BIJEMY REKORD UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

16 października w naszej szkole przystąpiliśmy wraz z innymi uczniami w całej Polsce do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowej.

Program edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować “dotarł do naszej szkoły w 2011roku.Dzieci mają szansę uczyć się udzielać pierwszej pomocy na fantomie. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie. Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła dzień 16 października “Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”. Z tej okazji chcieliśmy pokazać, że wszystkie dzieci w naszej szkole uczą się podstawowych czynności ratujących życie.
Ten dzień był potwierdzeniem, że chcemy i potrafimy ratować życie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *