KONKURS RECYTATORSKI “BARWY JESIENI” I SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ SABINĄ JAKUBOWSKĄ

      dsc04183-copy
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU!

15 listopada w naszej szkole odbyła się III edycja szkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem Barwy jesieni. Po raz pierwszy w konkursie mogli wziąć udział gimnazjaliści, którzy od września dołączyli do Zespołu Szkół w Łysej Górze.
Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0-3, 4-6 i 1-3 gimnazjum. Najliczniejszą i najbarwniejszą, ze względdsc04220-copyu na przygotowaną oprawę artystyczną, grupę stanowili uczestnicy najmłodszej kategorii  wiekowej.
W jury zasiedli zaproszeni goście- pani bibliotekarka Dorota Prokop i autorka powieści Dom na Wschodniej, pani Sabina Jakubowska oraz nauczycielki Zespołu Szkół, panie: Sabina Pantera- Migda, Renata Wis i Natalia Wiśniowska, która pełniła również odpowiedzialną funkcję fotografa.

Wyniki konkursu:
Klasy 0-III:
I miejsce – Rafał Bączek kl. 0
II miejsce – Oliwier Sacha kl.2
III miejsce – Hubert Gołąb kl. 2, Jakub Szpak kl.2

Klasy IV_VI:
I miejsce – Wiktoria Smoleń kl. 6

Gimnazjum:
I miejsce – Karolina Bujak

241t6zb

    Skorzystaliśmy także  z okazji, iż zaproszenie do jury przyjęła dsc04272-copyautorka debiutanckiej powieści  Dom na Wschodniej, pani  Sabina Jakubowska, której książka brała udział w konkursie Promotorzy Debiutów Instytutu Książki i Fundacji Tygodnika Powszechnego  i  została uhonorowana Nagrodą Główną.
Po zakończeniu konkursu zorganizowaliśmy mini spotkanie autorskie, podczas którego pani Sabina w bardzo malowniczy sabina-jakubowska-dom-na-wschodniejsposób podzieliła się z młodzieżą swoimi spostrzeżeniami na temat dylematów początkującego pisarza. Opowiadała, w jaki sposób powieść powstała, jakie problemy i wątki porusza oraz podzieliła się z naszymi uczniami wieloma cennymi poradami i uwagami na temat literatury i …życia.

     Serdecznie dziękujemy pani Sabinie za przyjęcie zaproszenia , poświęcony czas i cenne refleksje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *