8 listopada 2022r. – udział w akcji ,,Śniadanie Daje Moc”

Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania, roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia, to ważne elementy ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Śniadanie Daje Moc”, w którym po raz kolejny wzięli udział uczniowie klas z 0- 3 z naszej szkoły. Akcja ta przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który przypada właśnie 8 listopada. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły był to dzień szczególny i niezwykły. Mieli bowiem możliwość uczestniczyć w wielkiej śniadaniowej uczcie, którą przygotowali dla nich Rodzice. Zanim jednak przystąpiono do śniadania, uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli sobie zasady zachowania przy stole. Nie obyło się także bez występów, przygotowanych przez wychowawców klas 0-3, p. A Sowę, B. Czajkowską -Bugaj, H. Malik. S. Panterę- Migdę, podczas których uczniowie systematyzowali wiedzę na temat świadomego i prawidłowego żywienia w codziennym życiu.
W spotkaniu wziął udział również pan dyrektor Artur Potępa, który z zainteresowaniem przyglądał się występom dzieci, docenił ich zaangażowanie i dziecięcy entuzjazm. Jak wszyscy był pod wrażeniem zdrowych przekąsek, które dla swoich milusińskich przygotowali Rodzice.
Dlatego, bardzo serdecznie dziękujemy właśnie Rodzicom za zaangażowanie w organizację tej akcji. Ich pomoc była nieoceniona. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, szaszłyki, koktajle. Śniadanie było przepyszne, kolorowe, urozmaicone, a co najważniejsze- pożywne i zdrowe. Takie, które dało dzieciom energię do nauki i zabawy. Po prostu niecodzienne. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych.
Koordynatorem tej akcji była p. B. Czajkowska – Bugaj.