Zdrowe śniadanie – ŚNIADANIE DAJE MOC!

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia  i Gotowania. Dlatego też w tym dniu w naszej szkole odbywa się Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

 W naszej szkole 8 listopada odbyła się druga edycja programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”, którego celem jest zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W tym dniu rodzice przygotowali smaczne kanapki ze zdrowymi warzywami i nabiałem oraz owoce. Dzieci w krótkich inscenizacjach zaprezentowały zasady prawidłowego żywienia oraz 12 zasad zdrowego odżywiania.

Po inscenizacjach nastąpiło uroczyste śniadanie. Kanapki w postaci słoneczek, bałwanków, biedronek, myszek i grzybków cieszyły się dużym powodzeniem. W zdrowym śniadaniu uczestniczyli uczniowie klas 0 – III, rodzice, p. Dyrektor i zaproszeni goście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *