Święto Niepodległości w naszej szkole

W przeddzień Święta Niepodległości, dnia 10 listopada, na uroczystej akademii ze wzruszeniem wspominaliśmy ważne dla wolności naszego narodu wydarzenia. Uczciliśmy ten dzień w sposób szczególny- inscenizacją  patriotyczną, której przewodnim motywem były słowa zaczerpnięte z „Legendy polskiej” Józefa Barana:  „wolności ptaku żaropióry”.

Inscenizację przygotowali  uczniowie klasy szóstej. Zebranej na akademii społeczności szkolnej zaprezentowali oni piękne i wzruszające interpretacje głosowe tekstów, które zostały wzbogacone muzyką filmową i patriotycznymi piosenkami. Ciekawym urozmaiceniem spektaklu była także taneczna interpretacja motywu wolności w wykonaniu Jagody Witek z drugiej klasy.

Widowisko wszystkim bardzo się podobało i zostało nagrodzone oklaskami. Brawo dla Jagody i szóstoklasistów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *