIKNIJ,  BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU!

Zdrowie, dobre odżywianie i styl życia to, to o czym w dzisiejszych zabieganych i skomputeryzowanych czasach zapominamy. Wykorzystując programy profilaktyczne szkoły mają możliwość uświadamiania dzieciom jakie mogą być przyczyny i skutki niewłaściwego współpracowania z własnym organizmem.

Dwa tygodnie temu w szkole została przeprowadzona ankieta wśród uczniów klas 3-6 dotycząca środków uzależniających. Analiza anonimowych ankiet wykazała, że na terenie szkoły uczniowie w 100% nie byli namawiani do spróbowania żadnych środków uzależniających, ale większość z badanych uczniów zna wiele nazw takich środków, jak i skutki ich zażywania. Z analizy wynika, że większość dzieci informacje na temat używek i ich niepożądanym dla organizmu działaniu czerpie ze szkoły, od rodziców i z telewizji. Prawie 70% uczniów jest zainteresowanych prelekcjami na temat używek, dopalaczy i ich skutków ubocznych.

W związku z tym, aby przypomnieć uczniom o zdrowym żywieniu i o zagrożeniach jakie niesie ze sobą palenie papierosów 23 marca 2016 r. została przeprowadzona prelekcja przez panią Annę Piechnik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów na temat zdrowego żywienia i jego wpływie na organizm człowieka. Dowiedzieli się również, jak trujący jest skład papierosów i na jakie części naszego ciała wpływa szkodliwie palenie papierosów.

Zajęcia przeprowadzone były w dwóch grupach wiekowych dla uczniów klas 0-3 i dla uczniów klas 4-6.

Powyżej udostępniamy materiały przekazane przez panią Annę: prezentacje i krótki filmik. Wszystkich zachęcamy to przypomnienia sobie co dobre a co złe dla naszego organizmu.

ZOBACZ MATERIAŁY:

ikona-powerpoint2010Nie pal, nie truj